majkiel Opublikowano 24 Października 2018 #1 Opublikowano 24 Października 2018 (edytowane) Dzień dobry W zasadzie witam się z Wami ponownie, bo jakiś czas temu tu zaglądałem po tym jak 12 lat temu stałem się posiadaczem akwarium 200l z pyszczakami. W archiwach znalazłem jedno z pierwszych zdjęć, zrobione cegłą z aparatem 1 Mpix I drugie, też z 10-cio letnie, po małym przemeblowaniu Przez 12 lat rybki nie znudziły mi się, ani nie dały mi za bardzo popalić, co więcej mieszkamy w nowym domu, a w mieszkaniu zostały już tylko rybki, czas i je przenieść, stąd mój powrót na forum i dlatego też o obecnym, trochę zapuszczonym akwarium nie będę się już rozpisywał . Teraz czas na nowe, które na spokojnie wystartuje, a potem powoli przeprowadzą się do niego rybki, a nie na wariata jak 12 lat temu. Z szafki odłazi okleina, szkło ma swoje lata, poza tym nie chcę już zaokrąglonego akwarium, Fluval 204 nadal dzielnie działa pomimo ułamanej ośki, jest tam jeszcze filtr podżwirowy, ale nawet nie chcę myśleć w jakim stanie. Także obecnie plany akwarystyczne na najbliższe dni, to skompletowanie zabawek na nowy kawałek Malawi, który postaram się przedstawić za jakiś czas Wstępne założenia: zbiornik 100x40x50 - zamawiany (Akwares Rzeszów, Myciok Mikołów, Akwarium Szczecin) albo gotowiec np. Diversa kubeł fluval 206/306 albo Unimax 250 na początek, piasek kamienie - serpentynit Edytowane 29 Października 2018 przez kk
Bartek_De Opublikowano 24 Października 2018 #2 Opublikowano 24 Października 2018 Skoro już uparłeś się na 200l to czemu nie 100x50x40? Będzie więcej dna dla ryb. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka 1
majkiel Opublikowano 29 Października 2018 Autor #3 Opublikowano 29 Października 2018 W dniu 24.10.2018 o 17:40, Bartek_De napisał: Skoro już uparłeś się na 200l to czemu nie 100x50x40? Będzie więcej dna dla ryb. Nie uparłem, może będzie 120cm
Bartek_De Opublikowano 29 Października 2018 #4 Opublikowano 29 Października 2018 W dniu 24.10.2018 o 16:38, kk napisał: zbiornik 100x40x50 - zamówiony To widocznie tu wkradł się błąd
majkiel Opublikowano 29 Października 2018 Autor #5 Opublikowano 29 Października 2018 30 minut temu, Bartek_De napisał: To widocznie tu wkradł się błąd Miało być "zamawiany" - poprawiłem już. I szkło będzie zamawiane z firmy Myciok. Muszę jeszcze zdecydować ostatecznie na rozmiar.
marcinbon Opublikowano 29 Października 2018 #6 Opublikowano 29 Października 2018 Ja mam drugi zbiornik o powierzchni dna 120x50 i jest bajka. Jak mozesz, to bierz 120, niby 20cm a roznica spora. Tez się zastanawialem nad 100, ale zdecydowalem się jednak na 120 i nie zaluje
rafalniski Opublikowano 29 Października 2018 #7 Opublikowano 29 Października 2018 W dniu 24.10.2018 o 16:38, kk napisał: kubeł fluval 206/306 albo Unimax 250 na początek, Jeżeli myślisz o Unimaxie to raczej 500 niż 250.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się