Skocz do zawartości

Nowy filtr Aquael Ultramax


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
50 minut temu, afra1973 napisał:

W temacie tego filtra mam go od listopada i cały czas walka filtr się zapowietrza.Po pierwszym sygnale do producenta proszą o zdjęcie pokrywy filtra i podesłanie go celem weryfikacji czy to jest nowy model.Potem dostaję od nich nowe zawory wirnik i nowe uszczelki wymieniam i nic.Znów to samo po każdej dobie kiedy poruszam filtrem wylatują dość duże ilości powietrza przez ok 20 sekund.Wycieków brak. Pomysłów też.Wg aqael problemem jest wirnik mają mieć nowy ale od miesiąca nic się nie pojawiło. Czy ktoś z was miał podobne problemy. Zawory w filtrze ustawione na maksa.Wypełnienie w środku gąbki i zeolit.

Posiadam od maja 2019. Zapowietrzanie było powodem mojej reklamacji w grudniu 2019. W ramach gwarancji została wymieniona cała pokrywa na nowy typ. Podobno miało pomóc. Nie pomogło. Codziennie bujam kubłem w celu wypuszczenia nagromadzonego powietrza i tak z tym żyję.

  • Lubię to 1
Opublikowano

To trochę mnie kolega zmartwił miałem w swoim życiu parę filtrów kubełkowych i nie sądziłem ze dożyję dnia w którym trzeba będzie tarmosić filtr.

Bałbym się w tym stanie zostawić akwarium na 2 tygodnie i pojechać na wakacje.Taka sytuacja może spowodować trwałe zapowietrzenie i zatrzymanie filtracji.

Opublikowano

Widziałem ten filtr w akcji u znajomego i nic tam się złego nie dzieje. Cichutki i dmucha elegancko. Prefiltr jest fajny.

Ale ja osobiście nie lubię takich skomplikowanych urządzeń. Jakbym miał dla siebie kupować, to brałbym tego nowego Ultra.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Mały odkop - ktoś doradzi jak dostać się do prefiltra by woda się nie wylewała.

Zamykam in, czekam chwilę, zamykam out, wyłączam filtr, przednia klamra, prawa klamra - sik wody na pół metra ...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Od siebie dodam tylko tyle, że mam dwa zakupione Ultramax 1500. Pierwszy wrzesień 2019, drugi kwiecień 2020. Powiem Wam, że jestem BARDZO ZADOWOLONY. Co prawda inne filtry kubełkowe miałem 10 lat wstecz, ale tutaj to jest bajka z zalewaniem, odpowietrzaniem plus prefiltr. Obym nie zapeszył ale bardzo fajnie to działa i mimo tego, że filtr jest mocno napchany to robi robotę na powierzchni wody. Wkłady to: 1 - gąbka, 2 - gąbka, 3 - ceramika + zeolit, 4 - węgiel + wata + jbl nitratex. Dodam tylko, że w części zbiornika mam piasek pył, który regularnie znajduje w prefiltrze i na dnie kubełka. Jest to moja cała filtracja/cyrkulacja w zbiorniku 200x40x60h. Dodatkowo są bezszelestne. Jeden z przełączników czasowych w akwarium mam analogowy i nocą tylko jego słychać.

Ponad 10 lat do tyłu byłem posiadaczem w sumie dwóch Eheim i jednego Fluvala. Bez prównania, szczególnie z Eheim, który w 2009 roku po pół roku zwyczajnie zatarł się. Na początku nie chcieli uznać reklamacji, bo stwierdzili, że dostało się powietrze np. z napowietrzacza. Za drugim razem udało się:

Cytat

Pan z serwisu mówił, że filtr musiał w „takim stanie” działać ponad 24 godziny. Owszem po to kupiłem duży zbiornik i dobrałem takie ryby i osprzęt żeby móc go zostawić nawet ponad tydzień czasu bez opieki.

Pewnie teraz wszystkie filtry są dużo lepsze i mniej problemowe, ale jednak parę miesięcy do tyłu kupiłem filtr do krewetkarium Fan mini. Chodził głośno, a po konsultacji z serwisem bez szczegółów, przesyłania dowodów zakupu na następny dzień kurier dostarczył nowy wirnik, który nawiasem mówiąc dużo ciszej nie pracuje, a na pewno dużo głośniej niż ultramaxy. 

Podsumowując polecam, choć długo ich nie mam. Zobaczymy jak z trwałością, choć klamry wydają się być przemyślane.
Wyrzut wody, bardzo cicha praca, prefiltr, zalanie filtra, zużycie prądu plus w miarę atrakcyjna cena to dla mnie plusy tego filtra.

Szybkie i bezproblemowe zalewanie tego filtra po jego czyszczeniu:

- kubeł zalewam wodą z akwarium jednym z jego wężów (in/out)
- wkładam korpus, zamykam pierwsze klamry, montuje węże w korpusie
- wrzucam wkład prefiltra, delikatnie napełniam go wodą jak w pkt 1 po korek
- po zamknięciu wszystkich klamr, otwieram na max oba węże in/out
- zazwyczaj wtedy wylatują resztki powietrza, zamykam out i włączam filtr
- delikatnie przez około 10 sekund otwieram out

Takie działanie IMO zapewnia szybką i bezproblemową obsługę tego filtra. Mogę go ruszać, przechylać na boki i o żadnym powietrzu nie ma mowy, zresztą to słychać po jego pracy. W końcu czyszczenie kubełków nie powoduje u mnie stresu.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 200x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
    • Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu, więc mała aktualizacja życia w zbiorniku… Delikatnie pozmieniałem układ kamieni i skałek (jedną podwiesiłem). Zmodyfikowałem też oświetlenie a właściwie zrobiłem nowe na bazie modułów led i sterownika led dimmer. Najwięcej zmian dokonało się w zakresie filtracji, w sumie to nie tyle zmian, co czynności. Wysoki poziom wody w modułach utrzymywał się przez około 3 miesiące po czym spadał licząc od górnej krawędzi o ok. 4cm. W każdym module wywierciłem po jednym otworze i zmniejszyłem rozmiar gąbek (tzn. pociąłem je na mniejsze kawałki), co wydłużyło w/w okres do pół roku. Tak więc w moim przypadku filtracja w modułach nie jest całkowicie bezobsługowa😊 Co do klarowności wody, przez dłuższy czas szału nie było. Skleiłem więc z pcv dodatkowy filtr na bazie arkusza gąbki ppi 45 o wym. 30x50 cm i pompy jebao. Miało być na próbę a działa już pół roku i póki co przejrzystość wody dla mnie jest ok. Co do obsady nic się nie zmieniło oprócz tego, że dokupiłem 3 szt. L. C. Yellow, bo kilka niestety wcześniej padło. Ryby urosły, są zdrowe, podchodzą do tarła. Ogólnie jest spokój bez agresji, poza nielicznymi, krótkimi i widowiskowymi starciami pyskami. Poniżej kilka fotek i filmik… VID_20250712_215332.mp4    
    • Witam wszystkich. Zaczynam dopiero swoją przygodę  akwarystyka, to moje powyżej akwarium Juwel Vision 450. Chciałbym kupić do tego ledy żeby ryby się przyzwoicie prezentowały i rośliny też dobrze rosły. Nie mam kompletnie pojęcia na co się zdecydować. Może ktoś doradzić coś
    • No tak masz racje tylko ja się pytałem nie pod kątem czy mnie się podoba tylko żeby ryby się nie płoszyły. Ale sprawa już się rozwiązała i tak od tygodnia jak pale tylko jedną 30 watową tube led to ryby się uspokoiły. Także jest ok.
    • Co kto lubi, dla jednych dobrze doświetlone akwarium jest lepsze od słabo oświetlonego, dla innych odwrotnie. Kolor podłoża, dekoracji, odległość źródła światła od tafli, kolor, kąt padania też będą miały znaczenie.  Ja osobiście lubię jak oświetlenie jest punktowe/nierównomierne. Można wtedy stworzyć strefy mocno oświetlone i bardzo słabo oświetlone, daje to ciekawy efekt. Nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
    • Do tej pory miałem belke oświetleniową 48 wat led ale po tym jak kot chciał się "kąpać" (dosłownie) w akwarium to musiałem zainwestować w pokrywe firmy Aquastel. Pokrywa jest fajna ma dwa mocowania na tube led 30 wat. Jak miałem 2 x 30 wat to ryby były bardzo płochliwe ,uciekały obijały się. Ale jak od dwóch dni mam tylko 30 wat power glass to troche się uspokoiły.
    • Tak też uważam, chciałem się tylko upewnić  a jakiej gramatury gąbki? 30 pi?
    • No tak zgadza się powinienem użyć opcji szukaj, tylko że każdy ma inny zbiornik, inne oświetlenie, inne warunki. Dlatego tutaj napisałem.
    • Zrób jak uważasz za stosowne. I tak i tak będzie lepiej. Osobiście bym dał 3xgąbkę bo lepiej filtruje taki zestaw drobinki. U mnie to się sprawdziło  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.