Skocz do zawartości

Jak często karmisz swoje ryby? [ Ankieta ]


kisor

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, pytanko o karmienie podrośniętych i dorosłych ryb, bo młodziaki to wiadomo, że trzeba dużo i często, co w przypadku dorosłych może prowadzić do otłuszczenia.


Zapraszam do dyskusji i wyrażania swoich opinii. Posty na zasadzie: "ja karmię 3 razy dziennie" i tyle, będa usuwane - to nie dyskusja ;)


pzdr


ps. jak komuś nie podobają się zaproponowane odpowiedzi to proszę pisać na a.co.mnie.to@klub-malawi.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiedzi się podobają, ale pasującej do mnie nie ma :lol: .

Waham się między "nieregularnie, mniej więcej 2x dziennie" a "1x dziennie". Jakby je połączyć w "nieregularnie, ale staram się, żeby dostały chociaż raz dziennie" to byłby pierwszy głos :wink: . Oczywiście ryby są dorosłe, otłuszczenia na pewno nie ma :wink: . Można by rzec, linię mają smukłą i zgrabniutką :lol: .


EDIT: Jako, że jest opcja "nieregularnie, więc trudno powiedzieć" to ja trudno Wam powiadam - karmie tak nieregularnie, że trudno powiedzieć jak regularnie i tą odpowiedź wybieram :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmię z 4-5 razy dziennie. Zawsze małe porcyjki poskubia chwilę i pokarmu niema. Potem znowu wchodzę do pokoju i znowu cośtam sypnę. Wszak pyszczaki w naturalnym środowisku nie jedzą regularnie rano i wieczorem więc postanowiłem że u mnie też nie będą miały regularnego karmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu głosowanie już zakończone?


Ja karmię nieregularnie, 2-3 razy dziennie po mniejszych porcjach, tak, żeby szybko wszystko było zjedzone i nic nie spadło na dno. Więcej, niż 3 razy nigdy nie karmię, czasem zdarzy się, że ryby dostaną jedzenie raz (prócz niedzieli bez jedzenia)


Oddałem głos na wersję ze "świniami" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię 2-3 razy dziennie, w miarę regularnie. Nic nie spada na dno, bo przy pyśkach to by trzeba chyba wywrotke pokarmu wysypać, aby nie zdążyły go wyłapać. Nie wiem jak u Was, ale u mnie te szałaputy atakują pokarm jak stado piranii krwawiące mięcho ;) Woda chlapie, raz przy karmieniu ryba wyskoczyła nawet z akwa... dobra ale to nie o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie karmie dwa razy dziennie komercyjnym (poniewa wychodze z domu zanim zapala się światło w akwarium rano sypie po ciemku hikari- akurat zdąży namoknąć i nie opada na dno) W weekendy dostają jeszcze ekstra coś innego (rozwielitka, shrimpmix) Teraz mam sesje i siedze non stop w pokoju z akwarium, więc dostają nawet kilkanaście razy na dzień :P W sumie ile nie wsypie tyle zjedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.