Skocz do zawartości

Tło BTN 2w1 filtracja i dekoracja


przemo-h

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, michal_j napisał:

oferują jedne z najdroższych produktów na rynku (ja nie znam droższego producenta), czy gdyby ten rodzaj filtracji powodował smród z akwarium, brudną wodę czy jej złe parametry firma byłaby polecana ?

Oferuja i sprzedają tła (IMHO chyba najładniejsze) a filtracja jest tylko sposobem na wykorzystanie sporej przestrzeni za tłem bo aż szkoda go nie wykorzystać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JemioloSeba napisał:

Chcę zobaczyć ten kryształ przy gąbkach 10ppi.

Stosuję taką gąbkę od lat i uwierz mi, nic mi nie fruwa w akwarium. Pory na gąbce zbiorą wszystko, jeśli nie za pierwszym, to za dziesiątym obiegiem. Przy pracach konserwatorskich zmętnienie wody znika bardzo szybko.

Wszystkie te uzdatniacze wody (purigeny, polimery, itp.) mają oczywistą zaletę, zbijają NO3 i klarują wodę, ale ciągle trzeba kontrolować parametry wody, bo pracują nie stabilnie (zapychają się, nagle przestają działać, albo pracują nierównomiernie)  Przykłady można znaleźć na Forum. Nie jestem przeciwnikiem nowinek, ale do tych rozwiązań podchodzę z dużą rezerwą. Nie ma szczegółowego badania ich działania w akwarystyce. Te 3 czy 4 parametry, to dla mnie za mało. A z klarowności wody jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eljot napisał:

Oferuja i sprzedają tła (IMHO chyba najładniejsze) a filtracja jest tylko sposobem na wykorzystanie sporej przestrzeni za tłem bo aż szkoda go nie wykorzystać :) .

Na tamte lata, kiedy kupowałem BTN Rocky nie było wyboru. Teraz konkurencję robią im Czesi z Arstone.eu. Ta sama technologia (poliuretan) i wzornictwo nie gorsze, a najważniejsze sporo tańsze od BTN. W przyszłości mając już to doświadczenie ze swoim tłem w akwarium 160x60 cm, celowałbym w 80 szerokości, a nawet 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

To nie musi być przecież tego typu tło. Każde tło nadaje się do takiego rozwiązania. DIY też można przygotować pod taką filtrację.

Za taflą pleksy też takie coś można zrobić. Ale jak to będzie wyglądało. Chyba żeby przykleić na pleksę slim line, płaskie kamienie, albo czarny kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JemioloSeba napisał:

Ja lubię mieć wodę tak klarowną, że gdy patrzę przez dłuższy bok akwarium nie widzę niczego poza rybami. 

Chciałbym zobaczyć zdjęcie, ale tak żeby można było porównać z tym co jest za akwarium, bez tego akwarium. Cholera, ciężko wytłumaczyć;). Pół kadru z akwarium i drugie pół z tym, co jest za akwarium.

Tak na prawdę, to też to nie będzie wyznacznikiem, bo natężenie światła w akwarium też ma znaczenie przy takim zdjęciu.

Ja lubię patrzeć na ryby z przodu akwarium:P

1 minutę temu, Przezda napisał:

Za taflą pleksy też takie coś można zrobić. Ale jak to będzie wyglądało. Chyba żeby przykleić na pleksę slim line, płaskie kamienie, albo czarny kolor. 

Są tańsze, gotowe tła, więc nie musi to być pleksi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pozner napisał:

Chciałbym zobaczyć zdjęcie, ale tak żeby można było porównać z tym co jest za akwarium

Rozumiem o co Ci chodzi :)

Niestety u mnie to nie możliwe bo na jednej bocznej szybie (na tej, na którą patrzę przez całą długość akwarium) mam czarną folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pozner napisał:

 

Nie sądzę żeby gęstość gąbki miała wpływ na różnicę w klarowności

 

Ja myślę zupełnie inaczej. Uważam, że grubość gąbki ma ogromną różnicę. Przerabiałem różne wkłady filtracyjne bo mam "siupa" na punkcie klarowności wody i dopiero bardzo gęste gąbki potrafiły wyłapać tak zwaną "mgiełkę" - widoczną tylko po długości akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.