Skocz do zawartości

[240] Malawi w budowie


AKWA ŁOBUZ

Rekomendowane odpowiedzi

Do moderacji. Moim celem jest prowadzić temat o życiu w akwarium ale po konsultacji otrzymałem radę aby najpierw dać ten temat tu ponieważ najpierw będzie to relacja z zakładania a później będzie można temat przenieść i dostosować pierwszy post zgodnie z regulaminem działu docelowego. Prosze o opinię czy tak może być. A tytuł niech na razie taki zostanie bo jak napisze miejsce jeziora to zaraz każdy będzie znał zakończenie serialu. Zmienimy tytuł po wpuszczeniu ryb :)

Wstęp. Poprzedni gatunek czyli Pseudotropheus cyaneorhabdos został oddany do większego akwarium. To skłoniło mnie do założenia akwarium od nowa. A tak wyglądało uprzednio:

_DSC0201.thumb.JPG.174012242d8113cfc0a760dcc32a7594.JPG

_DSC0204.thumb.JPG.1f8212364d9748850d497c1df0a894c9.JPG_DSC0210.thumb.JPG.51b18368c2165f8985c95917c7cc3636.JPG_DSC0212.thumb.JPG.354a321f508c72b53fe7c66d851f2867.JPG

Szczegóły:

Akwarium: 120x40x50 - front Opti White - reszta float - wszystkie szyby 10mm

Pod podłożem: kratki malarskie

Aranżacja kamienna: Serpentynit, Black Grey Stone, carny jakiś którego nazwy nie pamiętam ale jestem pewny, że jak pokażę to będziecie znali nazwę. 

 

Jako, że jestem zwolennikiem prowadzenia akwarium biotopowo postanowiłem zrobić to jeszcze bliżej ideału. 

Najpierw jednak postawy. Postanowiłem unieść aranżację. Pierwszy film wprowadza założenie, opowiada o wymiarach akwarium oraz pokazuje co użyłem do podniesienia aranżacji w pierwszej myśli korzystając z rzeczy pod ręką: 

Potem jednak uznałem, że należy poprawić użyte elementy i wymieniłem je na kratki malarskie: 

Dziś jestem już po ułożeniu aranżacji ale ten film dopiero wrzucę :) Na chwilę obecną to cały materiał. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

później będzie można temat przenieść i dostosować pierwszy post zgodnie z regulaminem działu docelowego

Po co przenosić? Tu opiszesz start, a potem założysz nowy wątek i tam będziesz sobie pisał o przygodach w Twoim akwa, bez zbędnej części o starcie :)

Powodzenia !

Edytowane przez timi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, timi napisał:

Po co przenosić? Tu opiszesz start, a potem założysz nowy wątek i tam będziesz sobie pisał o przygodach w Twoim akwa, bez zbędnej części o starcie :)

Powodzenia !

Tak też można, po prostu nie chciałem kilku tematów dla tego samego akwarium.

Dzięki. 

31 minut temu, egon44 napisał:

Witaj Jakubie! :) 

Śledzę już dosyć długo twoje filmiki i oczywiście kibicuje cały czas aż projekt będzie zakończony :D 

Jestem bardzo ciekaw co tam ułożyłeś za aranżację ale wypada zaczekać na filmik :P 

Życzę powodzenia ;) 

Dzięki, Andrzeju :)

Aranżacja ukończona na 90%. Tylko kosmetyka drobnymi kamieniami na koniec. 

 

Szukam dobrego piasku bo mam tylko biały pod ręką a nie chcę go dawać. Polecicie jakiś dobry żebym kupił online bo nie mam marketów takich w okolicy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zygi napisał:

Też będę śledził i kibicował. Zapowiada się niezłe szkiełko. :) 

Postaram się nie zawieźć :)

 

Patrzę na piaski. Jak oceniacie KREISEL 099 dekoracyjny kwarcowy? Zastanawiam się, który wziąć bo nie chcę żółtego a tym bardziej białego walącego po gałach.... szukam całkowicie naturalnego. Czy ten kwarcowy 099 jest naturalnie wyglądający? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

Patrzę na piaski. Jak oceniacie KREISEL 099 dekoracyjny kwarcowy? Zastanawiam się, który wziąć bo nie chcę żółtego a tym bardziej białego walącego po gałach.... szukam całkowicie naturalnego. Czy ten kwarcowy 099 jest naturalnie wyglądający? 

Mam go u siebie, nie jest biały ani żółty, w sumie zależy to od oświetlenia. Teraz gdybym zakładał od nowa to użyłbym o nieregularnej gradacji, choćby taki z rzeki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Kreisel 98/99 ma bardzo ładny naturalny kolor, ja swój wzbogaciłem dodatkiem ok. litra drobniutkich kamyków z rzeki. Jak wygląda kolorystycznie możesz zobaczyć na tym zdjęciu http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/15164-chindongo-saulosi-samiec-7-cm-w-trakcie-polowania-na-%C5%9Blimakajpg/

Wytapatalkowane

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreisel jest w porządku moim zdaniem, kwestia jakiej będzie barwy w zbiorniku, to tak jak pisze Zygi, w głównej mierze zależy od oświetlenia. Poniżej fotka jak wyglądał u mnie pod naświetlaczami ok. 10000K. Ja go wymieniłem tylko ze względu na zbyt jednorodną granulację.

2_4.thumb.jpg.f450b570d7fac8e9f08150095254b963.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

Szukam dobrego piasku bo mam tylko biały pod ręką a nie chcę go dawać. Polecicie jakiś dobry żebym kupił online bo nie mam marketów takich w okolicy. 

Myślę że koleżanka @anna może dużo pomóc w sprawie naturalnego piasku którego posiada w swoim zbiorniku ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.