Skocz do zawartości

250L rzadka mbuna


Raffy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podciągam dalej temat :)

 

Baniak 120x50x50

 

Szukam rzadkiej mbuny, z malawi już "jadłem" z niejednego akwarium i w pracy mam troche ciekawostek. Ale domowe się kurzy i marnuje, więc na wiosnę 2018...chcę je reanimować :)

 

Na wstępie zaznaczam, że żadnych maingano, yellowów, rdzawych itp., pyszczaki mają być mniej spotykane :)

 

Pływały kiedyś polity, usisye, vermivorusy, membe deep, dosyć ładne msobo itp...

 

Teraz chcę celować w dialeptosa, kiedyś swego czasu intensywnie go szukałem i... nie był dostępny, w Polskiej malawistyce był praktycznie wymarły. Jednak w tan-malu się pojawiły i skorzystam :) To malutki karzełek, ale nie duchem...jak to melano

Do tego chciałbym dołożyć czysto gatunkowo saulosi, bo są obecnie rarytasem...niestety. W sklepach te wszystkie saulosopodobne nadają się jedynie na karmę. Saulo ma być krępy, z równymi pasami - takie jak w habitacie.

A jako trzeci... może powrót do polita? Miałem ten gatunek, malutki zawadiaka ale nie jest źle z agresją. Trzymałby dialeptosy w ryżach.

 

A może coś innego, nietypowego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę małe to  akwarium masz na wynalazki :) Bo mógł bym zaproponować Tropheops Sp. Red Fin i mam na zbyciu dorosłego samca F1 i kilka samic (niestety to są młode tego samca, więc będziesz miał chów wsobny). No i litraż jednak za mały, bo ryba ma spokojnie ponad 15cm obecnie a jeszcze przybędzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pozner napisał:

Może Pseudotropheus (Metriaclima) patricki?

Hm, ciekawa opcja :) A barlowi? Duży jest? 

Godzinę temu, Pleziorro napisał:

Troszkę małe to  akwarium masz na wynalazki :) Bo mógł bym zaproponować Tropheops Sp. Red Fin i mam na zbyciu dorosłego samca F1 i kilka samic (niestety to są młode tego samca, więc będziesz miał chów wsobny). No i litraż jednak za mały, bo ryba ma spokojnie ponad 15cm obecnie a jeszcze przybędzie :) 

Red finy przerabiałem w przeszłości, nie podobają mi się :) A większego akwarium nie będzie, moim oczkiem w głowie jest regał z 30 akwariami pod krewetki, morskie 500L i holender 300L :D 

Malawi to na boku, jakiś tam sentyment mam. Baniak się kurzy, generalnie zapał siadł i muszę to odkurzyć, żeby znowu mnie cieszyło bo od paru lat nic nie było robione poza podmianami (podpięta jest stała podmiana z odpadu filtra RO którego produkuję na tony do pozostałych baniek, to w malawi No3 jest bardzo niskie :D ). W pracy mam dwumetrowe i pretadory typu Bucco, Fosso, Aristo itp., w domu niech pozostanie małym zakątkiem dla mbuny dlatego wybieram jak najmniejsze. Dialeptos jest drobniutki, bardzo mnie urzekł lata temu. Prawdziwe saulosi też są drobne i chcę do nich coś jeszcze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raffy napisał:

 A barlowi? Duży jest? 

Też wydaje się być ciekawym wyborem, chociaż opisywany jest jako bardzo agresywny i terytorialny gatunek, więc czy w takim akwarium będzie dobrym wyborem? Tu raczej nikt go nie trzymał, więc musisz bazować na necie, a tam różne źródła różnie podają, ale duży nie rośnie, max 12cm.  

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Przepraszam za zwłoki, ale mam bardzo sporo na głowie... w międzyczasie w malawi padł filtr i nie chodził 3dni, zanim zauważyłem:o Ale już ogarnięte, podpięta została stała podmiana i się kręci... tylko szyby przeczyścić, tło wymienić i można wpuszczać nowe rybki.

 

W dniu 22.03.2018 o 05:52, fish_magic napisał:

Cześć Fish :)

To ja pisałem w sprawie czystych saulosi Wam na maila, podesłaliście mi zdjęcia stada zarodowego i maluchów (są przepiękne swoją drogą).

Goldbar...ładny, ale to nie to :) Ryba musi mnie "chwycić", za dużo się nahodowało i się krzywię i wybrzydzam :)

W dniu 22.03.2018 o 15:24, przemo-h napisał:

Witaj! 

Cynotilapia sp. Lion jest ciekawą opcją do takiego zbiornika. W warunkach naturalnych zajmują rewiry o średnicy ok. 30cm, więc nie powinna stwarzać większych problemów. Jest kilka odmian geograficznych i każda z nich ma swój urok. 

 

Siemka!

Faktycznie... Cyno lion sanga mnie chwyciła, to taka "rozlana" cobue, faktycznie fajna!

Teraz tylko kwęstia dostępności...

 

Dialeptos na pewno musi być, karłowate auratusy... kiedyś Wojciech Sierakowski pisał o nich artykuł do magazynu i przeczytałem go na śniadaniu w pracy z 5 razy :)

 

Może dialeptos, saulosi i barlowi...albo cynotilapia lion sanga.

Fishmagic dostał nowe rybki....tropheops elongatus mbako, ale pewnie nie do 120cm i poza tym kolorystycznie samce jak saulosi, a tego chciałbym uniknąć

Oglądałem ze swoją wybanką film o habitacie malawi...

 

5:35

Spodobał się jej ten pyszczak, na końcu języka mam jego nazwę ale... za nic nie mogę go przypomnieć, ktoś poratuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.