Skocz do zawartości

Obsada do nowego 240L


karolus

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie mój błąd a właściwie googla wpisujesz w grafikach saulosi a znajduje Demasoni. Tutaj teraz wklejam zdjęcia z saulosi. Ciężko znaleźć ładne zdjęcia saulosi8e0f4f8ab767c9178c2adc74fa0da873.jpg

Dla zainteresowanych ściągnięte z

https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/pyszczak-saulosi-saulosa/

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!!!

Od wczorajszego popołudnia jestem szczęśliwym (oby) posiadaczem pierwszych pyszczaków. W moich 240L na początek zamieszkało 20 maluchów (~5cm)
10x pseudotropheus elongatus mphanga
10x labidochromis careuleus

Na razie będę obserwował parametry wody, jak nic złego nie będzie się działo to w następnym tygodniu dokupię trzeci gatunek, zastanawiam się nad następującymi:
pseudotropheus crabro, labidochromis hongi sweden, pseudotropheus socolofi albino, metriaclima zebra redred

Co myślicie o w/w gatunkach jako uzupełnienie do mphangi i zółtych?
Wydaje mi się że "kolorystycznie" najlepiej prezentowałaby się zebra, ale czy nie za duża troszkę do 240L??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się wczoraj rdzawym i zdecydowanie nie przypadły mi do gustu, przynajmniej wersja "standard"

Jeśli chodzi o redred to znalazłem info że dorasta do 12-13cm (samiec) przy zbiorniku 120 to mimo wszystko będzie za duża rybcia? 

Chodzi mi po głowie dodanie aulonocary (truskawka,  fire fish itp, tyle że tochyba też sztuczne gatunki), ale coś mi się wydaje że to jeszcze gorszy pomysł.

Jeśli redred zdecydowanie nie nadaje się do mojego zbiornika, to co jeszcze poza rdzawymi wniesie czerwieni do zbiornika (bo jakoś kończą mi się pomysły)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o polecanym ostatnio przez @Bezprym labidochromis joanjohnsonae? Może to nie do końca czerwony kolor, ale samiczki są w fajne pomarańczowe kropki. Widziałam je ostatnio na żywo i naprawdę przykuwają wzrok.

Edytowane przez rosa1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są one w kręgu mojego że tak powiem zainteresowania, wyglądają naprawdę fajnie ale.... im ciemniej tym ładniej wyglądają i niestety boje się że mogę mieć za silne oświetlenie.

Wczoraj na pierwszym miejscy były albo hongi albo redred, ale zapomniałem że pierwsze to krzyżówki, więc joanjohnsonae zaczynają przesuwać się do czołówki :) Chociaż nie wolałbym coś w żywszych kolorach. No ale w sumie nie kolorystyka jest najważniejsza, jakość i "dobre samopoczucie" rybek też jest ważne jeśli nie najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.