Skocz do zawartości

Płaskie kamienie do 240L


hilux

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hilux napisał:

Jeśli to będzie rybkom po drodze to dobrze, żeby cieszyło oko. Jako 100% plastyczne beztalencie tu kierowałem się wskazówkami z tego tematu, zwłaszcza posta nr 23 kolegi @pozner.

Wydawało mi się, że załapałem ideę:

W dniu 15.10.2017 o 19:26, pozner napisał:

Jeśli akwarium stoi przy prawej ścianie, taki skośny układ przebiega z prawej do lewej, jeśli stoi przy lewej ścianie, jest odwrotnie.

 

95c4b44512e22bf336a3c04501c670f2.jpg

 

crn.jpg

Jak to z ideą bywa, powinna być wskazówką do działania i w takim kontekście opisałem tą zasadę jako jedną z wielu w aquascapingu. Moim zdaniem najlepsze do tego tła byłyby łupki, ale nie drzewiaste. Takie kamienie były w wystawowym mbunarium na ostatnich WDA. Zajrzyj do relacji z WDA, może Cię zainspiruje. Takie tło też tam było w akwarium...albo bardzo podobne. Co do ułożenia kamieni, to robisz to przede wszystkim dla ryb, w dalszej kolejności dla siebie. Cyrkulacja też nie powinna być na pierwszym miejscu, a powinna być dodatkowym atutem wystroju. Musisz pogodzić wystrój z cyrkulacją, a nie robić wystroju dla cyrkulacji. Takie jest moje zdanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, suricade said:

Zaczyna się robić ciekawie. Przy niedoświetlonym tle , albo oświetleniu punktowym, możesz stworzyć efektowny wystrój.

Dzięki. :) Oświetlenie mam na listwie ledowej Fluvala, da się ją przekręcić o 35° od poziomu w każdą stronę. Pewnie pierwszy miesiąc będzie świecić cały czas do tyłu, żeby się glony wykluły ale potem zacznę eksperymentować z ustawieniami.

@pozner jak piszesz, idea była dla mnie wskazówką, dzięki że chciało ci się pozbierać zdjęcia i ogarnąc temat. 

 Co do kamienia to nie mam wielkiego wyboru. Jedyny skład w okolicy skłonny sprzedać mniej niż tonę ma i tak tylko granit, bo z niego robią nagrobki do cmentarza naprzeciwko. :)  Przez pracę nie mam w tygodniu czasu skoczyć znów w góry do starego kamieniołomu ale kilka plaż koło mnie jest zabezpieczonych głazami bo kolejka jedzie zaraz obok. Kochana matka natura raz na jakiś czas je dla mnie rozbija na mniejsze, żebym sobie pozbierał. :) 

Przepraszam Was jeśli mimo porad wychodzę na niewdzięczniucha, który i tak robi wsio po swojemu. Mój demon domowy wraca w poniedziałek z delegacji, obiecałem jej że do tego czasu przeprowadzka będzie zrobiona i posprzątana a ja słowa nie łamię. Kobyłka musi być u płota, nawet jeśli kamienie nie będą do końca dobrane do tła. ;)

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kochani, w tydzień po zarybieniu baniaka mogę z ręką  na sercu napisać, że jestem suuuper zadowolony z zabudowy płaskokamieniowej. Nie dość, że mam więcej wody w obiegu, to ryby mają miejsce i za kamieniami i przed i pomiedzy. :) Samiec Hary upatrzył sobie norę na widoku, regularnie z niej łypie na to co się dzieje w wielkim świecie. :D

 

IMG_1416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.