Skocz do zawartości

LED do 180x75x50


hagrzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Marzenie moje to mieć oświetlony środek zbiornika i lekko zacienione boki. Nie wiem ,czy to jest łatwe do osiągnięcia, czy nie, ale tak bym chciał ;) Proszę, o ile to możliwe, doradźcie jakie i jakiej długości zastosować listwy/bary/oprawy, żeby taki efekt uzyskać. Całość zamierzam oprawić w pokrywie z poliwęglanu, osadzonego na koronie z PVC lub aluminium-tu też proszę o radę. Istnieje możliwość, jeszcze na moim etapie podwieszenia listwy do sufitu i przykrycie baniaka szybami lub pleksi. Chciałbym zamontować układ, gdzie byłaby możliwość sterowania widmem światła, jego natężeniem i symulacją dnia, i nocy.  Gdzie mogę zakupić jakieś profile, taśmy led...?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę to inaczej . 

Nie podoba mi się  pokrywa z poliwęglanu komorowego z przyklejonymi modułami Samsunga IP68  w kupie i po środku.

9 godzin temu, hagrzesiek napisał:

Marzenie moje to mieć oświetlony środek zbiornika i lekko zacienione boki..ale tak bym chciał ... żeby taki efekt uzyskać.

Całość zamierzam oprawić w pokrywie z poliwęglanu, osadzonego na koronie z PVC lub aluminium-tu też proszę o radę. 

Chciałbym zamontować układ, gdzie byłaby możliwość sterowania widmem światła, jego natężeniem i symulacją dnia, i nocy.  Gdzie mogę zakupić jakieś profile, taśmy led...?  

 

Grzesiu uważnie luknij na oświetlenie mbuniaka na WDA 2017 z maja tego kończącego się roku. Wyróznienie jakie dostał ten baniak  dotyczył wszystkiego - także pokrywy bez żadnej korony z oświetleniem w grubości 8mm i wyglądem okleiny carbo z aut tuningowanych.

Co prawda moim celem było właśnie równomierne oświetlenie całego baniaka ale twoje zaciemnienie boków da się zrobić.

Płyta z komorowego poliwęglanu  która mi została ( druga bo cały baniak z WDA - sprzedany)  obrazuje jedyne co możesz zrobić w poliwęglanie - zwykłe najtańsze paski RGB na 5050 + paski 10000K 7020 ( te mało dostępne w Polsce chyba że u decco)

20171017_085314.thumb.jpg.516bb16874c1c2cba29067400be4cf5c.jpg

 

W takiej taśmie 3 szt diod to jeden moduł  więc w metrze taśmy masz 20 szt modułów .

By spełnić twoje oczekiwania wystarczy ten jeden profil Solis  1metr ze zdjęcia z przodu i pośrodku przyklejony do poliwęglanowej pokrywy.

by spełnić pozostałe chciejstwa wystarczy  Zasilacz montażowy 12V 100W + sterownik Romka.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

Ja tam widzę to inaczej . 

Nie podoba mi się  pokrywa z poliwęglanu komorowego z przyklejonymi modułami Samsunga IP68  w kupie i po środku.

 

Grzesiu uważnie luknij na oświetlenie mbuniaka na WDA 2017 z maja tego kończącego się roku. Wyróznienie jakie dostał ten baniak  dotyczył wszystkiego - także pokrywy bez żadnej korony z oświetleniem w grubości 8mm i wyglądem okleiny carbo z aut tuningowanych.

Co prawda moim celem było właśnie równomierne oświetlenie całego baniaka ale twoje zaciemnienie boków da się zrobić.

Płyta z komorowego poliwęglanu  która mi została ( druga bo cały baniak z WDA - sprzedany)  obrazuje jedyne co możesz zrobić w poliwęglanie - zwykłe najtańsze paski RGB na 5050 + paski 10000K 7020 ( te mało dostępne w Polsce chyba że u decco)

20171017_085314.thumb.jpg.516bb16874c1c2cba29067400be4cf5c.jpg

 

W takiej taśmie 3 szt diod to jeden moduł  więc w metrze taśmy masz 20 szt modułów .

By spełnić twoje oczekiwania wystarczy ten jeden profil Solis  1metr ze zdjęcia z przodu i pośrodku przyklejony do poliwęglanowej pokrywy.

by spełnić pozostałe chciejstwa wystarczy  Zasilacz montażowy 12V 100W + sterownik Romka.

Deccorativo, dokładnie o takie przykrycie mi chodziło! Dziękuję. Rozumiem, że jak płyta ma 8mm grubości, to pomieszczę w niej te paski ledowe o których piszesz? 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to wzmocnienia wzdłużne akwarium, muszą być opuszczone dokładnie o te 8mm i wtedy licuje mi się cała pokrywa z górą akwarium, czy kładę poliwęglan na górnej powierzchni szyb?  To by mi pasowało.

Piszesz coś Heniu o małej dotepności tych pasków, chyba, że u Ciebie :) To ja się piszę na to :D Nie wiem tylko jak się z tobą skontaktować, bo nie ma możliwości wysłania Ci PW. 

5 godzin temu, egon44 napisał:

 

Dziekuję. Nie zauważyłem tematu...może za wysoko "wisi"...;) 

Edytowane przez hagrzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deccorativo gdzieś pisałeś o oświetleniu w profilach Solis, gdzie był taki fajny profil 6-8cm (idealny pod trzy rzędy modułów, czarny, z kloszem, chyba metrowy ) Możesz tu wkleić link do tego posta? Takie coś, w ilości 1 szt. satysfakcjonowałoby mnie w 100% w komplecie ze sterownikiem by Romek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, deccorativo napisał:

No przecież stoją na tym zdjęciu takie dwa gotowe Solisy każdy po 1 m tylko   kabelki podłączyć do taśm.

I ja je widzę :);) Chodziło mi bardziej o link do sprzedawcy, który w tamtym poście umieściłeś. To był czarny profil z kloszem. Szukam po necie i najść nie mogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hagrzesiek napisał:

I ja je widzę :);) Chodziło mi bardziej o link do sprzedawcy, który w tamtym poście umieściłeś. To był czarny profil z kloszem. Szukam po necie i najść nie mogie...

O ten profil tobie chodziło?

http://allegro.pl/promocja-profil-led-2m-do-tasm-led-czarny-klosz-i7016327038.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.