Skocz do zawartości

Co to jest u licha?


Jusza

Rekomendowane odpowiedzi

dane sprzed tygodnia

ph 7,6

gh 14

kh 5

nh4 0

no2 0

no3 10-15

 

zbiornik 160x60x60

 

obsada: sprengere, saulosi, demasoni, yellow, ngara

 

karmienie:  głównie zestaw OSI + sparzona sałata + ogórek + co kilka dni mrożony solowiec 

 

Wszystkie ryby pochodzą z zakupu w Tan-Mal. Ngary są u mnie trzy tygodnie. Zawsze miały takie odchody, ale te z filmiku to już przegięcie. 

Edytowane przez Jusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda mi to na nicienie tylko po prostu wydaje mi się że za dużo karmisz ryby.

Zrób na początek 2 dniową głodówkę a powinno się wszystko unormować...

Potem karm ryby połową dotychczasowej dawki.

Wieczorem podawaj spirulinę.

Można wiedzieć jakie konkretnie posiadasz pokarmy OSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jusza napisał:

obsada: sprengere, saulosi, demasoni, yellow, ngara

 

11 minut temu, Jusza napisał:

Spirulina flakes, VividColor flakes, Artemia flakes, RedPower granules.

No to mamy już odpowiedź.

Gatunki które posiadasz to w większości wszystkożercy z przewagą na pokarm roślinny(oprócz Yellow).

Pokarmy OSI które posiadasz to pokarmy mięsno/wybarwiające oprócz spiruliny.Moim zdaniem podajesz zbyt dużo pokarmów mięsnych a efekt widoczny jest na filmiku u Acei.

Sugerował bym dokupić dodatkowo pokarm roślinny np.NatureFood https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-plant-m-85g-dla-roslinozernych-pielegnic-p-7222.html i razem w parze z spiruliną OSI podawał bym je codziennie na przemian.Z kolei pokarmy  VividColor flakes, Artemia flakes, RedPower granules oraz ewentualnie mrożonki podawał bym 1- góra 2 razy w tygodniu tylko z rana.

Na tą chwilę proponuje 2 dniową głodówkę o czym już wcześniej wspomniałem a potem główna dieta ryb powinna składać się tylko i wyłącznie na pokarmach roślinnych.

No i to by było wszystko na ten temat ;) 

Daj znać za kilka dni czy pomogło :) 

Pozdrawiam

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...takie odchody to objaw przekarmiania i zbyt wiele białka. Ale zbyt wiele białka nie oznacza ,że masz pokarmy wysokobiałkowe  tylko po prostu w dawce dziennej jest zbyt dużo. Tak jak Andrzej wyżej pisze..na początek zrób z dwudniową głodówkę i zmniejsz po prostu porcje. Ja miałem kiedyś podobnie w momencie kiedy zacząłem podawać zbyt wysokobiałkowy pokarm ale przy małych porcjach. Problem rozwiązałem w ten sposób  ,że do pudełka z wysokobiałkowym dodałem spiruliny 6% czyli  podawana porcja pokarmu nie była już tak "białkowa". Jeżeli zmniejszenie dawek nie pomoże zweryfikujesz podawany pokarm. Nie doszukuj się teraz choroby ..:)

@egon44 razem pisaliśmy:)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.