Skocz do zawartości

Przesiadka z 120x40x50 (240) na 150x40x60 (360)


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

@Boston , @Loobomiło mi słyszeć pozytywną ocenę :) dzięki! 

Co do merytoryki:

- u Mycioka zamówiłem ostatecznie front i boki z Optiwhite, tył i dno z Float, szyba 10mm, wzmocnienia podłużne i jedna spinka poprzeczna. Do tego sylikon bezbarwny, super wysoka jakość wykonania, estetyczne klejenia, itd. Jestem bardzo zadowolony z wyboru i wykonania. 

- pokrywa wykonana była na zamówienie przez gościa z Gdańska, znalazłem go przez portal Olx. Estetyka wykonania i jakość bardzo wysoka. Cena korzystna moim zdaniem. Ja za swoją pokrywę o wym. 150cmx40cm + dwie belki aluminiowe do wewnątrz pod oświetlenie + calość w wykończeniu aluminium szczotkowane + blendy dookoła dna akwarium zapłaciłem 500zł. Odbierałem osobiście w Gdańsku, ale facet przywiózł pokrywę ofoliowaną, zabezpieczoną i zapakowaną w karton na wymiar, pełna profeska. Czas realizacji jakies 2 tyg.
Tu masz linka do jednej z jego ofert, zobacz co ma. Na bieżąco odpisuje a i przez telefon rozmowa bardzo konkretna i rzeczowa: https://www.olx.pl/oferta/pokrywa-aluminiowa-80x35-CID103-IDhP6EL.html#ddabe36e7e

- cyrkulator Jebao RW-4 spisuje się bardzo dobrze przy długości zbiornika 150cm i zagruzowaniu jak na zdjęciu. RW-4 pracuje na 6-stym biegu w 8-smio stopniowej skali. Mój egzemplarz jest niesłyszalny (raz na pół roku oczyszczam go z glonów itd). Planuję przegruzować swój baniak inaczej i będę potrzebował prawdopodobnie drugi cyrkulator i także kupię RW-4. 

A tak to wygląda aktualnie, okrzemek pokrył co nieco, ryby podrosły.
Wprawne oko zauważy także inkubującą samiczkę Hary :)
Niestety samiec Msobo schował się i jakoś nie ma parcia na szkło :)

20180716_225046.thumb.jpg.9a9fd81d760dff5452e13db3b74396dc.jpg

Edytowane przez luck83
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luck83 napisał:

@luck83dzięki za odpowiedź. Faktycznie bardzo ciekawa opcja z tymi pokrywami od faceta z Gdańska, nie widziałem jeszcze czegoś takiego. Skontaktuję się z nim bo prócz samej pokrywy potrzebuje też belki oświetleniowe, a widzę że on robi to kompleksowo.

Drążąc dalej temat, to jeszcze chciałem zapytać - czy sam obiłeś/przymocowałeś ściany i drzwi do stelażu tworząc w ten sposób "szafkę" pod baniak. Jeśli tak to w jaki sposób to zrobiłeś, czy ewentualnie angażować w to jakiegoś "specjalistę" typu stolarza. Pytanie może infantylne ale po prostu nigdy nie robiłem takich montaży i przed zakupem wolę się upewnić.

Twój zbiornik to naprawdę pierwsza klasa. Jeszcze jakbyś wrzucił jakieś foto całego zestawu "za dnia" to będę wdzięczny.

Planowałem postawienie zbiornika 240 l (120x40x50) ale po lekturze Twojej Przesiadki zastanawiam się ciężko nad 300-360 litrów bo szczęśliwie mam taką powierzchnię w pokoju i żona - mam nadzieję - to przełknie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bostonjeśli chodzi o zabudowę stelaża, to zwymiarowałem ją samodzielnie (żadna trudność), uwzględniając standardy przy wymiarowaniu drzwiczek oraz to, że będę miał zawias nakładany a nie wpuszczany. Boczki i fronty dociąłem w Castoramie na wymiar z płyt meblowych z litego dębu. Na zdjęciu boczki mam już przykręcone i pociągnięte czarnym olejem, co pozwoliło przykryć "klepkowy" wygląd płyt, a z drugiej strony zachowałem wygląd i strukturę drewna. Fronty mam jeszcze nie zaolejowane i na razie dostawione do stelaża, nie mam czasu się zabrać za to :)

Zamawiając stelaż i przygotowując się z jego zabudową, jak i filtracją, wzorowałem się na projekcie kolegi @marcin73m, który też sporo pomógł mi w prywatnych konsultacjach ;) Zajrzyj też do tematu Marcina na tym forum, tam masz bardziej szczegółowo rozpisane pewne detale. Aczkolwiek, jesli masz pytania do mojego projektu - to śmiało. 

Załączam kilka aktualnych zdjęć w świetle dziennym.

DSC_0458.thumb.JPG.96b46dd7254dfc0304ba058328c159c0.JPG

DSC_0459.thumb.JPG.2f29ffbe17e4e24195738480b1f8e85e.JPG

DSC_0469.thumb.JPG.e73d4c48bda3de785ab22ae07cd90a09.JPG

DSC_0468.thumb.JPG.2769f3afd70f09a3ad35aeba6ff2927f.JPG

DSC_0466.thumb.JPG.66e9b8a7dea6ca2cb5111adb0ce7aa79.JPG

DSC_0461.thumb.JPG.7ecc7fb0a15a394b1242f06e2695ed80.JPG

DSC_0462.thumb.JPG.4444875846965c477beb9210490775db.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luck83dzięki za pomoc. Poczytam te tematy, które polecasz. Jak patrzę na Twoje akwarium to naprawdę tam jest całe centrum dowodzenia ?. Dużo przede mną aby dorównać. 

Akwarium robi mega wrażenie!

Jeszcze tylko dwa pytania (na te chwilę ?):

1. Tło ze spienionego pcv umieściłeś wewnątrz akwarium czy poza baniakiem? Mocowałeś je jakoś specjalnie?

2. Stelaż pod akwarium Myciok robi na zamówienie telefoniczne? Na ich stronie nie widzę by mieli stelaże w ofercie.

W razie potrzeby będę zawracał głowę. 

Z akwarystycznym pozdrowieniem! ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boston
1. Tło z pcv mam wewnątrz, przylega do tylnej szyby idealnie. Od dołu dociska je piasek, a w toni woda wywiera napór + jeden kamień lekko dotyka w jednym punkcie. 
2. Musisz pisać do Mycioka mailem co byś konkretnie chciał w kontekście stelaża (wymiary, rozstaw otworów nawierconych w profilach, kolor malowania itd). Najlepiej jakbys wysłał im poglądowe foto stelaża , lub szkic. Do mnie przed uruchomieniem produkcji stelaża zadzwonił jeszcze pan z produkcji celem potwierdzenia wymiarów itd. 

A propo dorównywania.. - gdzieś tu na forum jest moja pierwsza "malawka", 112 litrów, a w środku.. kolorowe wapienie, muszle barnacle, inne cuda.. Jak to mawiają niektórzy, słodkowodny morszczak ;) . Masakra jednym słowem. Szybko zrozumiałem, że to nie ten kierunek  i po paru miesiącach postawiłem 240stkę z pewnymi perypetiami, ale udało się. Ale dopiero przy obecnej 360stce jestem w miarę zadowolony (w miarę, bo wiecznie człowiek by coś poprawiał, a to gruzowisko inne, a to oświetlenie itd.) :) No i ryby pokazują swój prawdziwy potencjał przy większych litrażach, zarówno jeśli chodzi o ich zachowanie, jak i ubarwienie. 
Na forum jest sporo o wiele lepiej wykonanych zbiorników niż mój, bardziej zaawansowanych technologicznie pod względem budowy filtracji, czy aranżacji (tła BTN). Popatrz w galerii, poczytaj, pytaj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mała aktualizacja.
Zmieniony aranż, zredukowana obsada.. (Msobo zredukowały się same do układu 2+2, zaś Hara aktualnie pływa w układzie 2+6).
Tendencja u Msobo niestety autodestrukcyjna, średnio co 2-4 dni wyławiam martwą/pobitą samicę, w efekcie czego rozpoczynam poszukiwania/rozważania co do uzupełnienia obsady (dodatkowe dwa - trzy gatunki do towarzystwa Hary).

Kilka fotek obrazujących stan bieżący .. :)
 
IMG_20181019_195943.thumb.jpg.7e4de29029ebbca1cccadf824173c26f.jpg

IMG_20181019_193721.thumb.jpg.3c56cefb132e82cbf9fc0e179faed965.jpg

IMG_20181019_195739.thumb.jpg.56aafbc1276eb8f933645e15da58d6eb.jpg

IMG_20181019_195810.thumb.jpg.c9f0a3ea79a02791625f2dfe21ba91ff.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.