Skocz do zawartości

Budowa mojego nowego akwarium. 120 cm panorama 240l. Od początku do końca.


Dbk20

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

..a myślisz o jakimś tle? Jak sam pewnie wiesz doda to uroku i pomoże stworzyć  fajny  klimat.

Tak, padły gdzieś komentarze że z tego łupka który miałem w bagażniku można co najwyżej zrobić tło strukturalne - choć mi strasznie podoba się zwykły kiczowaty błękit. 

Narazie skłaniam się do tła strukturalnego.

3 minuty temu, marcin73m napisał:

Z serpentynitem dobrze współgra czarne tło. Oraz Aquadecor :D

Muszę galerie przeglądnąć - chyba najłatwiej będzie się na czymś wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dbk20 napisał:

choć mi strasznie podoba się zwykły kiczowaty błękit.

....nie musi być kiczowaty. Tak naprawdę czarne , ciemne klimaty to nasz wymysł. Szybciej w jeziorze znajdziesz klimaty z niebieskim tłem jak z czarnym w zależności  w jakich strefach występują pyszczaki . Osobiście jestem zwolennikiem tła strukturalnego w ciemnych klimatach. Zrób tak jaką masz wizję swojego akwa i będzie OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty.

15181248446761011446212.thumb.jpg.82b6ce2fa285147c2e5ff1d0986e132b.jpg

Panowie, symetria passè?  Zaraz szukam coś ma środek. Ale już bez symetrii i żeby ją złamać 

15181253242611454341192.thumb.jpg.7369d88f1324775d4ca191770678155b.jpg

Tyle tła, wiecej kamienia nie znajde dziś. Teraz cos na srodek. Kilka duzych i już. Przywiozłem duzego flexa z diamentem i idzie jak w masło, tylko późno już i nie chcę niepokoić  sąsiadów. Dla mnie chyba dzis dosyć:-)

Chyba zagruzuje spód łamiąc trochę opatrzone aranżacje a na tym gruzie wrzuce 1 duży głaz i ze 3 srednie. Zobaczę co wyjdzie. Inspiracje będę  brał z filmów kręconych w jeziorze. 

Edytowane przez Dbk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Ci się zdublował post... ? 

No ale teraz wygląda o wiele lepiej... ? tylko jedna uwaga; czy między kamieniami a szybą jest jakaś przerwa...? Jeśli nie to może być problem z cyrkulacją. Pomysł o tym zanim zalejesz baniak...

Powodzenia ☺ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się przedostatnie ułożenie kamieni.

Wyjąłbym tylko duży głaz "środkowy, przedni". IMHO byłoby super.

Poza tym, wyobraź sobie rybki bezowocnie szukające kawałka plaży, żeby sobie podłubać, wykopać jamkę itp.....biedaki:(

PS. Akwarium ma się podobać głównie Tobie i Twoim rybkom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tom77 napisał:

Mi najbardziej podoba się przedostatnie ułożenie kamieni.

Wyjąłbym tylko duży głaz "środkowy, przedni". IMHO byłoby super.

Poza tym, wyobraź sobie rybki bezowocnie szukające kawałka plaży, żeby sobie podłubać, wykopać jamkę itp.....biedaki:(

PS. Akwarium ma się podobać głównie Tobie i Twoim rybkom:)

Obawiam się że trzyma on inny kamień aby się nie przewrócił. Ale w domu to sprawdzę i faktycznie - brakuje plaży - trzeba zrobic miejsce do kopania (choc myslalem zeby po prostu dac tyle piasku zeby zakryc dolna warstwe kamieni). Jade dzis po piasek i robie miemjsce na plażę (taki przesmyk mi się teraz zamarzył pomiedzy kamieniami). Jaką gradacje polecicie?

1 godzinę temu, Robson79 napisał:

 czy między kamieniami a szybą jest jakaś przerwa...? 

Jest. W tych z przodu okolo 1.5 - 2 cm. Te łupane z tyłu oparte o szybę - około 3 cm dołem a górą oparte o szybę. 

Zastanawia mnie tylko jak to tam z czyszczeniem tego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dbk20 napisał:

Obawiam się że trzyma on inny kamień aby się nie przewrócił. Ale w domu to sprawdzę i faktycznie - brakuje plaży - trzeba zrobic miejsce do kopania (choc myslalem zeby po prostu dac tyle piasku zeby zakryc dolna warstwe kamieni). Jade dzis po piasek i robie miemjsce na plażę (taki przesmyk mi się teraz zamarzył pomiedzy kamieniami). Jaką gradacje polecicie?

Jest. W tych z przodu okolo 1.5 - 2 cm. Te łupane z tyłu oparte o szybę - około 3 cm dołem a górą oparte o szybę. 

Zastanawia mnie tylko jak to tam z czyszczeniem tego bedzie.

Dla mbuny plaża nie jest konieczna...

Jeśli chodzi o skały to radziłbym je tak ustawić aby pomiędzy nimi a szybą było ok 5 cm przerwy i żeby nie opierały się o szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.