Robson79 Opublikowano 21 Marca 2018 #11 Opublikowano 21 Marca 2018 1 godzinę temu, Xime napisał: Zanim te płatki zaczną się rozkładać i wydzielać jakiekolwiek NH3/4 to potrzeba właśnie około 2 tyg. Jeżeli użyłeś dojrzałej ceramiki nawet nie zauważysz skoku no2, a przyrost no3 też będzie minimalny i może zauważalny dopiero w ciągu kolejnego tygodnia. Kolega napisał że w akwarium pływają 4 platki ( to są rybki ) a nie że wrzucił płatki... ?
karolus Opublikowano 21 Marca 2018 Autor #12 Opublikowano 21 Marca 2018 W zasadzie to i to pŁatki wrzuciłem zaraz po zalaniu, a pLatki pływają od niedzieli
Xime Opublikowano 21 Marca 2018 #13 Opublikowano 21 Marca 2018 Co ślepy niedowidzi, to zmyśli, ale sumarycznie wyszło, że mix dwu tygodniowych płatków i 4 - dniowych platek potwierdza, że biologia raczej żyje. Jeśli testy nie są przeterminowane i są kropelkowe, to tak jak kolega @Robson79 sugerował, wpuszczałbym także całą obsadę maluchów - ze wspomnianym neutralizatorem w szafce na wypadek dużego skoku no2 powyżej 0,2 PPM.
karolus Opublikowano 21 Marca 2018 Autor #14 Opublikowano 21 Marca 2018 Oki Czyli wpuszczam zgodnie z planem w następnym tygodniu, zawsze to kilka dni więcej na rozwój bakterii
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się