Skocz do zawartości

Przesiadka z 120x40x50 (240) na 150x40x60 (360)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Andrzej, intencją jest, aby blat (krawędź/bok o przekroju naturalnego drewna, o grubości 4cm) była odkryta, co w połączeniu z bielą frontów ma dać końcowy estetyczny efekt wizualny. Boję się jednak, że jak na blat położę matę (chociaż osobiście wole ten biały styropian 1cm) i na to szkło, to będzie to wyglądało zwyczajnie nieestetycznie. 

Skłaniam się ku temu, aby to co pod szkłem (zwłaszcza że będzie to wszystko ważyło to kilkaset kg (szkło, woda, kamienie, piach) było właśnie sprawdzone i bezpieczne. I raczej w tym kierunku bym szedł, tj. solidny blat, na to całość i dookoła blenda maskująca. 

 

Opublikowano (edytowane)

ja zamawialem sklejke wodoodporna 21mm w Fastach dotną tobie ją na wymiar jaki chcesz. A w dzisiejszych czasach sa na rynku dostepne rozne rodzaje oklein nawet te imitujace drewno itp. napewo cos sobie wybierzesz i masz pewnosc ze nic tobie pod baniakiem nie spuchnie

http://allegro.pl/okleina-meblowa-obrzeze-tasma-obrzezowa-21mm-i7121714483.html

Edytowane przez halabala
Opublikowano
  W dniu 12.04.2018 o 16:04, luck83 napisał(a):

Mam natomiast pytanie o blat. Otóż mieszkanie, a w tym salon w którym będzie nowe szkiełko, mam urządzone z elementami naturalnego drewna dębowego. A jako że moja małżonka naciska na spójność i estetykę, czy jako blat stelaża pod akwarium mogę wg Was użyć blat dębowy z listew/belek łączonych na mikrowszczepy? Oczywiście blat zostanie zaolejowany lub polakierowany w celu zabezpieczenia go przed czynnikami zewnętrznymi, w tym wilgocią, wodą, kurzem, etc. Blat ma być grubości 4cm. 
Na blat przyjdzie mata (styropian będzie odcinał się optycznie), i na to szkło. 

Dajcie znać co myslicie o dębowym blacie - pytam bardziej o względy "nadawania się pod akwarium', aniżeli estetykę ;)

Rozwiń  

Blat zda egzamin, moj tysiac stoi wlasnei na takim blacie, tylko ze 38mm. Na dodatek jest on tylko zaimpregnowalny olejem i niczym wiecej, bo wstawki debowe w szafce rowniez sa pociagniete olejem do debu. Co do estetyki to kazdy ma swoj gust, ale zdac zda na pewno egzamin.

Tak to wyglada u mnie

5acfb1ec083ae_iphone6001.thumb.JPG.bf94d8e1766dd9d4780fe64b704277b8.JPG

5acfb20844a7c_iphone6002.thumb.JPG.18858e2ae5e9b686485b9f7a03fe8d4e.JPG

 

  • Lubię to 1
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy pod relatywnie długie w stosunku do szerokości i wysokości (150/40/60) akwarium, lepiej dać styropian 1cm, czy matę dedykowaną pod akwaria ?
W akwarium chcę położyć około 140kg kamienia + 25kg piachu.

Opublikowano (edytowane)

W zupełności wystarczy mata, ja sam mam taką w akwarium 150x50x60 i jest ok. Natomiast styropian będzie brzydko wyglądał no i będą  się wykruszały z niego kulki ... No chyba że zamaskujesz go maskownicą to wtedy styropian wychodzi taniej... ?

Edytowane przez Robson79
Opublikowano

No własnie skłaniałbym się ku macie. Estetyczna przede wszystkim, a skoro jej właściwości będą odpowiednie pod to akwarium, to tym bardziej.
Styropian mam pod obecną 240stką i gdyby nie maskownica dookoła to, tak jak mówisz, fatalnie by to wyglądało.

Opublikowano

Hej ja u siebie mam też matę i jestem zadowolony.Akwarium stoi na szafce rtv zrobionej ze sklejki która najpierw była bejcowana kolorem ,a następnie był położony lakier bezbarwny.Fronty są w kolorze 9001 czyli takie kremowe. 

 

 

20180425_125421.jpg

20180211_152428.jpg

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.