Skocz do zawartości

Pomoc w doborze filtracji Trigon 190


Karol1

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Bartek_De napisał:

Przegrody lepiej zostaw na swoim miejscu. To może Fx-4? Jest słabszy od fx6, ale powinien dać radę w Twoim zbiorniku

Niestety też nie wejdzie na szerokość, zostaje mi przerobienie szafki lub kubeł typu EHEIM professionel 4+ 600 , Fluval 406 ?

Aktualnie wejdzie mi pod akwarium filtr o wymiarach 31x31x60cm

 

 

12 godzin temu, suricade napisał:

A może aktualny filtr zasypać ceramiką. Ceramikę można dać w jakiejś siatce zamiast większości gąbek, zostawić tylko tą górną, jako prefiltr płukany co tydzień. A jako filtr mechaniczny zastosować Aquael cirkulator 2000 z prefiltrem Eheima i watą w środku. Przy odrobinie szczęścia nawet cyrkulacja będzie załatwiona. Kwestia tylko ustawienia wylotów.

 

Też dobry pomysł na wykorzystanie juwela, jakby kubeł padł biologia zostaje sprawna,  a co do tego aquaela 2000 sprawdza się ?

Edytowane przez Karol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Karol1 said:

Niestety też nie wejdzie na szerokość, zostaje mi przerobienie szafki lub kubeł typu EHEIM professionel 4+ 600 , Fluval 406 ?

No właśnie między innymi dlatego, że Trigon 190 ma ciasne szafki proponowałem kaseciaka. :) Też robiłem przymiarki do Trigona swego czasu. 

Skoro byłeś gotowy wydać €250+ na FX6 to na bank znajdziesz w okolicy kogoś, kto zmontuje ci kaseciaka pod wymiar za mniej. Mój akrylowy kosztował mnie niecałą stówę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robson79 napisał:

W moim akwarium 450l za całą filtrację odpowiadają 2 filtry AQUAEL TURBO 2000 plus falownik... 

Na oryginalnych wkładach czy coś zmieniałeś ?

edit:

Hej a co sądzicie o JBL e1902? W tym trigone po ułożeniu kamieni itp wejdzie jakieś 160l wody to nawet będzie więcej niż 10x nadfiltracja

Edytowane przez Karol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karol1 napisał:

Na oryginalnych wkładach czy coś zmieniałeś ?

edit:

Hej a co sądzicie o JBL e1902? W tym trigone po ułożeniu kamieni itp wejdzie jakieś 160l wody to nawet będzie więcej niż 10x nadfiltracja

A sprawdzałeś wymiary JBL , wejdzie do szafki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak akurat ten jbl pasuje wymiarami o ile nie ma błędu na stronie producenta, a do tego mógłbym go mieć w dobrej cenie

3 godziny temu, Robson79 napisał:

W jednym mam prefiltr EHEIMa z watą a w drugim 2 pojemniki z ceramiką + gąbka...

Co ile czasu musisz je czyścić lub wymieniać watę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 2 tygodnie robię podmiankę i przy okazji wymieniam watę... 

Trochę uciążliwe jest wyjmowanie filtra z pojemnikami z ceramiką aby wypłukać gąbkę ale po awarii kubełka i zalaniu pokoju żona nie chce słyszeć o żadnym filtrze poza akwarium... 😞

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.