Skocz do zawartości

Red Red + Saulosi


zamioculcas

Rekomendowane odpowiedzi


2+1 Saulosi.

1+2 Red Red i ze dwa szczawie po 3cm mniej więcej.


Moim zdaniem dałoby to rade pytanie tylko do tych saulosi czy 2 samce to nie za dużo.



1) Nie dałoby rady

2) Saulosi i red redy - nie, chyba że w bardzo dużym zbiorniku

3) 2 samce i 1 samica saulosi - no gdybyś był tu nowy to może coś bym napisał czy odesłał do innego wątku, wygląda na to że przydałoby Ci się chyba jednak trochę więcej lektury

4) "Szczawie"??? Niby fajnie przypomnieć sobie język z piaskownicy... Ale to forum pełni również poniekąd rolę edukacyjną i raczej należy bardziej starannie dobierać słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widziałem już połączenie red-redów z saulosi, jednak było to 120 cm a nie 200l 100 cm.

jednak po pierwsze pomimo tego ze Red jest silną rybą dorasta do 12 cm więc nie jest jakimś olbrzymem, po drugie w większosci akwariów jakie widziałem gdzie domiantem był redzik to w nosie miał on inne ryby chyba ze samca swojego gatunku.

Saulosi jak nie raz już pisaliśmy w forum również pokornymi nie są więc odpowiednio dobrane haremiki i umiejetne rozmieszczenie kryjówek pozwoli na zgodne współżycie tych ryb, polecał bym natomiast nie wiecej niż jednego samca reda na 4 do 5 samic i zmianę haremu saulosi - to wiecej ma być samic a nie samców w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) "Szczawie"??? Niby fajnie przypomnieć sobie język z piaskownicy... Ale to forum pełni również poniekąd rolę edukacyjną i raczej należy bardziej starannie dobierać słowa


Woytku raczej jesteś przewrażliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś, może ze 3-4 lata temu polecano taki zestaw do 200l :? teraz już coraz odważniej się mówi o tym, że dla redów minimum to 150 cm długości i 375l pojemności


trochę się z tym zgadzam, bo czy my tutaj nie popadamy w jakąś formę paranoi?

czym tak naprawdę różni się to akwarium 200l od tego 240l ? tylko 20cm

oczywiście rozumiem, że im większe tym lepsze, ale IMHO przesadzacie... rzeczywiście niedługo dojdzie do tego, że zakładający malawi będzie miał do wyboru albo 240-tkę jednogatunkową albo półtonowe akwaria na start...


nie popieram oczywiście w tej 200-tce multisamcowych konfiguracji, ale 1+3 redy z 1+3 saulosi... w/g mnie dadzą radę znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwa 240 (120cm) pozostało:


Saulosi 2+2

Red Red 3+7 (i małe rybki bo szczawie to niekulturalnie - przepraszam tych których uraziłem)


Spokój i cisza jak wcześniej. Nie wiem skąd Wy bierzecie te opinie o agresywności Redów, u mnie dominuje samiec Saulosi.


U Tego człowieka któremu oddałem rybki jest obecnie tak:


Saulosi 2+1 (jak będę miał małe Saulosi to mu podrzuce kilka szt.)

Red Red 1+2 i małe 2szt.


Wpadnę do niego za tydzień to powiem jak się obsada sprawuje.


Niedługo tak jak ktoś napisał na 2 gatunki będzie polecane z 1000L i conajmniej 250cm... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Wy bierzecie te opinie o agresywności Redów, u mnie dominuje samiec Saulosi.


właśnie, zwykle panowała opinia, że redy do 120cm są zwyczajnie za duże i optycznie to jakoś tak nie leżą, ale od niecałego miesiąca gdzieś ktoś rzucił że czasami bywają agresywne, ktoś inny podchwycił i dodał silne i agresywne... to zakrawa na plotko-prowokację... :lol:


tak obserwuję swoje ryby i się zastanawiam... o czym ja właściwie czytam...

bo sam wybierałem estherae jako te właśnie spokojne...

w dodatku je obserwuje i widzę jak 6cm samiec red-blue wycofuje się w konfrontacji z dwa razy mniejszym tropheopsem - za to żwawo przegania swoich konkurentów, ale żeby zaraz mówić o agresji? coś mnie to nie przekonuje...


szczególnie Czester propaguje te agresywne redy, z tego co pamiętam :P

kolego Czester wystąp - jeśli rzeczywiście dobrze pamiętam, to proszę uzasadnij :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że z agresywnością jest różnie, red może być łagodny, a może być kilerem i to właśnie jest uwarunkowane od wielkości akwarium, jak ma mało miejsca to potrafi zdominować cały baniak lub w drugą stronę, stanie się "welonką", nie będzie miał nic wspólnego z naturalnym zachowaniem pyśków i skarłowacieje. Różnica między długością 100, 120 jest moim zdaniem spora, jedna k to zawsze więcej miejsca. Osobiście nie wpuścił bym red-reda do 100 cm, ale do 120 i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym tak naprawdę różni się to akwarium 200l od tego 240l ? tylko 20cm

A czym się różni 80cm od 60 :?: To też tylko 20 cm...


w dodatku je obserwuje i widzę jak 6cm samiec red-blue wycofuje się w konfrontacji z dwa razy mniejszym tropheopsem - za to żwawo przegania swoich konkurentów, ale żeby zaraz mówić o agresji? coś mnie to nie przekonuje...

6cm ryba to raczej rybka, a 6cm red-blue, to zdecydowanie redzik-bluesik :lol: . Poczekaj, jak Ci urośnie byk 13cm, to zobaczymy wtedy :wink: .

Poza tym agresja zależy od skali, porównując z legendarnym tropheopsem, to faktycznie redy są łagodne :wink: .

Moja opinia nt. redów, którą zresztą kilka razy już powtarzałem jest taka, że ryzyko trafienia na killera jest dużo większe, niż przy większości innych gatunków. Może i sporo redów jest łagodnych, ale jak się trafi killer, to strach się bać :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem - muszę poczekać aż podrosną... :lol:

tylko sam nie doczekam tego w tym "małym" zbiorniku, to już wiecie :P


to nie jest prowokacja - interesująco jest przeczytać czasem jakiś argument zamiast wiecznego "te nie do tego baniaka...", zwłaszcza w przypadku tej stosunkowo młodej tezy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie Czester propaguje te agresywne redy, z tego co pamiętam :P

kolego Czester wystąp - jeśli rzeczywiście dobrze pamiętam, to proszę uzasadnij :lol:



Ale ja już uzasadniłem. Jak wspominałem nie mam redów ale na forum troszke o nich jest. Widziałem co ten wariat potrafi zrobić duo silniejszymi rybami. Pewnie że gdzieś tam może żyć długo w zgodzie bo są i takie akwaria ale jak mu co odbije to potrafi nieźle wyszarpać. Nie po to przeciesz polecamy np. redy i demasony. Saulosi tez potrafi oddać ale to "rybka" w porównaniu do tej krowy;)

Druga sprawa warunki estetyczne. Gdzie cztery 13 cm rybska do 200l, zreszta w 240 też to dziwnie wyglada.

Jakby nie starczyło to pare linków moge wkleić wieczorem z rofum o redach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.