Skocz do zawartości

Jaki kubeł do 216??


JoHnY_D

Rekomendowane odpowiedzi

1) Sterylizator UV - nie, temat wielokrotnie wałkowany, doczytaj w innych wątkach dlaczego nie jest Ci potrzebny

2) Kubeł - co do Aquel'a nie wypowiem się bo nie miałem. Miałem wewętrzne, krótko bo była to porażka. Mógłbyś napisac dlaczego tylko ta firma wchodzi w rachubę? Są przecież sprawdzone Fluvale, Eheimy i JBLe (akurat 250ka co do której pojawiały się problemy nie wchodzi u Ciebie w rachubę). Używałem Fluvala i Eheima - super, ceny teraz spadły a używki na Allegro są bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o takich "głupotach" ostatnio na tym forum, a jak na konkretne pytanie to nie ma komu odpowiedzieć... SPAM na forum!!!


nie piszemy ostatnio o żadnych głupotach... poprostu nie da się ciągle pisać odpowiedzi na "jaki kubełek do...?"

i nie obrażaj forumowiczów proszę


natomiast Twoje konkretne pytanie jest tak sformułowane, że aby na nie odpowiedzieć trzebaby było mieć ten kubełki... ja np nie miałem to się nie odzywam... natomiast druga część pytania to wybacz, ale czy jest Ci potrzebny to się dowiedz z opcji "szukaj" - zobaczysz do czego ludziom był potrzebny... :wink:


i nie ma się co unosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o takich "głupotach" ostatnio na tym forum, a jak na konkretne pytanie to nie ma komu odpowiedzieć... SPAM na forum!!!


A jednak pomogło :D:wink: (choć nie myślę tak na poważnie bo sam wszystkie wątki uważnie śledzę;))


Mógłbyś napisac dlaczego tylko ta firma wchodzi w rachubę? Są przecież sprawdzone Fluvale, Eheimy i JBLe (akurat 250ka co do której pojawiały się problemy nie wchodzi u Ciebie w rachubę). Używałem Fluvala i Eheima - super, ceny teraz spadły a używki na Allegro są bardzo tanie.


Wiem, jak by dało radę to sam bym wybrał innej firmy "sprawdzony sprzęt". No ale niestety nie da bo z aquael'a będę miał "nieco" taniej np 180 zł za kubeł ze sterylizatorem Unimax 250 (Fzkn 2) / bez za 120...nie opłaca się?? piszcie...


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca. Teraz zaoszczędzisz 80-120 PLN a później będziesz żałował. Używanego Fluvala pod ten zbiornik spokojnie kupisz pewnie za sto kilkadziesiąt złotych, nowego - trochę ponad 200 PLN. Eheimy też staniały, używane bywają też w granicach trochę ponad 200 PLN. Moja szczera rada - jeżeli tylko stać Cię na tę różnicę to się nie zastanawiaj - opłaci się w dłuższym czasie.

Tego całego sterylizatora nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aquaela 1000UV i jestem średnio zadowolony. Woda co prawda klarowna ale poniżej 10 cm pod pow. nie działa napowietrzanie. UV nie wiem czy działa, ja nie miałem zakwitu, ale kto wie czy to od UV - trzeba by empirycznie w identycznych warunkach sprwdzać.

Co do kubłów to nie wiem jak tam Aquael - ja mam fluvala i zero problemu, a kupiłem używkę. Polecam.


Pozdro


PS>

A następnym razem odrobinę cierpliwości - pierwsze zapytanie napisałeś o 23 a o 11 rano się oburzasz, że nikt nie odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem o filtrze Unimax 250 , powtórzę ale w skrócie. Więcej produktów tej marki nie kupię i wszystkim będę odradzał.

Na plus w tym filterku - bardzo cicha praca, duża pojemność wkładów(większa niż np. w Fluvalu 205). Na minus - beznadziejne zalewanie (machanie tą wajchą doprowadzało mnie do szału :twisted: ) , no i tragiczne uszczelnienie. W ciągu niespełna 1,5 roku użytkowania dwa razy wyciek(jeden raz tak że panele poszły do wymiany, drugi zdążyłem w porę zauważyć ) no i filtr poszedł aut. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez półtora roku użytkowania Unimaxa 250 nie miałem żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o odpowietrzanie, to owszem, jeśli podłączyliśmy pusty kubeł, to trzeba się było zdrowo namachać. Jeśli jednak głowicę zakładaliśmy na zalany kubeł, to odpompowanie resztek powietrza nie stanowiło problemu. Chodził cicho, mi nie przeciekał, czyściło się go w miarę łatwo, dla mnie całkiem przyzwoity i o niebo lepszy od AquaElowskich wewnętrznych.


Zamiast UVki zainwestuj w dobrą ceramikę i wsyp ją w miejsce lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak obstajecie przy Fluvalach. Osobiście szukalem ośki do 203 przez miesiąc , jak znalażlem kosztowala tyle co cala używka. Serwis Fluval ma do d...tylko do nowych modeli można jeszcze coś dostać i też czeka się dlugo. Filtry dobre, ale jak coś rypnie to niedaj bog. Osobiście używam Tetrateca EX700 spiętego rażem z pozostalością po fluvalu i śpię spokojnie od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.