Jump to content

Obieg wody

Lenek

Recommended Posts

Przeszukaj posty, sam kiedyś pytałem o najleszą dla mnie konfigurację. I podano mi to w sposób bardzo przystępny. Bywały tez rysunki. Tak na szybko - dobrze gdyby był obieg wody i by woda przefiltrowana nie szło od razu spowrotem do filtra/sumpa/kubła... plus cyrkulacja, napowietrzenie wody itd. Szeroko na ten temat masz w postach historycznych. Ewentualnie narysuj nawet w paint'cie co i gdzie chcesz mieć.

Pozdr

ps. nie weź tego tylko do siebie - ale jak tak czytam Twoje posty to mi się wydaje że nie bacząc na wypracowane metody bazujące na doświadczeniu, zawsze chcesz wynaleźć coś najbardziej oryginalnego. Pewnie gdybyś tak z miesiąc dwa powertował posty i wybrał najlepszą dla Ciebie konfigurację to już od kilku dobrych m-cy miałbyś swoje Malawi (albo Tangę, bo uczucia masz podzielne:) ja też ale mam i to i tamto:) To nie przytyk tylko skromna rada pokornego cielaka (ja), tym bardziej że widzę iż Twoje podejście się bardzo zmienia (in plus oczywiście:)

Pozwodzenia

nie bacząc na wypracowane metody bazujące na doświadczeniu, zawsze chcesz wynaleźć coś najbardziej oryginalnego. Pewnie gdybyś tak z miesiąc dwa powertował posty i wybrał najlepszą dla Ciebie konfigurację to już od kilku dobrych m-cy miałbyś swoje Malawi

Jak najbardziej się zgadzam. Niepotrzebnie robiłem te d*pstwa, mogłem od razu poczytać wszystkie wątki o tłach i zrobić to jedyne, ale cóż, toć człowiek uczy się na własnych błędach. :wink:

No z drugiej strony lepiej zmieniać teorie niz eksperymentowac z żywymi pysiami i ciągle je i im wszystko zmieniać i to Ci się chwali.

Dla małego zbiornika poradę masz tu na dole, dla Twojego ja bym wyloty i wlot dał z przeciwnych stron, ale może dlatego że u mnie się to sprawdza, bardziej doświadczeni koledzy pewnie pośpieszą z pomocą...

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.p ... highlight=