Skocz do zawartości

Przygotowanie do 200x60x70


asiek097

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obawiam się, wierzę w Przemka 😃 mam co prawda wszędzie panele ale w zasadzie da się je szybko wymienić.

Jakoś nie zauważyłam w sklepach karteczek na akwariach z datą ich klejenia i ostatecznym terminem ich zalania co by przypadkiem klej nie przestał kleić. Także troszkę mnie rozśmieszył, zresztą jego pozostałe wywody były z podobnej ligi 😃 Mój charakter jednak zawsze każe mi się upewnić że mam rację 😃

Co do kamieni, spodobały mi się namasu, ale w znalazłam tylko małe egzemplarze. Teraz szukam grey mountain, które są co prawda mniej czarne ale przynajmniej ładne 😃 A trochę już składów kamieni i sklepów odwiedziłam także temat łatwy nie jest.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, tak jak zgadujecie akwarium nadal nie wystartowało, może do 2023 mi się uda ;)

Ale żarty na bok, mam już wszystko,czekam na przypływ mocy żeby wszystko poskręcać, poukładać kamyczki i zobaczyć w końcu czy mój zmysł hydrauliczny dał radę i w ilu miejscach będzie przeciekać. Kupiłam korytka na dno szafki tak na wszelki wypadek ;)

Ruszam dalej z zakupami i doznałam troszkę szoku jak zobaczyłam cenę Purigenu.  Strasznie drogie to moje nowe hobby ;) Są jakieś zamienniki? Rozglądam się też za ceramiką, z tego co wyczytałam Matrix jest przereklamowany, polecany jest grys koralowy. Ile wchodzi go wkładu? czy może lepiej taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/bio-ceramika-zeolit-wegiel-aktywny-3l-wklad-filtra-7183906540

Szukam też cyrkulatora, w jednym z wątków znalazłam: Aqua Nova NWM-4000 lub Tunze 6055. Ten pierwszy jak dla mnie ładniejszy, ale wyglądem chyba nie powinnam się kierować? Czy do moich 840l powinnam kupić coś innego?

A jak już wszystko skończę to opiszę wszystko tak jak dla prawdziwych (chciałam napisać głąbów ale chyba nie wypada) początkujących, żeby ci właśnie nowi adepci ciężkiej sztuki akwarystyki nie musieli was męczyć  głupotami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, asiek097 napisał:

Ruszam dalej z zakupami i doznałam troszkę szoku jak zobaczyłam cenę Purigenu.  Strasznie drogie to moje nowe hobby ;) Są jakieś zamienniki?

Jeżeli chcesz do zbijania NO3 to kup purolite a520e. Ale i tak nie polecam używania ani jednego ani drugiego przy starcie.

 

11 minut temu, asiek097 napisał:

Rozglądam się też za ceramiką, z tego co wyczytałam Matrix jest przereklamowany,

Na samej zwykłej ceramice dasz spokojnie też radę. Grys nie jest głupim pomysłem ale i bez niego będzie OK. 

13 minut temu, asiek097 napisał:

Szukam też cyrkulatora,

O tym się nie wypowiem bo nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pisałam w innych wątkach że akwarium w końcu napełnione! Pojawił się jednak problem- do zasysu mam zainstalowaną taką rurkę jak na zdjęciu, wiem- jest za długa, siteczko chyba za drobne, ale to tymczasowe rozwiązanie. Cały problem to kolor tej rury. Mogę i chciałabym bardzo zamontować tam rurkę szklaną/plexi. Za każdym razem jak przechodzę obok akwarium ta rura wręcz razi mnie po oczach. O ile można kupić takie na allegro to nie mogę wymyślić co zrobić na dole żeby rybki tam nie wpłynęły. Macie jakieś pomysły? 

70E493A3-8056-451C-AD85-F9034EDB7A3A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura 32. To jest pomysł! Szkoda tylko że czarne, przeczytałam już chyba cały internet i nie mogę znaleźć nic przezroczystego :( nie mam niestety gdzie i jak ukryć tej rury wiec jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydawało mi się zamontowanie przezroczystej. Chyba że wyprowadzicie mnie zaraz z błędu że to jednak nie jest dobry pomysł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.