Skocz do zawartości

112l i problem:/


Ptaq

Rekomendowane odpowiedzi

gadalem na jednym forum o moim akwarium ktore urzadzam no i mi napisali ze moge tam wpuscic co najwyzej 5 rybek jednego gatunku! A ja chce miec kilka gatunkow pyszczakow, noga byc Malawi wlasnie...a rybek Malawi jest wiele i chcialbym miec przynajmniej 5 gatunkow rybek... pytanie jest czy moge umiescic kilka gatunkow ale nie po 5 sztuk tlyko np po dwie(1+1)


P.S. Nigdy nie mialem akwarium i jestem poczatkujacy wiec jesli mowie bzdury poprawcie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Nie należy nazywać tego mówieniem bzdur, ponieważ Kolega się pyta, bzdurami nazwać nalezałoby to w momencie kiedy w taki sposób odpowiadałby Kolega na pytanie o akwarium 112 litrów.


Dlaczego nie można trzymać ryb w stosunku 1:1 - ponieważ są to m.in ryby poligamiczne. Dalej: należy trzymać w haremach ze względu na ich agresywność w stosunku do samic w okresie tarła.


Pozatym w tak małym akwarium nie można trzymać 5-ciu gatunków ponieważ jest to akwarium za małe. Należałby się skupić na jednym z gatunków takich jak: Labidochromis caeruleus, Iodotropheus sprengerae czy Pseudotropheus saulosi.

Wybrać jeden, poznać zwyczaje tych ryb, i zacząć myśleć o większym baniaku, w którym to będzie można się pokusić o 5 gatunków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, powiedzmy ze rozumiem...ale jesli z jednego gatunku jak wspomniales to np(4+1) znacza 4 samice?Czy lepoiej 4 samce, wydaje mi sie ze samice chodź moge sie mylic bo doswiadczenia nie mam! A jezeli mialbym wieksze akwa do czy do tych malawi moge dorzucic cos jeszcze, np: pielegnice? Bop czytalem ze chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, powiedzmy ze rozumiem...ale jesli z jednego gatunku jak wspomniales to np(4+1) znacza 4 samice?Czy lepoiej 4 samce, wydaje mi sie ze samice chodź moge sie mylic bo doswiadczenia nie mam! A jezeli mialbym wieksze akwa do czy do tych malawi moge dorzucic cos jeszcze, np: pielegnice? Bop czytalem ze chyba nie...


1:4 (jeden samiec, cztery samice)


- Jeżeli miałbyś większe akwa mógłbyś dorzucić jak najbardziej pielęgnice, ale jeżeli zechciałbyś to zrobić to do tych z malawi inne pielęgnice z malawi.

Nie mieszamy biotopów. Wychodzimy z założenia że najlepszym akwarium jest: Biotopowe :!: :) Pozatym mówi o tym wiele czynników, o których można czytać w innych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć może tylko to, że akwarium 112 litrowe staje się powoli problemem ryb z Malawi :mrgreen:

Kupię drewniane chodaczki-jezuski , zrobię sobie dredy i zostane prorokiem :P



Emma to jest zbyt głębokie nawet dla mnie :mrgreen: ale cieszę się Twoja radością :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.