Skocz do zawartości

600 litrów mbuna


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki. Ostatnio słyszałam od sprzedawcy zoologika przy Batorym o tym sklepie w oliwie. muszę tam koniecznie zajrzeć, tym bardziej że mam uczelnię w Gdansku Głownym, więc któregoś dnia po drodze sobie skoczę do sklepiku ;] niech tylko urządzę akwa i niech dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później bęziesz musiała czekać aż u ryb będzie mozna wyczuć dumorfizm płciowy i eliminowac nadmiarowe ryby


A jeśli chodzi o ryby, które mają wyraźnie zaznaczony dymorfizm płciowy jak np. Labeotropheus Trewavasae. Gdzie podobno u 1cm narybku widać kto jest kto. Jeśli w sklepie oferują ryby 3-4cm lub nawet 8-10cm. to też lepiej kupić 10 osobników i samemu eliminować, czy w takim przypadku zamawać tylko harem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, bardzo wporzo ;] ja pracuję w batorym i jakoś zawsze po pracy po drodze mnie i kolezance jest do akwarystycznego. koleś jak nas widzi to już chowa się za regałem :P jeszcze trochę i bedziemy po imieniu. Ale ja nie o tym :P

Zabić cenami? ło matko, ja biedna studentka.... zerknełam do netowych sklepów akwarystycznych i tam moje gatunki stoją po 5 -7 zł. a w OKAZIE ile może być drożej? O.o


własnie, co do wypowiedzi kolegi wyżej : czy saulosi i red blue kupić już okresloną liczbę samców i samic czy może kupić ich więcej i potem słabsze lub wybitnie agresywne samce oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet liczmy to 20 zł..... na ok 50 ryb? Aż mnie zmroziło. Odwiedzę ten okaz choćby z ciekawości by sprawdzić te legendy ;] Ale myślę nad kupieniem ryb przez sklep netowy, by mieć wszystkie rybki na raz, a nie wpuszczać gatunek po gatunku, bo boję się, że dojdzie do walk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po gieldach, po ludziach z forum, Tan-Mal'ach, skleachmalawi itp, bedzie taniej. Nie mniej jednak OKAZ mozesz odwiedzic..


JW. Ja niestety egzemplarze do redukcji rozdałem już jakiś czas temu. Poza tym pewnie dla spójności całego układu lepiej byłoby żeby całe towarzystwo było mniej więcej w podobnym wieku.

W tej chwili w OKAZIE od ręki są tylko wynalazki pod nazwą Msobo Orange (!?) rzeczywiście barwy mają bardziej intensywne i wpadające w pomarańcz. Ale warto tam zajrzeć i pogadać z chłopakami - doradzą, powiedzą co i jak... i pewnie będziesz zaglądać tam częściej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedę zagladac tam cześciej? a co? tacy ladni ci chłopcy? :P i'm just kidding :D


mam jeszcze co najmniej miesiąc do wpuszczenia pysiów. W sumie chciałabym miec młode rybki. tak około 4-5 cm, by obserwowąc ich wybarwianie i zmiany w zachowaniu. Raczej nie dałabym za takiego podrostka 20 zł. Może te ceny w OKAZie są za dorosłe pyszczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.