Jump to content

Cr65


Natalia
 Share

Recommended Posts

Hey :D

Kupiłam na giełdzie kilka kg ceresitu z zamiarem stworzenia tła. Problem w tym, że przysłano mi go w workach, nie w opakowaniu- tak więc mam szary proszek bez instrukcji obsługi. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co z nim zrobić?;)

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie przestrzegam Cię przed rozrobieniem zbyt dużej ilości zaprawy :wink: ja tak zrobiłem i później mi zostało, zmarnowało się trochę, a przecież szkoda materiału :wink:


Ja rozrabiałem we wiadrze, nalałem sobie wody, nie wiele, może litr i do tego sypałem cr i mieszałem. Pierwsza warstwa musi być rzadsza, żeby wypełnić wszystkie zakamarki :wink: jak za mało rozrobisz, to sobie tej zaprawy dorobisz więcej. Lepiej za mało, niż za dużo.


Następne warstwy będą mogły być z nieco gęstszej mieszanki. Musi być taka, żeby dało się nałożyć pędzlem :wink: może być też gęstsza, jeśli będziesz chciała zatkać jakąś dziurę, wtedy możesz nakładać szpachelką, pędzel już się nie nada.


Aha, ja robiłem tło 150x60 :wink:

Link to comment
Share on other sites

3 warstwy. Jak mówiłem, pierwsza rzadsza, następne już gęstsze :wink: oczywiście następna szła po całkowitym wyschnięciu poprzedniej.


Pierwsza warstwa schła ok.5dni, następne nieco krócej. Nie zapomnij o obfitym polewaniu tła :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli będziesz dokładnie pokrywać powierzdchnię tła każdorazowo CR to może być i dwie warstwy, chybaże zależy ci na dociązeniu tła to można więcej. Jeżeli masz zamiar je malować /ja tak zrobiłem/ można poprzestać na 2 warstwach. U mnie rybki żyją i mają się dobrze od 2 tygodni pływają przy tle i dwie samice red-red już iintubują :P

Co do rozrabiania to na oko nie ma żadenj konkretnej prporcji, trzymaj się tylko tego co sison napisał rozrabiaj mniej bo CR wcale tak dużo nie idzie jak mogłoby się wydawać.

Link to comment
Share on other sites

mariusz123

co ja wiem,na opakowaniu pisze,""kolejna warstwe nakladac na jeszcze nie wyschnieta poprzednia,jak ktos chce zrobie fote opakowania i wkleje na forum.

Link to comment
Share on other sites

za zdjęcie byłabym wdzięczna;) w necie też czytałam żeby kolejne warstwy kłaść na jeszcze niewyschnięte poprzednie. (w ogóle to mam zamiar malować tło farbami faust). Ale jeśli działają obydwa sposoby...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Ziemiojad
   Połączyłem dwa w jednym. Chodzi o kolory, czyli żółty i niebieski i dlatego w akwarium pływają teraz 3 samce ( ca. 10 cm) i 5 samic ( ca. 8 cm) Maylandia lombardoi.  Będzie jednogatunkowe.   
  • Ziemiojad
   I to jest chyba esencja.    Z roślinami było łatwiej 😏
  • Bartek_De
   Może to być Aulonokara, ale głowy nie dam. Może ktoś precyzyjniej określi.
  • Rik
   Takie najlepsze mi się udało zrobić
  • Andrzej Głuszyca
   Po prostu są nie do końca praktyczne. Spójrz na stopkę @Vrzechu.  Możesz śmiało się tym zainspirować jeżeli chodzi o praktyczną stronę i estetykę .
  • Pikczer
   Wyglądają jakby zajmowały połowę akwarium, albo światło tak gra. To są puste "skały", sztuczne? Skąd wszyscy mają takie fajne glony? Popieram, że żwirek dodałby smaku. Te ryby nie będą przesiewać piasku, a nawet jeśli to delikatnie.  A jakie dodać skały to ja nie podpowiem bo u siebie też mam niewłaściwe 😜 Mbuny lubią mieć różne swoje schowki, jakieś prywatne rewiry, nie lubią wspólnego lokum, na pewno kilka osobnych grot sprawi, że będą się czuły "swojsko". 
  • kajper
   Czy pompa 2000l/h pociągnie 2xkorpus narurowy, grzałke.
  • Ziemiojad
   Dzięki koledzy za waszą odpowiedź.  Jednak cały czas mam wrażenie, że te "kamloty" są zbyt duże do mojego akwarium.    Otoczaki? Czy jakieś bardziej kanciaste bardziej do tego pasują? 
  • triamond
   Czyli przy napędzie powietrznym jest  143 l/h /W. Ja przy wodnym mam 276 l/h/W (ale specyficzne warunki... patrz niżej). Podsumowując: sam komin napędzany powietrzem słabo natlenia, ale prąd wody który powoduje ruch powierzchni (komin napędzany powietrzem lub pompa wodna), zapewnia skuteczną wymianę. Twoja pompa 42W (podłączona do kamieni, dających bąbelki o promieniu 2mm? i lecące 1s do powierzchni) da dodatkową powierzchnię wymiany równą ok. 208x60 cm. @piotriola Taka wydajność jest, gdy pompa tłoczy na 30% mocy. Przy 100% mocy  wychodzi już tylko 144 l/h/W  podobnie jak przy napędzie powietrznym. Pewnie przez duże średnice do takiego przepływu w pompie + rura 32mm (wymiar zewnętrzny) + 3 łuki zamiast kolanek + brak różnicy poziomów. Zwykłe pompy zasilane prądem zmiennym, mają symetryczny wirnik, kręcą się w przypadkową stronę po starcie, stąd słabsza wydajność - poniżej 100l/h/W. Lata temu miałem pompę (chyba Sicce) z zapadką. Kręciła się w jedną stronę, wirnik miała asymetryczny, wydajna, ale hałas nie do zaakceptowania - wirnik stukał w zapadkę. Można było wyjąć zapadkę.... ale wtedy nie zawsze pompowała w dobrą stronę, za to cicho... jak to w życiu
  • Bartek_De
   Możesz trzymać Aulonocary z Yellowami. Raz, że pasują żywieniowo, a dwa Yellow to ryba nieterytorialna, która nie wymaga gruzowiska. Aulonocara to ryba z grupy non-mbuna i również nie musisz dla nich budować gruzowiska, przy minimalistycznej aranżacji (dosłownie kilka kamieni) możesz stworzyć fajny zbiornik z ciekawą kolorystycznie obsadą. Co prawda Twoje akwarium nie jest zbyt duże, ale myślę że z tymi dwoma gatunkami mógłbyś spróbować. Nie dodawałbym już trzeciego gatunku. Jest tylko jeden problem, ciężko stwierdzić czy ryba widoczna na filmie w tamtym wątku to Aulonocara, obawiam się, że nie🤔 Nie wiem też czy o tej samej rybie myślimy. Wstaw tutaj zdjęcie tej "Aulonocary" którą chciałbyś zostawić. Blisko Szczecina masz dobrą hodowlę w okolicach Gorzowa Wlkp. Tan-Mal.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.