pepe Opublikowano 6 Marca 2008 #1 Opublikowano 6 Marca 2008 Witam. Klubowicze mam pytanko i prosze o w miarę szybką odpowiedź. Szukałem na forum ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a mianowicie jaki silikon można użwyać w akwarium. Facet w sklepie powiedział mi że jest akwarystyczny ale on nie sklei mi skał anie innych rzeczy bo jest typowo do gładkich powieszchni. Jak to jest? Drugie pytano dotyczy styropianu. Wiem już ze przedł włożeniem kamieni należy na spód położyć styropian, zeby kopiące pyszczaki nie spowodowały że skała spadnie i szyba pęknie. Czy taki styropiwan nie ma właściwości szkodliwych? I czy on po jakimś czasie nie zacznie gnić? Pozdrawiam.
sision Opublikowano 6 Marca 2008 #2 Opublikowano 6 Marca 2008 Co do sylikonu, to powiem Ci, że kleiłem już chyba wszystko. Naprawiałem filtr, kleiłem kamienie, styropian, szkło itd. Wszystko działało jak należy. Tylko nie zapomnij, że te 3 dni musi schnąć O styropian się nie obawiaj, nic złego się nie stanie. A po jakimś czasie styropian nasiąka wodą i nie jest już tak wyporny, więc nawet o jakieś wypłynięcie się nie martw
1Rumun1 Opublikowano 6 Marca 2008 #3 Opublikowano 6 Marca 2008 - jeżeli klej to tylko silikon akwarystyczny...inne kleje niby bezpieczne- stosowane są z róznym powodzeniem - nie tyle co kopiące pysie (chociaż jak porobisz jakieś bloki to rówież) ale abyś sam przy ewentualnych "pracach", zmianach nie upuścił klamota...nie jest szkodliwy, spokojnie dawaj.
sysgone Opublikowano 6 Marca 2008 #4 Opublikowano 6 Marca 2008 nalezy jednak dodac, ze na rynku istnieja odmiany styropianu z srodkiem grzybobojczym i tego nalezaloby sie wystrzegac
pepe Opublikowano 6 Marca 2008 Autor #5 Opublikowano 6 Marca 2008 dobra dzięki wielkie. Może obejdzie się bez klejenia. Pozdrawiam
sision Opublikowano 7 Marca 2008 #6 Opublikowano 7 Marca 2008 nalezy jednak dodac, ze na rynku istnieja odmiany styropianu z srodkiem grzybobojczym i tego nalezaloby sie wystrzegac Słusznie, zapomniałem napisać :oops: a jak już przy tej kwestii jesteśmy, to pepe gdybyś kiedyś tam chciał użyć pianki poliuretanowej, to one też są ze środkiem grzybobójczym. Musiał być wtedy poszukać takiej bez
slawek gorol Opublikowano 7 Marca 2008 #7 Opublikowano 7 Marca 2008 Dałem zwykły styropian 2 cm pod piach i nic się nie dzieje Co do silikonu- osobiście używam silikonu akwarystyczego SOUDAl ( to nie reklama) chwyta dosłownie wszystko...gładkie nie gładkie....Polecam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się