Skocz do zawartości

Aranżacja moich 450 litrów.


Kefas31

Rekomendowane odpowiedzi

Takie kamienie ( kształt) powoduje to ,że ja osobiście odnoszę wrażenie ,że  wszystko jest ustawione od linijki. Dwa poziomy kamieni i koniec. Myślę ,że przy takich równo ciosanych kamieniach trudno zrobić coś ciekawszego. Masz jeszcze czas...przemyśl to. A jak jesteś pewny ,że tak chcesz to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość kryjówek to jest napewno ok, ale tak jak Andrzej zauważył trochę za równo. Spróbował bym ten płaski podłóżny kamień ze środka gdzieś przestawić do boku, wtedy było by tam trochę niżej i ten efekt prostej lini by zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę , faktycznie coś za równo jutro skonfiguruje to ułożenie . Dziękuję za cenne podpowiedzi. Tło 3D pomysł ciekawy zastanowię się nad jego realizacją. Chciałbym już akwarium uruchomić ale za każdym razem gdy pojawia się nowa wizja wszystko rozbiega się w czasie. I tak już długo to składam w całość. Fakt że wiele rzeczy sam wykonuje a na to potrzeba czasu ,zaś konfrontacja z domowymi obowiązkami ogranicza moje możliwości.

Dobra do dzieła powoli to też się uda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze...gdybyś chciał przykładowo za przysłowiowe piwo np. serpentynit to koło Sobótki w kopalni dostaniesz ile chcesz. Nie namawiam na ten kamień ale podpowiadam gdzie naprawdę prawie darmo dostaniesz gdyby co.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje , choć to niedaleko ok 40 km to czas jest okrutny . 8-17 w pracy w soboty z jedynie się mogę wybrać .
Mam jeszcze kilka kamieni bazaltowych bardziej obłe nie są takie ciosane jak te kwarcytowe.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło 3D to naprawdę podstawa, nawet chińczyk z czarnego styropianu zrobi różnicę - przyłóż się do wystroju teraz, o niebo łatwiej zmienić cokolwiek na tym etapie niż po zalaniu. Odpalenie zbiornika możesz zawsze przyspieszyć przez przeszczep biologii. 

Pamiętaj, że piasek zakryje część kamieni i obniży optycznie całość, za to wysokie kamienie "wyciągną" rybki w górę. No i na koniec coś co powinienem mieć w podpisie :mrgreen: płaskie kamienie. Cegła 30x10x10 cm to trzy litry wody, przy odpowiednim aranżu dla ryb 30x10x1cm to to samo a w baniaku zostaje więcej litrów netto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Piotrze...gdybyś chciał przykładowo za przysłowiowe piwo np. serpentynit to koło Sobótki w kopalni dostaniesz ile chcesz. Nie namawiam na ten kamień ale podpowiadam gdzie naprawdę prawie darmo dostaniesz gdyby co.

...a dokładnie w Nasławicach, ze Strzelina masz rzut beretem. Ja mam stamtąd serpentynit. Można wjechać autem na teren kopalni i wybierać do woli, za 120 kg zapłaciłem niecałe 15zł. Niestety w soboty nie pracują. Tu masz stronkę http://polishgreen.pl/kontakt-2350

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Takie kamienie ( kształt) powoduje to ,że ja osobiście odnoszę wrażenie ,że  wszystko jest ustawione od linijki.

Nie zgodzę się z tym. Przy przyjrzeniu się tym kamieniom widać, że tylko niektóre mają rególarne kształty. Ich ułożenie sprawia wrażenie regularności. Nie wiem, co Ci doradzić. Twoje kamienie mają potencjał, ale musisz mocno pokombinować z ich ustawieniem. Spróbuj stworzyć groty, ale wyglądające naturalnie. Masz tam też w miarę płaskie kamienie, więc to wykorzystaj. Pobaw się tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.