Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Rybki rosną i zaczyna brakować miejsca w zbiorniku :) Na chwilę obecną mam po 1 wybarwionym samczyku ( Saulosi prawie wybarwiony :) ) Każdy z nich obrał sobie 1/3 powierzchni zbiornika  i nie wchodzą sobie w drogę.

Także proszę o podpowiedź do jakiej konfiguracji zredukować dotychczasową obsadę tj.

- Cynotilapia zebroides Likoma  x 10
- Cynotilapia sp. “lion” Lions cove x 10
- Chindongo saulosi x 11

 

p.s. Czego używacie do wyłapywania rybek ?

 

 

Opublikowano (edytowane)

Jeśli nie chcesz rozbierać aranżacji, to zrób sobie taką prostą pułapkę z butelki po Coli, najlepiej 2L. Otwory rób tylko w środkowej części butelki i koniecznie trzeba ściąć gwint, wtedy ryby chętniej wpływają. Wrzucasz do środka trochę pokarmu, kładziesz na dnie i czekasz

ded46af56b3299925f407fd8353a9b22.jpg

5304ed736e6faa2b458b360183d3c829.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 2
Opublikowano
W dniu 26.12.2018 o 20:26, Bartek_De napisał:

Jeśli nie chcesz rozbierać aranżacji, to zrób sobie taką prostą pułapkę z butelki po Coli, najlepiej 2L. Otwory rób tylko w środkowej części butelki i koniecznie trzeba ściąć gwint, wtedy ryby chętniej wpływają. Wrzucasz do środka trochę pokarmu, kładziesz na dnie i czekaszemoji39.png

ded46af56b3299925f407fd8353a9b22.jpg

5304ed736e6faa2b458b360183d3c829.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Super, dziękuje :)

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witaj @Bastian!

Nie wiem jak tam wygląda sytuacja u Ciebie,ale póki nic się nie dzieje w zbiorniku to bym się wstrzymał z redukcją.

Gdybyś zauważył że jakieś ryby są gnębione,to dopiero bym myślał o redukcji obsady.

Opublikowano
20 godzin temu, egon44 napisał:

Witaj @Bastian!

Nie wiem jak tam wygląda sytuacja u Ciebie,ale póki nic się nie dzieje w zbiorniku to bym się wstrzymał z redukcją.

Gdybyś zauważył że jakieś ryby są gnębione,to dopiero bym myślał o redukcji obsady.

Dochodzi do jakiś tam krótkotrwałych gonitw czy "buziaczków" :) ale żadna rybka nie ma obrażeń i wszystkie mają się dobrze. Rybki po zmianie pokarmów zaczęły szybko rosnąć i tak sobie pomyślałem żeby im za ciasno nie było. Ale masz rację wstrzymam się jeszcze trochę 👍

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 6.01.2019 o 22:37, Bastian napisał:

Dochodzi do jakiś tam krótkotrwałych gonitw czy "buziaczków" :) ale żadna rybka nie ma obrażeń i wszystkie mają się dobrze. Rybki po zmianie pokarmów zaczęły szybko rosnąć i tak sobie pomyślałem żeby im za ciasno nie było. Ale masz rację wstrzymam się jeszcze trochę 👍

Czy mógłbyś zaprezentować swoje akwa z obsadą na zdjęciu lub video?
Bardzo spodobało mi się Twoje zestawienie ryb :)

Opublikowano
59 minut temu, Nowinsky napisał:

Czy mógłbyś zaprezentować swoje akwa z obsadą na zdjęciu lub video?
Bardzo spodobało mi się Twoje zestawienie ryb :)

@Bastian raczej rzadko tu zagląda. Tu masz jego temat

 

Opublikowano
17 godzin temu, Nowinsky napisał:

Czy mógłbyś zaprezentować swoje akwa z obsadą na zdjęciu lub video?
Bardzo spodobało mi się Twoje zestawienie ryb :)

Hej

Jeśli chodzi o obsadę to do chwili obecnej zero strat, oczywiście musiałem już kilka razy odławiać rybki bo robiło się ciasno. Najbardziej terytorialne i zaborcze są Cynotilapia sp. “lion” Lions cove i dość przeciętnie się prezentują, jakbym teraz zmieniał to wybrałbym Iodotropheus Sprengerae tzw. rdzawki. Z mojej obsady najładniejsze są Cynotilapia zebroides Likoma i o dziwo są łagodniejsze niż Chindongo saulosi. W przyszłym tygodniu przyniosę jakiś normalny aparat z pracy i zrobię kilka zdjęć oraz nagram filmik.

 

Pozdrawiam :)

  • Lubię to 1
Opublikowano
6 minut temu, Bastian napisał:

Hej

Jeśli chodzi o obsadę to do chwili obecnej zero strat, oczywiście musiałem już kilka razy odławiać rybki bo robiło się ciasno. Najbardziej terytorialne i zaborcze są Cynotilapia sp. “lion” Lions cove i dość przeciętnie się prezentują, jakbym teraz zmieniał to wybrałbym Iodotropheus Sprengerae tzw. rdzawki. Z mojej obsady najładniejsze są Cynotilapia zebroides Likoma i o dziwo są łagodniejsze niż Chindongo saulosi. W przyszłym tygodniu przyniosę jakiś normalny aparat z pracy i zrobię kilka zdjęć oraz nagram filmik.

 

Pozdrawiam :)

Wielkie dzięki za odpowiedź! :) 

Ja własnie składam swoją obsadę do pierwszego Malawii i chyba taki skład będzie:

1. Pseudotropheus Johanni (ten gatunek wybrałem zamiast Saulosi ponieważ ma poziome linie na ciele, a poniższe dwa gatunki mają pionowe i w taki sposób chciałem zróżnicować obsadę)
2. Cynotilapia Zebroides Jalo Reef 
3. Labidochromis Hongi super red

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Nie wiem jak to będzie przy power ledach.Miałem oświetlenie na modułach LED 8500k dodatkowo miałem białe było spoko oczywiście podłączone pod chiński sterownik zmierzchu i świtu. Potem chciałem mieć możliwość wykorzystania pełnej mocy sterownika i dałem moduły RGBW i byłem jeszcze bardziej zadowolony.Gdybym teraz ponownie robił oświetlenie to dałbym moduły RGBW i pobawił się ustawieniem ich na sterowniku.
    • Jak w temacie kupie Drapieżniki : Aristochromis christyi  Dimidiochromis compressiceps  fossorochromis rostratus  nimbochromis venustus  nimbochromis livingstonii  nimbochromis fuscotaeniatus  buccochromis rhoadesii yellow  / Buccochromis atritaeniatus  Exochochromis anagenys    
    • Walczyłem i ja z filmem na powierzchni ale w moim przypadku nie chciał zniknąć nawet gdy tafla wody była mocno wzburzona. Sprawę załatwił dopiero dołożony skimmer. Kupiłem używanego Eheima i sprawę rozwiązał w zasadzie po godzinie. Wracając jeszcze do falownika to obieg wody masz dookoła ale z tego co mi się wydaje to woda z falownika pchana po tylnej ścianie w lewo i woda z wylotu filtra pchana po przedniej ścianie w lewo zderzają się właśnie na lewej stronie zbiornika i wg mnie hamuje to dobrą cyrkulację. Jeśli chodzi o filtr to ja mając jeden kubełek kulki JBL Micromec zastąpiłbym kształtkami K1 a gąbki zostawił te które były w filtrze i to wszystko. Ewentualnie można byłoby kulki zastąpić gąbką ppi15. Można też nie robić nic 🙂 Tzn. jeśli biologia "hula" to nie ma podstaw żeby martwić się złożami filtracyjnymi.  Czy to co nie podoba Ci się w wodzie zbiornika to tylko ten film na powierzchni?
    • Dzięki za podpowiedź, ryb nie wiem dokładnie ile jest ale ok. 20 i mi się już wydawało, że za dużo, w sumie fajnie by było nie dokładać drugiego kubełka ale tyle się naczytałam, że stwierdziłam, że trzeba. Poprzestawiam wylot wody i falownik i zobaczę, woda nie jest zła - odchody tylko pojedyńcze większe gdzieś stoją natomiast na powierzchni jest jakby to nazwać biofilm ? ale delikatny dlatego wylot porusza taflą i falownik jest z drugiej strony aby był obieg wkoło ale zobaczę jak będzie jak poprzestawiam, natomiast nurtuje mnie zawartość kubełka, jeśli zostanę przy jednym czy zostawić tak jak jest oryginalnie czyli na dole kamyczki jbl micromec a reszta gąbki czy jednak coś zmienić a jeśli coś zmienić to bardzo proszę o łopatologiczne wskazówki co do którego kosza , będę wdzięczna bo im więcej czytam tym mniej wiem.
    • Zmiana koncepcji oświetlenie. Kupiłem dzisiaj też diody o temperaturze barwowej 8500k w ilości 24 szt.  Zamierzam je rozdzielić na 2 lampy, w każdej lampie będą 2 nitki po 6szt. Zobaczymy co z tego wyjdzie. We wtorek przyjadą diody, niezwłocznie biorę się za wymianę. O efekcie poinformuję w kolejnym wpisie. Jeżeli będę zadowolony z efektu, to chętnie zrobię tutorial, jak to podłączyć pod sterownik Romka. Już teraz mogę się podzielić informacją, że jest to dość proste do zbudowania, no może nie tak proste, jak moduły LED, ale i tak proste. Dla mnie też jest duży plus, że takie oświetlenie, dość mocno grzeję wodę. W chałupie trmp średnia 22.5, a w akwarium 24.5C .  Do budowy nie potrzeba, żadnych rezystorów, tylko drivery stałoprądowe . Po jednym na każdy kanał. No i oczywiście profil alu u mnie 160x300mm razy 2, bo 2 lampy.  
    • W pierwszej kolejności przełożyłbym falownik. Z tego co widzę jest teraz nad wlotem filtra skierowany wzdłuż tylnej ściany? Jeśli mnie oczy nie mylą. W takim ustawieniu tylko utrudnia zasysanie brudów. Ja bym do wstawił na lewą stronę i skierował w stronę filtra. Wg mnie słusznym ustawieniem byłoby skierowanie wylotu filtra tak aby woda odbijała się mniej więcej w połowie przedniej szyby. Tak odbita woda skierowałaby się w stronę lewego tylnego narożnika a tam dostałaby "kopa" od falownika który dopchałby ją do wlotu filtra. Na zdjęciach nie widać żeby obsada była jakaś liczna. Jeśli faktycznie tak jest to nie wiem czy w ogóle jest sens kupować drugi kubeł... Woda na zdjęciach też wygląda ładnie. Co dokładnie Ci w niej przeszkadza? Chodzi o wodę czy o odchody gdzieś na dnie?  Jeśli chodzi o media filtracyjne to ja stałem się jednak sceptykiem jeśli chodzi o ceramikę. Stawiam na gąbki i kształtki K1. 
    • To niebieskie oświetlenie jest tylko na środku jako wieczorne. Kupiłem moduły 6500k + do tego jeszcze 8500k. Zobaczymy co z tego będzie 
    • Jeśli już masz niebieskie podświetlenie, to dałbym wszystkie 6500K.
    • To może w takim razie spróbuję dać po 2 kabały na jedną lampę jeden kanał 6 diod 6.5 a drugi 9tyś k. Niebieski mam już realizowany na modułach LED 24v jako oświetlenie wieczorne tylko na środku. Niestety ale z power ledami jest ten problem, że bez zmiany napięcia każdy kanał musi mieć tą samą ilość diod. U mnie to jest po 6szt przy napięciu 24v i do tego pod każdy kanał driver 
    • W swoim akwarium miałem diody 6500k. Takie diody dają światło neutralne, najbardziej zbliżone do naturalnego. W takim świetle kolorystyka ryb też jest naturalna. Dla podkręcenia koloru niebieskiego i żółtego, pomarańczowego, czerwonego dodałem niebieskie i czerwone diody. Było ich mniej niż białych i miały tylko delikatnie podkreślić kolorystykę ryb nie zmieniając jej. Wiem, że funkcjonuje trend montowania zimnych diod powyżej 6500k, ale jak dla mnie kolorystyka ryb wygląda nienaturalnie, chociaż ryby niebieskie przy takim świetle wyglądają na pewno atrakcyjnie. Żółte i pomarańczowe czy czerwone niestety już nie. Polecam Ci te diody 6500K. Do tego dodaj te czerwone i niebieskie i powinieneś być zadowolony.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.