Skocz do zawartości

Obsada do nowego 240L


karolus

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenie z harą jest jak najbardziej pozytywne. W życiu nie zrezygnowałabym z tego gatunku. U mnie pływają w układzie 2+4 i nie ma żadnych problemów. Nie gnębią innych ryb. Dopuszczałam do nich zarówno młode hary jak i niedawno stadko msobo. Nawet się nimi specjalnie nie zainteresowały. Samce ze sobą też nie walczą tak naprawdę. Od czasu do czasu straszą się na granicy terytoriów i tyle. Dodam jeszcze, że mam je od ponad 2 lat. Więc coś zdążyłam zaobserwować :P

Odłów dominanta i spróbuj stworzyć harem taki jak u mnie. Daj jeszcze szansę temu gatunkowi, bo naprawdę warto.

Edytowane przez rosa1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej popularna obsada? Najbardziej oklepana.
 
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
No o to mi chodziło, to najbardziej oklepane, ale spokojna, ja bym chciał spokojną ale nie tak oklepaną

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nawet w tej obsadzie możesz mieć dym to jest mbuna. Mam harę, chailosi i tropheopsa otter point. Obsada niespotykana(jeszcze) i generalnie panuje spokój. Nie o to chodzi by mieć taką obsadę jak inni ale mieć własną wyjątkową. Nie wyjdzie ci z którymś z gatunków, wymienisz go na inny. Ja 3 razy modyfikowałem obsadę i narazie koniec. Jak coś mnie podkusi to coś może dodam

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, co byś nie wybrał, będziesz łapał doświadczenie. To jest najważniejsze. Bierz te ryby, które Ci się podobają i ciekawią. Zbyt dużo czynników wpływa na życie w akwarium, żebyś się przejmował obsadą. Nikt Ci nie zagwarantuje, że w akwarium będzie harmonia i spokój. Za bardzo się tym przejmujesz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba macie racje, przesadzam i panikuje mimo że jeszcze nic nie kupiłem :)

Będę kupował u hodowcy w wa-wie (tak wiem że to żaden z polecanych na forum, ale z innych źródeł mam dosyć pozytywne opinie o nim)
Na chwilę obecną na 95% mogę wybierać z:

-aulonacara red flusch
-aulonocara red german
-aulonocara firefisch
-aulonocara calico
-aulonacara strawberry albino
-copadichromis borleyi kadango red fin 
-cyrtocara morii
-cynothilapia afra jalo 
-cynothilapia pulpican maingano
-iodotropheus sprengerae
-labeotropheus trawavasae thumbi 
-labidochromis careuleus 
- labidochromis hongi sweden
-melanochromis auratus
-melanochromis maingano
-melanochromis exassperatus
-metriaclima zebra redred
-metriaclima zebra ob.
-metriaclima zebra chilumba maison reef 
-metraclima calainos 
-metriaclima lombardoi
-pseudotropheus acei 
-pseudotropheus acei ngara
-pseudotropheus crabro
-pseudotropheus demasoni
-pseudotropheus elongatus mpanga
-pseudotropheus elongatus neon spot
-pseudotropheus pulpican maingano
-pseudotropheus soulosi
-pseudotropheus soulosi coral
-pseudotropheus socolofi
-pseudotropheus socolofi albino 
-phenopchilus milomo
- phenopchilus mdoka white lips
-nimbochromis venustus 
-nimbochromis livingstoni
-otopharynks litchobates 
-otopharynks litchobates black
-dimidiochromis compreciceps

Odrzucając aulonacary i te zdecydowanie za duże do mojego zbiornika, jestem prawie zdecydowany na 
cynothilapia afra jalo + pseudotropheus elongatus mpanga + chyba saulosi żeby  "żółtego" dołożyć

A może jakieś inne sugestie? kilka gatunków nie mogę nawet wygooglować, albo jakaś literówka albo slangowa nazwa....

Albo może inaczej, czego z tej listy zdecydowanie unikac bo albo na 100% agresywne, albo za duże, albo typowo mięsożerne? (wiem że aulonacary, nimbochromisy zebry i acei raczej odpadają)

Edytowane przez karolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melanochromis exasperatus to obecnie Labidochromis joanjohnsonae. Fajna rybka i rzadki spotykana w naszych akwariach nazywana "Perłą Likomy" Fajnie by pasował do jalo reef i yellow. Saulosi bym w ciemno od sprzedawcy innego niż u nas polecanych bym nie kupywał bo możesz się naciąć. Chyba żebyś widział rodziców. b1865c62b88ff06ad4f0eb54e5ad207f.jpge2f42022b9582fd0a5c5868115301d6e.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, z moją wiedzą to nawet jak będę widział rodziców to i tak nie będę wiedział na co zwracać uwagę.

Faktycznie ta obsada którą sugerujesz może być ciekawa i na pewno nie tak oklepana

Więc na chwile obecną mam następujące trójki:
cynothilapia afra jalo + labidochromis careuleus + Labidochromis joanjohnsonae (ew. mpanga zamiast jalo)
cynothilapia afra jalo + labidochromis careuleus + pseudotropheus elongatus mpanga (ew. saulosi za żółtego)
 

Edytowane przez karolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.