halabala Opublikowano 25 Stycznia 2018 #1 Opublikowano 25 Stycznia 2018 (edytowane) Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum czytam uważnie już ponad miesiąc wasze cenne rady dzięki którym o wiele łatwiej jest zacząć przygodę z malawi. postanowiłem zakupić standardową 240-stkę (120x40x50). Filtr biologiczny Aquael unimax 250 professional+prefiltr eheima na zasysie, wkłady 2 litry ceramiki Aquael Bioceramax 1200 i gąbki z pakietu mediów dołączonuch do filtra. Jako filtr mechaniczny postanowiłem kupić Aguael circulator 2000+ prefiltr eheim.Tło czarne folia samoprzylepna, kamienie standardowe otoczaki z pola (u nas tego pełno). Do utrzymania temperatury grzałka eheim thermocontrol 150wat.Tyle co do sprzętu mam nadzieje ze sprosta wymaganiom. Dzisiaj dojdzie piasek dolomitowy retne 1-1,5mm i będę mógł powoli startować według szablonu Pana Henryka. Może nie powinienem w tym temacie pytać ale bardzo ciekawi mnie wasza opinia na temat ilości kamieni,chciałbym żeby rybki (mbuna) choć trochę miały zbliżone do naturalnego podłoże. Z Góry dziękuję za wasze opinie i cenne rady. Pozdrawiam Edytowane 25 Stycznia 2018 przez halabala
deccorativo Opublikowano 25 Stycznia 2018 #2 Opublikowano 25 Stycznia 2018 Witaj kolego,fajnie że do nas dołączyłeś. Ułożenie kamieni mnie się wydaje akie sztuczne a nie naturalne. Może uważnie przeczytaj ten temat a potem popróbuj ustawić wg przykładów które ci się spodobają.
hilux Opublikowano 25 Stycznia 2018 #3 Opublikowano 25 Stycznia 2018 (edytowane) Witaj kolego. Kamieni masz troche za malo bo piasek przykryje te pare centymetrow, dorzuc moze jeszcze ze dwa na sztorc jak ten z lewej. Dobrze by tez bylo polozyc kilka na tych co leza na dnie, jesli dobrze je umocujesz to ryby ich nie rusza a beda mialy gdzie kopac i się chowac. Pokombinuj. Dwa litry ceramiki to za duzo na taki baniak, niepotrzebnie beda dlawic ci kubelko. Pol litra, litr maks wystarczy. Bakterie zyja nie tylko w filtrze, w piasku tez. Gabek w srodku tez nie potrzebujesz skoro masz prefiltr. Zostaw puste kosze na przyszlosc a do filtra daj wate akwarystyczna, np JBL. Powodzenia. Edytowane 25 Stycznia 2018 przez hilux
halabala Opublikowano 25 Stycznia 2018 Autor #4 Opublikowano 25 Stycznia 2018 Dziękuje za cenne rady, start przesunę o kilka dni. Hilux pisząc : "...a do filtra daj wate..." miałeś na mysli własnie filtr z ceramiką, może moje pytania są smieszne ale nie miałem nigdy stycznosci z akwarystyką to jest mój pierwszy zbiornik
Robson79 Opublikowano 25 Stycznia 2018 #5 Opublikowano 25 Stycznia 2018 Witaj. Ja również nie będę oryginalny i polecam dołożyć kilka kamieni... Natomiast jeśli chodzi o wypowiedź @hilux to zapewne chodziło mu abyś dał watę do prefiltra... ?
hilux Opublikowano 25 Stycznia 2018 #6 Opublikowano 25 Stycznia 2018 Ups, chodzilo mi o prefiltr rzecz jasna. A nawet o oba prefiltry.
egon44 Opublikowano 25 Stycznia 2018 #7 Opublikowano 25 Stycznia 2018 (edytowane) Witaj na najlepszym forum pod słońcem Kamienie masz bardzo ładne ale nie wstydź się i dołóż do nich jeszcze więcej bo tak jak koledzy sugerują zasypiesz zbiornik piachem i połowa z nich będzie przysypana. Jak ułożyć kamienie w zbiorniku znajdziesz w tym temacie Ale najlepszym rozwiązaniem będzie jak poszukasz inspiracji w samym jeziorze Edytowane 25 Stycznia 2018 przez egon44
halabala Opublikowano 25 Stycznia 2018 Autor #8 Opublikowano 25 Stycznia 2018 Mam już kolejne kamienie, teraz szorowanie wyparzanie i kolejne próby. Jeszcze raz wszystkim dziękuję pozdrawiam i mam nadzieje ze do usluszenia w innych tematach. To forum jest ogromnym źródłem wiedzy bardzo się cieszę że tu trafiłem hej 1
halabala Opublikowano 26 Stycznia 2018 Autor #9 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Witam!!! wczoraj podczas prób układania kamieni stuknalem delikatnie w tylna szybe jednym z nich. Jest znak wyczuwalny pod paznokciem nie wiekszy niz 1mm srednicy i wydaje mi się ze od srodka odchodza 2 ryski tak ze szyba do wymiany. Moja przygoda z Malawi nie zaczela się najlepiej tak ze do usłyszenia panowie wroce uparcie jak wymienia mi szybke. Pozdrawiam
Bezprym Opublikowano 26 Stycznia 2018 #10 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Nie przesadzaj mam też ryski od kamieni. Odwróciłem akwarium i to wszystko. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się