KUBSON Opublikowano 3 Lutego 2019 #1 Opublikowano 3 Lutego 2019 (edytowane) Wstępne przywitanie było już jakiś czas temu. Teraz przyszła pora gdy już znalazłem więcej czasu i nieco lepszy aparat zrobić to prawilnie. Mam na imię Jakub,jest to pierwsze akwarium jakie kiedy kolwiek posiadałem dlatego przed jego założeniem postanowiłem poczytać na jakimś forum ogólnie o akwarystyce, wtedy nawet nie myślałem że będzie to biotop malawi. Zupelnie przypadkowo trafiłem na to forum, zacząłem czytać, przeglądać zdjęcia , jest kolorowo, mbuna jako ryby bardzo ruchliwe więc w zbiorniku zawsze coś się dzieje więc stwierdziłem, to coś dla mnie. Zacząłem wszystko co niezbędne kompletować jednocześnie pozyskując niezbędne informacje z forum. zbiornik uruchomiony 1,5 roku temu i po różnego rodzaju perypetiach w końcu posiadam stabilnie funkcjonujący kawałek malawi. Może o mnie już wystarczy, napiszę coś o akwarium. Zbiornik - 450l (150x50x60) Pokrywa - zwykła czarna wytłoczka z tworzywa Oświetlenie - sterownik zmierzchu i świtu + diody Led białe 9000k i ryb Filtracja - narurowiec , 2 korpusy mechaniczne, 1 korpus z biologią (matrix) + obudowa liniowa z purolite Wystrój - serpentynit ok 120kg , żwirek naturalny różnych gradacji i kolorów Obsada - lodotropheus sprengerae 1/4 Pseudotropheus acei luwala 2/6 Labidichromis joanjohnsonae 2/6 Chindongo saulosi 3/7 Na koniec chciałbym podziękować forumowiczą za pomoc i wiedzę bo bez tego całe przedsięwzięcie by się nie udało a w szczególności wielkie dzięki dla kolegi egon44 za pomoc w rozwiązaniu problemu systematycznych zgonów ryb . Wypowiedzi, słowa krytyki mile widziane. DZIĘKI. Tak było ok 1,5 roku temu. Tak jest w czasie obecnym. Edytowane 3 Lutego 2019 przez Jakubczyk 5
Bezprym Opublikowano 3 Lutego 2019 #3 Opublikowano 3 Lutego 2019 joanjohnsonae to teraz już jest Labidochromis Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Bartek_De Opublikowano 3 Lutego 2019 #4 Opublikowano 3 Lutego 2019 Bardzo przyjemny baniaczek GratulacjeWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Sławol Opublikowano 3 Lutego 2019 #5 Opublikowano 3 Lutego 2019 Bardzo fajny zbiornik, ciekawie prezentuje się ten ciemny piasek.Zasłoń kamieniem ten wlot, a wylot zmień na czarny, będzie jeszcze ładniej
Robson79 Opublikowano 3 Lutego 2019 #6 Opublikowano 3 Lutego 2019 Bardzo klimatyczny zbiornik z fajną obsadą... 🖒 jedyne czego mogę się doczepić to wlot i wylot filtra, który razi po oczach od pierwszego wejrzenia zrób jak już wspomniał kolega @Sławol i będzie SUPER
KUBSON Opublikowano 3 Lutego 2019 Autor #7 Opublikowano 3 Lutego 2019 (edytowane) Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawione. Wylotu nie zaslonie bo jest zbyt blisko przedniej szyby ale zrobię chociaż czarny a zasysu nie bardzo mogę zasłonić bo wtedy pojawiają się problemy z cyrkulacją i słabo zbiera ale też postaram się zrobić cały czarny. Edytowane 3 Lutego 2019 przez Jakubczyk
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się