Skocz do zawartości

Stęchlizna w akwarium


mariusz-lew

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

5 godzin temu, mariusz-lew napisał:

jeden Aquaszut - z innego akwarium, chodzi non stop bez natleniania na wkładzie z innego akwa

Co to za Aqua szut? Ile jest tych wkładów i jakie? Czy je przełożyłeś bez płukania, a jeśli wypłukałeś, to jaką wodą?

Jeśli to stare i dobre wkłady, to biologia powinna już dawno ruszyć. Tu bym nie szukał przyczyn. 

5 godzin temu, mariusz-lew napisał:

tło strukturalne,

Tło strukturalne wymyłeś, ale w zakamarkach mogło zostać dużo starej materii organicznej, która stała 2 lata, a teraz się rozpuściła i gnije. Powinieneś wyjąć tło i je potraktować jakąś bielinką lub czymś, co te tło dokładnie oczyści.

5 godzin temu, mariusz-lew napisał:

Aqua filter z UV - włączany sporadycznie ze względu na smród , jak go włączę to zaczynam w mieszkaniu czuć. włączone UV.

Co to za filtr? Czy ten filtr też jest z innego akwarium, z wkładami z niego? Jeśli siedzi w akwarium nie włączany, to też może w nim coś się dziać.

To uwagi ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquashut teraz modelu nie powiem, małe ustrojstwo ale wydajne, na watolinie pracowało ok. 2 tygodnie w ustabilizowanym akwarium z rybami, nie było płukane tylko przeniesione.

Tło szorowałem jak Zawisza czarny drapakiem metalowym (tzw. gąbka metalowa do naczyń) i oczywiście nie wszystko da się usunąć, ale gdyby glon czy jakiś syfek miał z tego tła wychodzić to by to było choć trochę widoczne (przynajmniej tak myślę)

Aquael UNIFILTER 750 UV -- pracował pół roku temu w tym akwarium, umyty gąbki pozostały z poprzedniego akwarium. Włączanie jego sporadyczne (rozrusza mocno wodę i intensyfikuje zapach) ale to na pewno błąd. Dzisiaj jak znajdę czas i podłączę zewnętrzny (tutaj wymiana węży mnie czeka) to  UV też załączę na stałe jak aqua shut.

 

Nie wiem dlaczego, ale cały czas myślę  o piachu. To jedyna rzecz, którą stosuje pierwszy raz.

Oczywiście akwarium jest nieustabilizowane i tutaj również może  być przyczyna zawirowań ale takiego zawirowania jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz problem z zapachem wody. Myślałem, że jakiś siarkowodór ulatnia się. Okazało się, że zapach wody zmienił się pod wpływem stosowania pokarmu Tropical D-Allio Plus , który zawiera 30% czosnku. Może wsypałeś jakiś pokarm z czosnkiem na rozruch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.