Skocz do zawartości

Aranżacja mojego akwarium trigon 98.5 x 70x 60


Karol1

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, Karol1 said:

Muszę poszukać kto sprzedaje hurtowo a nie specjalnie do akwarii 😉

Masz 50km do morza, znajdź jakąś plażę zabezpieczoną głazami (np. Hoylake albo Talacre) i cały bagażnik odłamków sobie nazbierasz za darmo. :) 

Na filmiku samiec Saulosi, kiedy jeszcze je miałem. Nie martw się o kopanie. :D 

Edytowane przez hilux
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha nawet nie pomyślałem o tym, dzięki 😁 czyli już wiem co będę robił w weekend, przyjemne z pożytecznym. A filmik coś nie działa.

5 godzin temu, egon44 napisał:

Napisałem to bo prawa autorskie. 

A nie każdy sobie życzy, aby bez pozwolenia udostępniać od kogoś zdjęcia. 

Masz rację, a co najlepsze to jest aukcja na angielskim ebay!

Co powiecie o takim piasku ? Jest niby piasek/żwir koralowy 1mm, a w wiadrach biały 0.5-1mm

Dodam że mogę mieć w dobrej cenie od znajomego.

Kusi mnie ten biały ale przy trigonie i kombinacjami z filtracją/cyrkulacją może nie wyglądać tak pięknie po wpuszczeniu ryb 😉

C2DD4A67-F481-4157-903A-6BE1F5E95207.jpeg

C8AD1624-9AFC-4DBF-A58E-8251F827DB0C.png

D78CD0A5-8B3E-4489-829F-D06B97A4994D.png

Edytowane przez Karol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbym, już widzę miny Anglików jak zobaczą mnie z wiad rami lub worem piachu który wynoszę z plaży 😂 

A pozatym tutaj w niektórych rejonach jest zakazane wynoszenie kamieni itp.. jakiś czas temu było w gazetach że turysta ukradł 2 kamienie z plaży.. 1000£ kary i musiał oddać kamienie 🤷‍♂️

Edytowane przez Karol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karol1 napisał:

Kusi mnie ten biały

Nie kupuj białego ja posiadam biały piasek dolomitowy i przyznam że wygląda bardzo nienaturalnie nie ma porównania do piasku jaki widać na zdjęciach u niektórych kolegów w galerii

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek z plaży się raczej nie nada, za drobny jest i pyli jak głupi. To samo morze, tylko z drugiej strony. ;)

Co do kamieni to było kilka przypadków kiedy ludzie musieli je oddać pod groźba kary ale to najczęściej były całe worki otoczaków zbierane pod ogródki skalne. £1,000 to kara w Kornwalii bo tam ludzie zbieraja z plaż otoczaki co prowadzi do erozji. Dlatego napisałem, żebyś znalazł plażę już umocniona i pomiędzy głazami poszukał odłamków, tam erozja nie grozi, więc CPA 1949 nie ma zastosowania. :) 

Edytowane przez hilux
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też w sklepie/składzie budowlanym kupić piasek do piaskowania 08-1,2. albo taki kwarcowy:

https://allegro.pl/oferta/kruszywo-kwarcowe-piasek-kwarcowy-0-8-1-2mm-100kg-7543989509

Nie sądzę, żeby w UK technologia piaskowania nie była znana ;) Przy okazji płukania unikniesz, bo on już wypłukany jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.