Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, planuje akwarium 140l, kumpel polecil mi filtr aquaclear 50 lub 70, czy sa warte kupna? moze cos lepszego w podobnej cenie, no i czy ten jeden wystarczy czy jakis jeszcze powinienem zalozyc

Opublikowano

Wg mnie lepiej uzbieraj na kubełek, taka kaskada niewiele da, a już napewno sama.

Napewno musisz kupić zarówno filtr wewnętrzny (około 600-800l/h) jak i biologiczny. Tu każdy chwali swoje dlatego raczej sam musisz zdecydować i potem może zadać pytanie byśmy wypowidedzieli się za i przeciw różnym filtrom którym się przypatrujesz. Także po wpisaniu w wyszukiwarke 100cm będziesz miał tego sporo.

Opublikowano

zdecydowanie dwa filtry kubełek i jakiś wewnetrzny tak jak czester powyżej napisał.

Opublikowano

Dodam tylko, że kubełek jest wygodniejszy w użytkowaniu niż kaskada. Kaskadę będziesz musiał powiesić na szybie, na krótkim boku będzie szpeciła ogólny widok akwa, na tylnej szybie będziesz miał problem z dostępem.

Opublikowano

to ze by wisiala to nie problem bo i tak bedzie zabudowane.

ale z kaskada nie ma szans? zadnych?

bo kubelki sa 2x drozsze co mnie nie cieszy :?


a np:

http://allegro.pl/item305835603_fluval_ ... atisy.html


lub


http://allegro.pl/item302576466_eheim_c ... szawa.html


co o tym myslicie?

albo ewentualnie czy kupno uzywanego to duze ryzyko? ile lat wytrzymuja takie filtry? na co wrocic uwage?


no i ten wewnetrzny tez niezbyt cieszy bo zajmuje miejsce, no ale jesli trzeba to je wezme ;)

Opublikowano

Wez Fluvalka, wiecej miejsca na media filtracyjne. Co do wewnetrznego, niestety, tandem bio+mechaniczny KONIECZNY.

Co do uzywek, mozna probowac, ale ja tam zawsze wole miec gwarancje i lubie miec cos od nowosci. Niemniej jednak, kiedy trafi sie dobra okazja, warto zaryzykować...

Opublikowano
. Co do wewnetrznego, niestety, tandem bio+mechaniczny KONIECZNY.

...


może nie tyle konieczny - bo sa osoby co tylko na kubełkach jadą - ale zdecydowanie taki tandem jest to najlepsze rozwiązanie które również polecam, bo sam kubełek ma dla mnie zbyt wiele minusów eksploatacyjnych

Opublikowano

Marsowi chodziło o to że jeśli całą filtracje oparł byś na kubełku to miałbyś więcej problemów z eksplatowaniem tego.

Ogólnie tandem czyli filtr wewnętrzny jak i kubel jest polecany z tego względu, że filtr biologiczny powinien odpowiadać za filtrację biologiczną i raczej zaglądamy do niego raz na pół roku, a na wlot zakładamy gąbke czyli prefiltr. Tak samo bród nie ma prawa dostawać się do takiego filtra bo zmniejsza to jego "moc" czyli zdolność do przemiany NO2 w NO3. Filtr wewnętrzny zaś odopowiada za czyszczenie akwarium z wszelakich bródów, odchodów itp i do niego zaglądamy i czyścimy znacznie częściej czyli raz na tydzień.

Opublikowano
kubełek ma dla mnie zbyt wiele minusów eksploatacyjnych


tzn?

i rozumiem ze bez kubelka to nie ma co zaczynac?


ja bez kubełka bym nie zaczynał jak i zdecydowana większość tutaj


mając sam kubełek musisz go używać jako filtr bio/mech co wieże się z częstszym jego czyszczeniem co nie jest wskazane bo osłabiasz wtedy jego funkcje bio, w dodatku czyszczenie kubła jest bardziej upierdliwe niż wewnetrznego no i kubeł pod względem mech nie czyści tak dobrze jak wewnetrzny wiec i ma się wiecej pracy przy odmulaniu itd, w dodatku brudy moga byc bardziej widocznebo nie będzie ich miało co zasusać na co dzień. I to sa główne powody aby stosować tandem kubeł + wewn bo wtedy na kubeł zakładasz prefiltr i do niego zaglądasz co kwartał albo i co pół roku a wewnetrzny przepłukujesz co tydzień i jest czysto ładnie i przyjemnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.