Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

..no to faktycznie po bardzo krótkim okresie masz wysokie NO3. Może problem tkwi w tym o czym wcześniej pisaliśmy to znaczy ,że mogło ulec zmianie położenie tej żywicy o ile masz ją w kubełku ( nie czytałem od początku Twojego zastosowania). Bo jak wiesz , gdy ta żywica się  np. w pończosze bardzo "zbryli" to traci swoje możliwości . U mnie działała przez 9 miesięcy  przy cotygodniowej podmianie. Może tam tkwi przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MDRAGON87 napisał:

Mam w kubełku, tak więc zaraz go otworzę i zobaczymy co tam się stało.

..przypomnę tylko ,że żywica  powinna być jak najbardziej płasko rozłożona. Ja mam 0,5 litra rozłożone w dwóch skarpetach.  Ważne aby ta skarpeta (y) się nie zrolowały . Max grubości żywicy to ok 1 cm. Możesz eksperymentalnie zajrzeć, poprawić w razie zbrylenia i zobaczyć czy ponownie spadnie. Ale to eksperymentalnie. Ja po 9 miesiącach nie regenerowałem bo doszedłem do wniosku ,że nie warto bawić się w częste otwieranie celem regeneracji  bo wygodniej mi kupić nową ( niska cena) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie 1 l w 1 koszu w kubełku unimax250 grubość ok 3.5 cm . Od góry była prawie czarna a od spodu jak nowa, odwróciłem skarpety i jutro sprawdzę poziom NO3.

P.S skarpety były tak jak je wsadziłem, pewnie dlatego że lekko je przysypałem ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez w kubełku siedział ATMAN 800 0,5l, dwóch koszach  NO3 miałem w granicach 025 utrzymywało się ,ten stary wyrzuciłem był brązowy ,teraz przeniosłem z kubła na blok absorbera z nowym materiałem i zbiłem na 010 

Edytowane przez TOMEKSIEDLCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.