Skocz do zawartości

400-450l - jaka obsada?co z rybami które już mam ?


mutra

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje akwarium 250x40x40 lub 300x40x40, podłoże ze żwiru i kilka dużych skał. Słabe oświetlenie.

W tej chwili mam haremik 1+4 red-red; 3 Maingano o niezidentyfikowanej płci, parkę auratusów, 3 ceruleusy (prawdopodbnie dwa samce i samicę) i 4 pyszczaki które podejrzewam o to że są bastardami i dwa glonojady (plecostomusa i ancistrusa). Co mogę do nich dorzucić? Czego się pozbyć? Ryby są dorosłe i wydają się być "dotrate" między sobą (pytanie na ile jest to kwestia małego zbiornikaw którym teraz przebywają?)

Generalnie jestem zwolennikiem minimalistycznego akwarium, nie lubie roślin, filipińskich wapieni i nadmiaru skałek. Bardzo podoba mi się Crabro, ale z tego co wyczytałem nie bardzo nadaje sie do trzymania z mbuna?


Kiedy bede wpuszczał nowe i stare pyszczaki do nowego akwarium te pierwsze zapewne bedą bardzo młode. Co zrobić żeby starsze nie potraktowały ich jak żarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Cos takiego jaka parka Auratusa nie istnieje, te ryby nie lacza sie w pary, wiec mowienie o parce jest bledne, koniecznie dorzuc jeszcze ze 3 samicae.

2)Crabro jest przedstawicielem Mbuna.

3)Dokup Pare sztuk Melanochromic C.M. 3 to za malo.

4) Co do wpuszczania, powinno byc ok, duzo altwiej wprowadzic do duzych ryb mllode, niz do duzych inne duze.

Poczytaj forum, opisy gatunkow i caly serwis kupa roboty przed Toba.

Co do podloza dlaczego zwir a nie piach?

Co do wystroju-Twoja sprawa kazdy lubi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parka auratusa bo dwie samice musiałem oddać (nie dogadywały sie z trzecią) auratusa prawdopdobnie się pozbęde całkowicie. bo jakoś mi eksterierowo nie pasuje.


czemu żwir? bo piasek mi się nie podoba :-)


a jak się ma crabro do diety pozostałych? na malawi.pl jest opisana jako "mięsożerna"


o wsytroju mówiłem po to żeby ewentualnie pod jego kątem dobrać ryby, z tego co czytałem niektóre lubią groty inne puste dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste dno lubai non-mbuna, wiec odpada.

Piszesz: jedne lubia groty inne puste dno, czyli dbasz o ryby, chcesz stworzyc im optymalne warunki. Zatem większość pysi woli piasek :)

Co do Crabro- Popularny Yellow tez jest opisywany jako miesozerca, wystarczy dobrac obsade wszytskozerna, lub badz/pokombinmowac z podawaniem pokamu.

Dalej twierdze ze parka Auratusa nei mzoe istniec, to ze sie nei dogadywały, nie znaczy ze ryba dobrala sie w parke :arrow::wink: skoro i tak wylatuja, odsuńmy ten temat na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Plany masz super i to tyle ;-)


A na powaznie, dotychczasowa obsada bardzo zle przemyslana.

IMO masz dostep do takiego ogromu wiadomosci, opisow, ze tego rodzaju bledow popelniac nie powinienes.


Chcesz Crabro!? Przepiekne ryby, jakie ladne takie niegrzeczne :-) ale odpowiednimi "kumplami" mozna je dotrzec. Planowane akwa nada sie dla nich, ale dotychczasowa obsada - wyjazd. Jesli mozesz oddaj je komus chocby do sklepu. Gdy nowe akwa bedzie zalane pisz, chetnie pomoge wybrac Ci nowych mieszkancow. :-)


pozdrawiam

MekkaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.