Skocz do zawartości

Pokarm dla pyszczakow rdzawych


Pawel86

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem to Saulosi to chyba też roślinożerca, tak samo jak Acei?Posiadam już kilka pokarmów roślinnych firmy Tropical.Chcialbym też podawać jakiś pokarm mięsny z ukierunkowaniem na rdzawe, ale nie wiem jaki i z jaką częstotliwością miałbym go podawać. I czy taki pokarm nie zaszkodziłby Saulosi i Acei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi jest peryfitonżercą, nie wiem z jakich źródeł korzystasz ale poszukałbym na twoim miejscu innych. Rdzawy jes to elastyczna ryba pod względem diety, tak że da radę na każdym rodzaju pokarmu. Acei natomiast to typowy roślinożerca. Niemniej wszystkie wymienione gatunki pasują do siebie i nie musisz kombinować z dietą. Tutaj polecałbym typowe pokarmy premium dla roślinożerców. 

Edytowane przez Bezprym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryfiton – zespoły drobnych organizmów (bezkręgowce, glony, grzyby) zamieszkujących różnorakie podłoża znajdujące się w wodzie, ale niebędące dnem. Peryfiton bywa zaliczany do szeroko rozumianego bentosu.

W skrócie jak kolega egon ju_ wspomniał jest wszystko_ercą ukierunkowanym na pokarm roślinny z niewielką domieszką mięsnego dlatego  jest  odpowiednim współ towarzyszem dla ryb roślinożernych, gdyż da sobie radę na diecie roślinnej. 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyrozumiałość. To w takim razie rdzawy też jest peryfitonzerca? A jaki pokarm mięsny byś polecił?I jak często go podawać?Bo chciałbym też w niewielkich ilościach podawać moim rybom pokarm mięsny. I czy taki pokarm nie zaszkodziłby roślinożerne mu Acei?

 

Edytowane przez Pawel86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pawel86 napisał:

Bo chciałbym też w niewielkich ilościach podawać moim rybom pokarm mięsny.

Tylko po co. Twoje ryby nie wymagają podawania im pokarmów typowo mięsnych. Ale skoro się upierasz to możesz im podawać raz w tygodni rano np. Tropical Africa Carnivore. Natomiast na stałe proponował bym wprowadzić do diety raz w tygodniu rano Tropical D-Allio Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2 gatunki są wszystkożerne to wnioskuję że uzupełniająco mogę im podać pokarm mięsny. Zdaje sobie sprawę że nie może  to być pokarm podstawowy,  lecz uzupełniający do roślinnego. Nie wiem może się mylę. Dlatego szukam wskazówek od Was doświadczonych forumowiczow. Zastanawia mnie tylko to czy taki pokarm nie zaszkodziłby roslinozernemu Acei.

Edytowane przez Pawel86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś zapoznał się ze składem bardzo roślinnej karmy jaką jest np. Spirulina Super Forte 36% Tropicala, Ocean Nutrition Spirulina czy Spirulina OSI. Zobaczysz, że w ich składzie są takie "rośliny" ;) jak: mączka rybna, mączka krewetkowa, koncentrat białka rybiego, artemia, olej rybny, ryby i produkty rybne,  mięczaki i skorupiaki. To daje dużo do myślenia. Dlatego uważam, że taka obsada jak twoja nie wymaga dodatkowego podawania pokarmu mięsnego, mięska mają pod dostatkiem w pokarmach uważanych za roślinne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.