Andrzej Głuszyca Opublikowano 27 Marca 2018 #21 Opublikowano 27 Marca 2018 13 minut temu, dawidmalawi napisał: 1x retrofit 16w plant 8k ..to jest 8000K.
dawidmalawi Opublikowano 27 Marca 2018 Autor #22 Opublikowano 27 Marca 2018 Teraz, AndrzejGłuszyca napisał: ..to jest 8000K. ja wiem a chcem dokopic jeszcze jedna na tyl pokrywy retrofit actinic 16w 20 000k 5 minut temu, Robson79 napisał: Więcej światła = więcej glonów... a gdybym te kamienie wyrzucil zostawil tylko z pare to glon się zmniejszy ? szczerze to nie robilem testu tylko na fosforany po4 wiec nie wiem ile mam
Andrzej Głuszyca Opublikowano 27 Marca 2018 #23 Opublikowano 27 Marca 2018 wszystko robisz aby mieć glony:) Tutaj glon jest bardzo pożądany jak pisałem wcześniej. Nie zlikwidujesz ich tak aby nie były widoczne na białym kamieniu. Możesz odjąć światła, mozesz zmienić światło ,możesz zmienić kamienie na inne ( nie białe) aby nie były kontrastowe dla glonów. Możesz zminimalizować efekty jakie masz w tej chwili. Ale nie łódź się że dalej będziesz miał białe kamienie. To tyle.. 2
Robson79 Opublikowano 27 Marca 2018 #24 Opublikowano 27 Marca 2018 Może podaj jakie masz NO2 i NO3 oraz jakimi testami mierzysz bo to 0 do mnie nie przemawia... Jeszcze jaką masz obsadę gdyż widzę tam 2 gatunki i naliczyłem co najmniej 10 szt a akwarium ma tylko 112l...
Gość Opublikowano 27 Marca 2018 #25 Opublikowano 27 Marca 2018 1 godzinę temu, Robson79 napisał: Więcej światła = więcej glonów... Popieram. Jak miałem retrofita 16w sunny to glonow miałem jak na lekarstwo. Po zmianie na swietlowke 39w 15000k miałem dosłownie wysyp glonow i nie mogłem sobie z nimi poradzić. Przeszedłem na 6 sztuk zwykłych zimnych modułów led i znowu spokój. Tak wiec uważaj z dodawaniem światła.
egon44 Opublikowano 27 Marca 2018 #26 Opublikowano 27 Marca 2018 Jak to bywa w naszym biotopie glony są nieuniknione... Białe nigdy nie będzie białe(mowa o wapieniu filipińskim,który swoją drogą mało ma wspólnego z Malawi)... I tak tego nie unikniesz,ale...możesz jedynie zmniejszyć ilość glonów,zmniejszając natężenie światła oraz jego czas świecenia Ehh walka z glonami to jak walka z wiatrakami... Pytanie po co walczyć z czymś naturalnym...
dawidmalawi Opublikowano 28 Marca 2018 Autor #27 Opublikowano 28 Marca 2018 9 godzin temu, Robson79 napisał: Może podaj jakie masz NO2 i NO3 oraz jakimi testami mierzysz bo to 0 do mnie nie przemawia... Jeszcze jaką masz obsadę gdyż widzę tam 2 gatunki i naliczyłem co najmniej 10 szt a akwarium ma tylko 112l... No2 0.3 mg. No3 0mg. Testem tropical 8 godzin temu, Jerry_jerry napisał: Popieram. Jak miałem retrofita 16w sunny to glonow miałem jak na lekarstwo. Po zmianie na swietlowke 39w 15000k miałem dosłownie wysyp glonow i nie mogłem sobie z nimi poradzić. Przeszedłem na 6 sztuk zwykłych zimnych modułów led i znowu spokój. Tak wiec uważaj z dodawaniem światła. Nie koniecznie czytalem tez ze jak swietlowka za malo swiatla daje to tez glony moga powstac kiedys mialem zwykle jarzeniowki w starej pokrtwie i nigdy glona nie bylo po zakupie nowej pokrywy led zaczelo się tak robić wiec doloze axtinic i zobacze czy jak doloze czy bedzie lepiej
Gość Opublikowano 28 Marca 2018 #28 Opublikowano 28 Marca 2018 1 godzinę temu, dawidmalawi napisał: ... po zakupie nowej pokrywy led zaczelo się tak robić wiec doloze axtinic i zobacze czy jak doloze czy bedzie lepiej Ale tak jak pisał Andrzej zastosowales Retrofita 8000k czyli super pozywka dla glonów. Z założenia ta swietlowka jest dla roślin.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się