Skocz do zawartości

Kamloty w 300L - nowa aranżacja


Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek odbieram zbiornik i tego samego dnia chciiałbym go zalać chociaż przed zalaniem sporo roboty, między innymi ułożenie kamieni. Dzisiaj podjąłem próbę ułożenia konstrukcji która docelowo ma trafić do zbiornika z przyszłą obsadą Saulosi + Maingano + Hara. Wiem że to sprawa indywidualna ale lepiej skorygować coś za wczasu niż później mieszać w wodzie i co gorsza w zbiorniku, im mniej przekładania tym mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia. Konstruktywna krytyka również się przyda.

Poniżej zdjęcie ułożenia które uważam za najlepsze z kilku kombinacji. Wymiary zbiornika 120x50x50. Udało się uzyskać bardzo dużą ilość kryjówek zachowując przy tym plażę, która zdecydowanie musi być patrząc jak fajnie to wygląda w akwariach w galerii czy na yt.  Z prawej strony najwyższy kamień wysoki na 45cm.

20180311_172218.thumb.jpg.eae81985abc55eec4136a11b360f55c5.jpg

 

Poza kamieniami może po krótce jaki jest plan na resztę gratów. Oświetlenie modułami LED samsunga 9000K z zamysłem niedoświetlenia boków zbiornika. Piasek kreisel 099. Tło czarne - fototapeta juwel. Najwyższy kamień docelowo zasłaniać ma zasys wody i grzałkę. Wylot z filtracji z lewej strony swobodnie na taflę wody. Falownik na środku prawej szyby, (mam nadzieję że nie będzie go widać pod pokrywą) skierowany pod skosem w dół na środek przedniej szyby. To by było chyba wszystko. Zastanawiam się czy cyrkulacja w takim układzie będzie odpowiednia.

Edytowane przez radecki
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Robson79 napisał:

Ustawienie kamieni jak dla mnie wyglada SUPER... ?

Tylko zastanawiam się czy kamienie nie będą za blisko szyb akwarium; gdyż mogą wystąpić problemy z cyrkulacją... 

Dzięki ! 

Starałem się zachować odstęp od krawędzi blatu ale po wielokrotnym przekładaniu kamieni faktycznie w akwarium mogłoby wyjść zbyt blisko szyb. Okaże się już w zbiorniku ale ostatecznie można pozbyć się jednego lub dwóch kamieni ze środka i boki zejdą się odrobinę do siebie umożliwiwając swobodniejszy przepływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, raiders napisał:

Dla mnie również super  i kamienie  świetne ,miej na uwadze fakt ze jak przyjdzie piasek to cała konstrukcja straci wizualnie n wielkości .No i koniecznie zachowaj odstep od szyb abyś mógł swobodnie manewrować w razie potrzeby .

Ostatnimi dniami  chodzi mi pogłowie aby dołożyć u siebie kamieni :P jak się naoglądam takich aranży jak twój :)

 

2 minuty temu, egon44 napisał:

Witaj!

Aranżacja super!!!

Co do cyrkulacji wody w zbiorniku to wszystko wyjdzie metodą prób i błędów ;) 

Tak jak napisał kolega @Robson79 zostawiłbym trochę miejsca między szybami a kamieniami...

 

Dzięki Panowie, nic już w układzie kamieni zmieniać nie będę ale oczywiście tak jak piszecie zostawię większą przerwę między kamieniami a szybami. Filtracja narurowa ale zamirzam samo wejście do zbiornika zrobić na łącznikach gwintowanych żeby w razie w móc łatwo przerobić wlot i wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalniski napisał:

Na sucho wygląda super, ale z doświadczenia wiem, że jak zaczniesz układać kamloty w akwarium to i tak wydzie inaczej niż na stole :)

Powodzenia! 

Zdjęcia zrobione i kamienie spakowane do skrzynek odpowiednio podzielonych na 3 części - lewa, prawa i środek:) mam nadzieję odtworzyć budowlę:P

2 godziny temu, Bezprym napisał:

Dla mnie extra.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo jestem rad że się Tobie podoba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2018 o 18:42, radecki napisał:

Wylot z filtracji z lewej strony swobodnie na taflę wody. Falownik na środku prawej szyby, (mam nadzieję że nie będzie go widać pod pokrywą) skierowany pod skosem w dół na środek przedniej szyby.  Zastanawiam się czy cyrkulacja w takim układzie będzie odpowiednia.

Mam ustawione dokładnie tak samo, u mnie taki układ się sprawdza. :)

 

Bardzo fajna aranżacja, postaraj się nie zepsuć przy przekładaniu do zbiornika ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.