Skocz do zawartości

Mocny mechanik do 300l


MDRAGON87

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..wysłałem zapytanie do tego gościa z Twojego linku  na czym polega różnica między nimi. Jak nie odpowie to i tak się dowiem ale dopiero w tygodniu. Ja tu naprawdę różnic nie widzę.

Wiesz co? Trzmiel z Wrocławia też ma ten  nowego typu i jeszcze drożej :) . Będę u Michała w tygodniu to albo Michał albo Jarek powiedzą mi na czym polega różnica. Teraz już naprawdę jestem zaintrygowany.

Też właśnie widziałem że trzmiel ma drożej....

Ja nie znalazłem nic na necie o tym nowym typie, za info w tygodniu będę wdzięczny. Zakup i tak dopiero po świętach jak coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MDRAGON87 napisał:

Zakup i tak dopiero po świętach jak coś :)

Kupuj ten tańszy.  Być może po prostu kupują teraz drożej ( w co wątpię aby aż tyle podrożał) plus marża i cena wyskakuje z kosmosu. Tyle ,że po co piszą ,że to produkt nowego typu bo takie stwierdzenie sugeruje ,że są w produkcie jakieś zmiany. A tu nic nowego nie widać. Chyba ,że to taki trik aby wytłumaczyć tak wysoką cenę. W tygodniu będę wiedzieć. Ale wracając do tematu to kup ten tańszy i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MDRAGON87 napisał:

Też widziałem tą cenę , ale to podobno nowy typ, wszyscy sprzedawcy mają go w tej cenie, starszy typ jest na allegro za ok 40 zł. Zaraz postaram się przy kawie o tym coś poczytać.

 

3 godziny temu, Robson79 napisał:

Też chcę kupić ten prefiltr i właśnie miałem pytać skąd takie różnice w cenie gdyż u jednego sprzedawcy był w cenie ok 40zł a u innych ponad 100zł ?? a w opisach żadnej różnicy ?

Moim zdaniem to cały czas ten sam prefiltr a opis sprzedawców+nowa cena ma tylko zapewnić większy zysk z sprzedaży.

4 godziny temu, AndrzejWalb napisał:

..ciekawy jestem czym się różnią? Może coś w necie będzie na ten temat.

Andrzeju niczym się nie różnią poza ceną oraz innymi opisami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, egon44 napisał:

 

Moim zdaniem to cały czas ten sam prefiltr a opis sprzedawców+nowa cena ma tylko zapewnić większy zysk z sprzedaży.

Andrzeju niczym się nie różnią poza ceną oraz innymi opisami :) 

Ale po zdjęciach wg mnie widać różnice, nowy typ wygląda ładniej, jest cały czarny a starszy jakby granatowy, chyba że to przekłamanie na zdjęciach... jednak cena 3 x drożej daje do myślenia

http://allegro.pl/eheim-prefiltr-modulowy-filtr-wstepny-do-akwarium-i6769207047.html

http://allegro.pl/eheim-prefiltr-nowy-typ-eheim-4004320-i7017205763.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GOLUMN napisał:

Ja prefiltr eheima kupowałem właśnie teraz od akwarystyczny24.Cena: 42zł plus wysyłka. Kupowałem go razem z filtrem eheim 2275.

Kupiłem też Turbo filter 2000 Aquaela i do tego zamówiłem prefiltr F-100 Aqua Szut. Duże bydle.

Możesz dać fotkę porównawczą F100 i Eheima? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dzięki wszystkim nie było tak źle temperatura spadła do 23-stopni ale jeszcze raz dziękuję 
    • @Piotr925  W poniższym temacie w poście nr 9 masz częściową odpowiedź naszego byłego prezesa KM.  Jeżeli jest to  obniżenie z powodu awarii , które będzie trwało krótko to myślę , że i 17- 18 C na ten czas nie zaszkodzi. Pytanie co rozumiesz pod pojęciem awaryjne? Ale myślę , że te kilka godzin nie narobi Tobie bałaganu.  Podczas moich przeprowadzek taką temperaturę utrzymywałem kilka godzin.   
    • A jaką masz obecnie? Nie ma sztywnych liczb jaki mogą spowodować szok termiczny u ryb.
    • Do jakiej minimalnej temperatury wode mogę obniżyć podczas awaryjnej podmiany połowy zbiornika 630l 
    • Pardon, zagalopowałem się. 😬
    • Od razu ucinam wszelkie dyskusje na temat wspomnianych ryb czy proponowania koledze obsady w tym temacie. Przypominam, jesteśmy w dziale DIY.
    • Też miałem 120 cm akwarium, więc baw się dobrze i poznawaj biotop, 
    • Właśnie. To nie temat, jakich wiele tu na forum, że nowicjusze opisują planowane zbiorniki z przekonaniem, że "większy nie wejdzie do salonu", po czym reszta przekonuje, że da się, delikwent stawia takowy i jest wdzięczny i zadowolony. 😉 Trudno, jest jak jest, przecież nie będziemy koledze kazać przestawiać ścian, zwalić wylanej płyty i zamurować otworu, bo zbiornik mógłby być większy. Oczywiście, aż prosiło się o taki na etapie projektowania domu. Inna sprawa, to niech rzuci kamieniem ten, kto nie zaczynał od 240-tki. 😁 Może faktycznie na piętrze (albo i na tym samym poziomie) stanie za jakiś czas 1000 litrów i jeszcze zadziwi wszystkich. 👍 Nie jest też tak, moim zdaniem, że nic nie da się wpuścić do takiego akwarium. @Lema pewnie jeszcze trochę zejdzie, zanim odpalisz zbiornik, mam np. do oddania harem niedużej i ciekawej rybki, jaką jest Labidochromis Perlmutt. Jeśli chodzi o wysokość akwarium, nie szalej, bo światło otworu w ścianie ma niecały metr, będzie Ci trudno serwisować zbiornik.  Chyba, że jako podstawę zamówić płytę ze sklejki, ale o wymiarze 130x50 cm i zrobić akwarium wystające o 10 cm od obu narożnych ścian. Pomyśl, może to jest dobry kierunek, ale nie wiem, jak z bezpieczeństwem i ciągami komunikacyjnymi przy ścianach. Zabudowa akwarium od góry też musiałaby być wysunięta o te 10 cm. Moim zdaniem mogłoby to dać ciekawy efekt bryły szkła i wody wystającej ze  ściany; serwis byłby łatwiejszy, niż gdyby szyby były zlicowane ze ścianami.
    • Co do wielkości, to strzeliłeś sobie w kolano. Taki baniak mocno ogranicza Ci możliwość doboru obsady i spotka Cię to, co w Malawi najmniej fajne. Wykastrowana obsada, problemy z agresją nawet wśród najspokojniejszych mbuna, bo łagodnych nie ma. O rybach z grupy non mbuna możesz zapomnieć przy takich wymiarach. Nie gniewaj się, brutalnie, ale takie są fakty. Ćwiczę ten biotop jakiś czas i wielkość zbiornika jest lekarstwem na wszystkie problemy, jakie się pojawiają. "Zaczynanie małymi kroczkami" w tej konkretnej sytuacji jest błędem. Złe założenie, które przynosi więcej szkody niż pożytku. I nie musisz na nas robić wrażenia wymiarami zbiornika. To nie konkurs na największe akwarium. Powinieneś stworzyć zbiornik, w którym ryby będą się czuły dobrze, bo tylko w taki sposób Ty będziesz z niego zadowolony. Inna sytuacja, jak wbijasz akwarium do ciasnego mieszkania. Tutaj kompromisy wielkościowe są uzasadnione i zrozumiałe.  Ale jak komponujesz akwarium  z nowo budowanym domem, to taki mały zbiornik jest błędem i tyle. Tak myślę, czysto subiektywnie😉 Szukanie litrażu w podnoszeniu wysokości nie ma sensu. Dla ryb niewielka korzyść, a Ty będziesz miał znacznie utrudnioną pielęgnację zbiornika. Jeżeli ma to mieć sens to zwiększaj powierzchnię dna.
    • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie się tematem. Odpowiadając na pytania odnośnie czy będzie to malawi, to tak, taki jest właśnie plan. Z tego co wiem, to w tym biotopie chodzi o jak największą powierzchnię dna. Niestety, ale nie mogę zwiększyć powierzchni podstawy. Na prawo od akwarium jest ściana nośna, które wolałbym nie naruszać, a za akwarium jest wąska ścianka z gazobetonu, podtrzymująca wylane nadproże nad akwarium. Wewnątrz tego wąskiego murka zatopiłem pręty, żeby całość wzmocnić. Jedyny kierunek w jaki mogę iść to do góry, ale też nie ma co przesadzać bo później zacznie widać środek spiżarni oraz będzie utrudniony dostęp do dna. Wy to widzicie z innej perspektywy - ograniczenia jednak są, muszę rzeźbić w tym co mam na tą chwilę. Co do wielkości i tego, że na początku popełniłem błąd to może i macie racje, ale wolę zaczynać małymi kroczkami. Nie wiem jak to się finalnie skończy. Oby bakcyl pozostał. Planuję z czasem urządzić swoje biuro na drugiej kondygnacji i tam będę miał pole do popisu. Akwarium 120x40x60 na Was pewnie wrażenia nie robi, ale na mnie już tak. Widziałem podobne kiedyś u znajomych i strasznie mi się to spodobało. Akwarium zacznie się na około 122cm, do tego wysokość 60cm to już się robi 182cm, a to dosyć wysoko według mnie. Czy może jednak warto iść do góry? Co do tematu sumpa, przelewu itp. to macie racje - lepiej zrobić na zewnątrz i nie zabierać przestrzeni już z tak małego akwarium. Rozumiem, że przez to jestem skazany na akwarium na zamówienie. Jesteście w stanie polecić firmę/osobę, która się specjalizuje w takich tematach? Wolałbym coś sprawdzonego. Najważniejsza informacja, która została wyjaśniona na tak wczesnym etapie, czego się bardzo cieszę, to właśnie te otwory w płycie betonowej. Całe szczęście nie będę musiał ich robić. Dziękuję za porady.   @yaro Płyta granitowa to takie trochę na szybko wybrane rozwiązanie. Muszę się rozeznać cenowo jak to wygląda. Rozważę płytę meblową albo coś podobnego, a pod akwarium gąbeczka, to wiem   @TomekT Widzę, że kolega z Torunia, także rzut beretem. 😛 Dzięki za pomysł z żywicą, jest spoko, ale wymaga szalowania itd. Wolałbym mimo wszystko kupić coś twardego i sztywnego, co mogę jedynie przykleić na klej i wypoziomować delikatnie młoteczkiem. Sklejka wodoodporna brzmi bardzo spoko. Już miałem z takimi do czynienia i są naprawdę bardzo solidne.  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.