Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

20180204_222339.thumb.jpg.be3f8a43f7c5a90ebfe7da648b1c3de6.jpg

1517779605481839575065.thumb.jpg.d64fad1e40c84b5f19062cd222f9b050.jpg

1. Problem : przywiozłem z Augustowa ryby, prosiłem Pana Jarosława o cos kolorowego, zapomniałem jak się  nazywa....

2. problem : pływają na boku przy dnie w jenym miejscu machają się. Zostały przeniesione 6 sztuk małych na osobny zbiornik 54l po przeniesieniu takie zachowanie i jedna już padla. Czy to stres? Wode mają dobrą, nh3 no2 i no3 brak - przelewalem dwa dni temu z duzego zbiornika.

Przywiozłem je tydzien temu wczoraj zmieniłem im zbiornik na osobny  zeby nie plywaly z yelowkami bo ich  tez 6 mam malych

Te pierwsze zdjecie to padnieta ryba ktora zostala wyrzucona do zbiornika roslinnego - na sesje i zeby nie zrobila gorzej w baniaku z piaskiem

Edytowane przez Dbk20
Opublikowano

Nie rozumiem o co Ci chodzi, czemu zostały przeniesione z innego zbiornika i czemu nie mogły pływać z yellowami...?

 Jeśli chodzi o parametry wody to czym je mierzysz bo zerowych to nawet w kranie niema a co dopiero w dojrzałym akwarium... ?

Opublikowano
1 godzinę temu, Dbk20 napisał:

20180204_222339.thumb.jpg.be3f8a43f7c5a90ebfe7da648b1c3de6.jpg

1517779605481839575065.thumb.jpg.d64fad1e40c84b5f19062cd222f9b050.jpg

1. Problem : przywiozłem z Augustowa ryby, prosiłem Pana Jarosława o cos kolorowego, zapomniałem jak się  nazywa....

2. problem : pływają na boku przy dnie w jenym miejscu machają się. Zostały przeniesione 6 sztuk małych na osobny zbiornik 54l po przeniesieniu takie zachowanie i jedna już padla. Czy to stres? Wode mają dobrą, nh3 no2 i no3 brak - przelewalem dwa dni temu z duzego zbiornika.

Przywiozłem je tydzien temu wczoraj zmieniłem im zbiornik na osobny  zeby nie plywaly z yelowkami bo ich  tez 6 mam malych

Te pierwsze zdjecie to padnieta ryba ktora zostala wyrzucona do zbiornika roslinnego - na sesje i zeby nie zrobila gorzej w baniaku z piaskiem

Kilka dni temu założyłeś temat na forum gdyż zaczęły padać ryby, które posiadałeś. Dziś zakładasz nowy temat z nowymi rybami, które znowu padają. Czy nie uważasz że lepiej się wstrzymać z kupowaniem ryb i ustaleniem przyczyny tego stanu rzeczy? Na podstawie informacji koledzy w poprzednim temacie starali się pomóc sugerując np. że masz problemy z biologią w zbiorniku. Co zrobisz Twoja sprawa ale może chwila refleksji że tą droga nic nie osiągniesz, szkoda tylko Twoich pieniędzy i czasu o rybach nie wspominając. Napisz więcej informacji na temat swojego akwarium jak np. kiedy wystartowałeś, kiedy wprowadziłeś ryby, robiłeś jakieś testy? Mam nadzieję że z chaosu informacji jakie do tej pory napisałeś wyłoni się przyczyna padania ryb.

Opublikowano (edytowane)

@Dbk20Proszę stosować się do zasad działu. Będzie nam łatwiej pomóc:

 

 

Natomiast jeżeli chodzi o identyfikację to załóż temat e dziale IDENTYFIKACJA! Lub skontaktuj się z  Jarkiem to szybciej się dowiesz  co kupiłeś.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Opublikowano
10 hours ago, Dbk20 said:

1. Problem : przywiozłem z Augustowa ryby, prosiłem Pana Jarosława o cos kolorowego, zapomniałem jak się  nazywa....

Jesli dobieraz obsade na zasadzie 'cos kolorowego' to zacznij lepiej np od mieczyków i zmienniaków - mniej wymagajace i tansze. Jak już ogarniesz temat to wymienisz je na pyszczaki.  

Opublikowano (edytowane)

Nie ma co ...

Dyskusja ma poziom. 

Wzmianka o gupikach mnie rozwala.

Trudno, chcialem dobrze a nadgorliwosc je zabiła. 

Stres, zmiana wody i otoczenia zrobila swoje.

Czy mam jakies doswiadczenie? Nie, żadne dlatego uczestniczę  w forum.

Rozumiem że posiadanie 60 sztuk w 4 różnych zbiornikach o lacznej pojemności prawie 1000l to dla Was amator,

Wiem ze jak rok się bawię to mało.

Ale z gupikami ... błagam, nawet układnanie łupka i używanie testow 6in1 nie pozwala tak obrażac amatorów.

Z 6 sztuk 4 padły  do rana.

Zostaly dwa... Zakrylem akwarium zeby wlasnym widokiem  ich już nawet nie stresowac....

 

Edytowane przez Dbk20
Opublikowano

Kolego nie ma co się obrażać, tylko spróbować dowiedzieć się co jest przyczyną tych zgonów.

Zrób jeszcze raz testy wody, bo wydaje mi się, że tutaj leży problem.

Ja też brałem ryby od Jarka, i u mnie takiej sytuacji nie było.

Ryby miały sporą drogę do przebycia, zostały też wpuszczone do "starej" obsady więc stres raczej odpada.

zresztą jak wspomniałeś, przeleałeś wodę ze starego zbiornika, i tutaj może być największy problem

Opublikowano

Tu byl błąd  poważny : 15l z jednego malawi, 10l z drugiego i 25 l swiezej.

Wydaje mi się ze to woda za swieza ze stresem je zabila z przewagą na wode.

Tylko chcialbym mieć pewność ze to nie coś innego. Boje się o resztę w innych baniaczkach 

Opublikowano

Pomimo pojawienia się kolejnych wpisów autora wątku, w dalszym ciągu wątek nie spełnia wymogów , do których wcześniej odesłał moderator @AndrzejGłuszyca. W tej sytuacji wątek zamykam, a w przypadku chęci uzyskania pomocy na forum proszę o założenie nowego wątku spełniającego zasady działu:

 

 

  • Lubię to 5
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zestaw jest ok, dorzuciłbym do tego yellow i kilka maingano. Oprócz fire fish można też dorzucić te aulonocary łaciate OB i scieanochromis fryeri. Biorąc Twoje i moje propozycje razem to by wyszło 9 gatunków, ilości sztuk w poszczególnych gatunkach zależą od Twoich preferencji kolorystycznych, przykładowo jeśli ma być więcej jasnych jaskrawych kolorów to więcej sztuk brać yellow, red red, fire fish i OB a reszta w mniejszych ilościach jako dodatek innych barw lub odwrotnie jeśli preferujesz inne barwy w przewadze lub ma być wszystkiego po trochę.
    • A taki zestaw: po 10 sztuk młodych ryb: Acei, Red Red, Złocisty, Mpanga no i bardzo chciałem Fire Fish - popilnuje mi zarybienie 
    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
    • Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu, więc mała aktualizacja życia w zbiorniku… Delikatnie pozmieniałem układ kamieni i skałek (jedną podwiesiłem). Zmodyfikowałem też oświetlenie a właściwie zrobiłem nowe na bazie modułów led i sterownika led dimmer. Najwięcej zmian dokonało się w zakresie filtracji, w sumie to nie tyle zmian, co czynności. Wysoki poziom wody w modułach utrzymywał się przez około 3 miesiące po czym spadał licząc od górnej krawędzi o ok. 4cm. W każdym module wywierciłem po jednym otworze i zmniejszyłem rozmiar gąbek (tzn. pociąłem je na mniejsze kawałki), co wydłużyło w/w okres do pół roku. Tak więc w moim przypadku filtracja w modułach nie jest całkowicie bezobsługowa😊 Co do klarowności wody, przez dłuższy czas szału nie było. Skleiłem więc z pcv dodatkowy filtr na bazie arkusza gąbki ppi 45 o wym. 30x50 cm i pompy jebao. Miało być na próbę a działa już pół roku i póki co przejrzystość wody dla mnie jest ok. Co do obsady nic się nie zmieniło oprócz tego, że dokupiłem 3 szt. L. C. Yellow, bo kilka niestety wcześniej padło. Ryby urosły, są zdrowe, podchodzą do tarła. Ogólnie jest spokój bez agresji, poza nielicznymi, krótkimi i widowiskowymi starciami pyskami. Poniżej kilka fotek i filmik… VID_20250712_215332.mp4    
    • Witam wszystkich. Zaczynam dopiero swoją przygodę  akwarystyka, to moje powyżej akwarium Juwel Vision 450. Chciałbym kupić do tego ledy żeby ryby się przyzwoicie prezentowały i rośliny też dobrze rosły. Nie mam kompletnie pojęcia na co się zdecydować. Może ktoś doradzić coś
    • No tak masz racje tylko ja się pytałem nie pod kątem czy mnie się podoba tylko żeby ryby się nie płoszyły. Ale sprawa już się rozwiązała i tak od tygodnia jak pale tylko jedną 30 watową tube led to ryby się uspokoiły. Także jest ok.
    • Co kto lubi, dla jednych dobrze doświetlone akwarium jest lepsze od słabo oświetlonego, dla innych odwrotnie. Kolor podłoża, dekoracji, odległość źródła światła od tafli, kolor, kąt padania też będą miały znaczenie.  Ja osobiście lubię jak oświetlenie jest punktowe/nierównomierne. Można wtedy stworzyć strefy mocno oświetlone i bardzo słabo oświetlone, daje to ciekawy efekt. Nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
    • Do tej pory miałem belke oświetleniową 48 wat led ale po tym jak kot chciał się "kąpać" (dosłownie) w akwarium to musiałem zainwestować w pokrywe firmy Aquastel. Pokrywa jest fajna ma dwa mocowania na tube led 30 wat. Jak miałem 2 x 30 wat to ryby były bardzo płochliwe ,uciekały obijały się. Ale jak od dwóch dni mam tylko 30 wat power glass to troche się uspokoiły.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.