Mati87 Opublikowano 28 Lutego 2018 #1 Opublikowano 28 Lutego 2018 (edytowane) Co myślicie o moim akwa? Jak to się prezentuje waszym zdaniem? Akwarium to zbiornik 240l czyli standardowe 120x40x50 cm. Oświetlenie to moduły led soczewkowe światło biale 9000k okolo 13 W + regulator jasności sterowny pilotem :-) Filtracja to zewnętrzny filtr ikola 600 maxx 1400l/h ( biologia) + prefiltr eheim i wewnętrzny Aquael turbo 1500 l/h (mechanik) oraz dla poprawienia cyrkulacji cyrkulator jvp 110. Grzałka Aquael Gold 300W Aranżacja to piasek kwarcowy z Castoramy bodajże gradacji 0.8 - 1.2 mm 25kg oraz serpentynit zielony okolo 40kg. Obsada: Pyszczak rdzawy 10szt (do redukcji). Pyszczak żółty 10szt (do redukcji). Pyszczak Hara 5szt ( harem 1+4) Jak wspomniałem powyżej ryby mlode okolo 3-5 cm do redukcji stąd taka ilość :-) Ph 7.6 - 7.8 temp 26° Proszę o opinie... Edytowane 28 Lutego 2018 przez Mati87 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 28 Lutego 2018 #2 Opublikowano 28 Lutego 2018 (edytowane) Witam na forum..przeniosłem temat do działu "Przedstaw siebie i swoje akwarium". Napisz coś więcej....będzie nam miło poznać Ciebie i ocenić akwa jak coś o nim napiszesz ..choćby wielkość ryb , obsadę itp:) Edytowane 28 Lutego 2018 przez AndrzejGłuszyca 1
Mati87 Opublikowano 1 Marca 2018 Autor #3 Opublikowano 1 Marca 2018 Oki dziękuje i przepraszam za kłopot.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Marca 2018 #4 Opublikowano 1 Marca 2018 1 minutę temu, Mati87 napisał: Oki dziękuje i przepraszam za kłopot. ..to nie jest żaden kłopot. Po to tu jesteśmy aby pomóc:)
Mati87 Opublikowano 1 Marca 2018 Autor #5 Opublikowano 1 Marca 2018 No to zeby ktos mi napisal jak widzi to moje akwa :-p
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Marca 2018 #6 Opublikowano 1 Marca 2018 58 minut temu, Mati87 napisał: No to zeby ktos mi napisal jak widzi to moje akwa ..ja odbieram bardzo pozytywnie. Aranż masz taki bardzo typowy z fajnym klimatem, piasek o dobrej gradacji, kamienie już Ci fajnie porastają glonem co zaowocuje jeszcze ciekawszym klimatem, filtracja bardzo OK. Obsada również przemyślana ( napisz tylko jasno co to za żółte pysie bo podejrzewam ,że "saulosi" lub "yellow". Masz po prostu bardzo przemyślane akwa z pozytywnym efektem wizualnym!
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Marca 2018 #8 Opublikowano 1 Marca 2018 (edytowane) 2 minuty temu, Mati87 napisał: Żółte czyli yellow :-) ..wszystko masz przemyślane. I to się chwali! Edytowane 1 Marca 2018 przez AndrzejGłuszyca
Mati87 Opublikowano 1 Marca 2018 Autor #9 Opublikowano 1 Marca 2018 Dziękuje jestem nowicjuszem jesli chodzi o biotop malawi i tym bardziej cieszy jesli czytam taką opinie, dużo czytałem i prześledziłem zanim się zabrałem za zakładanie :-) wczeąniej mialem so czynienia tylko z rośliniakami :-)
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Marca 2018 #10 Opublikowano 1 Marca 2018 1 minutę temu, Mati87 napisał: dużo czytałem i prześledziłem zanim się zabrałem za zakładanie ..to zrobiłeś to bardzo starannie. 1 minutę temu, Mati87 napisał: wczeąniej mialem so czynienia tylko z rośliniakami ..i to jest dobra szkoła. Osobiście uważam ,że nasz biotop jest chyba jednym z najłatwiejszych w "prowadzeniu".
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się