Skocz do zawartości

Zmiana aranżacji w działającym akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

@Bartek_De jest naprawdę super,choć nie ukrywam że poprzedni aranż był wypasiony,ale miał wadę,bo nie było w nim kryjówek dla ryb :) 

Teraz widać że masz duże groty dla ryb,i za to szacun!!! ;) 

Odwaliłeś kawał dobrej roboty!!!

Brawo!

 

Ps.Też mam plany aby dołożyć większych kamieni w swoim zbiorniku...

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Bartek_De said:

Wiem Andrzeju, ale poprzednio też było widoczne, no ale z tym już nic nie zrobię:)

No właśnie teraz możesz coś z tym zrobić. Zalepiasz szczelinę kitem do łatania dziur (są takie nietoksyczne, działające pod wodą np. ten), jak się utwardzi to spuszczasz część wody, suszysz ręcznikiem papierowym, malujesz kit farbką akrylową w słoiku (najpierw ze dwie warstwy czarnego, potem suchy pędzel szarym, wszystko cieniutko), czekasz 24h żeby wyschło, zalewasz i gra muzyka.   

Nowy wystrój - mi by było szkoda miejsca w baniaku na te wszystkie kamienie bo to mniej wody netto ale ogólnie szacun za wykonanie bez straszenia ryb ;) no i wygląda na dużo schowków nawet jak już dorosną. :) 

Edytowane przez hilux
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @Bartek_De kawał dobrej roboty.  Wcale tak długo nie trwało - tylko coś koło 7 minut. ;)😜

Poprzedni aranż był super a ten jest gruzowiskiem oczywiście pozytywnym. Nie wiem tylko czy prawego kamienia, który stoi bym nie położył. To tylko moja uwaga ale najważniejsze żeby się podobało nie forumowiczom ani Tobie lecz rybom. :) Aranżację w jeziorze bardzo dobrze podsumował kiedyś chyba @pozner, który napisał, że w Malawi kamienie wyglądają jakby ktoś je wysypał z wywrotki. Ja u siebie mam aranż w stylu muru. Generalnie uważam, że ułożenie kamieni czasami po prostu musi nie wyglądać. Powrócimy wkrótce do znienawidzonego przez wszystkim stylu garaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

Aranżację w jeziorze bardzo dobrze podsumował kiedyś chyba @pozner, który napisał, że w Malawi kamienie wyglądają jakby ktoś je wysypał z wywrotki.

Ja najchętniej, gdyby była taka możliwość, wsypałbym je z taczki wprost do :lol:akwarium.

Co do zmian, poniżej daję zdjęcie, jestem otwarty na wasze sugestie. Można zaznaczyć który kamień i gdzie przestawić, a który wywalić

 

 

20181220_153109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ładnie i widać, że poszczególne samce zaczynają zajmować swoje groty i szczeliny. Dołożyłbym z przodu, na całej długości akwarium, drobnych kamieni o różnej wielkości, od najdrobniejszych do trochę większych. Doda to lekkości całej aranżacji i stworzy wrażenie naturalności. Teraz, tylko z tymi dużymi kamieniami, to wygląda trochę ciężko, przytłaczająco.

Sporo masz tych ryb, nie sądziłem, że aż tyle. Pomyśl o redukcji, bo odnoszę wrażenie, że robi im się "duszno"😉. A jeszcze urosną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ładnie i widać, że poszczególne samce zaczynają zajmować swoje groty i szczeliny. Dołożyłbym z przodu, na całej długości akwarium, drobnych kamieni o różnej wielkości, od najdrobniejszych do trochę większych. Doda to lekkości całej aranżacji i stworzy wrażenie naturalności. Teraz, tylko z tymi dużymi kamieniami, to wygląda trochę ciężko, przytłaczająco.
Sporo masz tych ryb, nie sądziłem, że aż tyle. Pomyśl o redukcji, bo odnoszę wrażenie, że robi im się "duszno". A jeszcze urosną.
Masz rację z tą redukcją. Chailosi zredukowałem wcześniej, bo już kupiłem nieco większe, a zresztą zwlekałem bo wydawały mi się jeszcze za młode, ale już najwyższy czas. W sumie to wczoraj miałem idealną okazję, szkło bez gruzu, mogłem wyłapać co tylko chciałem. Ehh szkoda, że o tym nie pomyślałem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.