Jump to content

140l pytanko

wartek

Recommended Posts

Wg mnie lepiej uzbieraj na kubełek, taka kaskada niewiele da, a już napewno sama.

Napewno musisz kupić zarówno filtr wewnętrzny (około 600-800l/h) jak i biologiczny. Tu każdy chwali swoje dlatego raczej sam musisz zdecydować i potem może zadać pytanie byśmy wypowidedzieli się za i przeciw różnym filtrom którym się przypatrujesz. Także po wpisaniu w wyszukiwarke 100cm będziesz miał tego sporo.

to ze by wisiala to nie problem bo i tak bedzie zabudowane.

ale z kaskada nie ma szans? zadnych?

bo kubelki sa 2x drozsze co mnie nie cieszy :?

a np:

http://allegro.pl/item305835603_fluval_ ... atisy.html

lub

http://allegro.pl/item302576466_eheim_c ... szawa.html

co o tym myslicie?

albo ewentualnie czy kupno uzywanego to duze ryzyko? ile lat wytrzymuja takie filtry? na co wrocic uwage?

no i ten wewnetrzny tez niezbyt cieszy bo zajmuje miejsce, no ale jesli trzeba to je wezme ;)

Wez Fluvalka, wiecej miejsca na media filtracyjne. Co do wewnetrznego, niestety, tandem bio+mechaniczny KONIECZNY.

Co do uzywek, mozna probowac, ale ja tam zawsze wole miec gwarancje i lubie miec cos od nowosci. Niemniej jednak, kiedy trafi sie dobra okazja, warto zaryzykować...

. Co do wewnetrznego, niestety, tandem bio+mechaniczny KONIECZNY.

...

może nie tyle konieczny - bo sa osoby co tylko na kubełkach jadą - ale zdecydowanie taki tandem jest to najlepsze rozwiązanie które również polecam, bo sam kubełek ma dla mnie zbyt wiele minusów eksploatacyjnych

Marsowi chodziło o to że jeśli całą filtracje oparł byś na kubełku to miałbyś więcej problemów z eksplatowaniem tego.

Ogólnie tandem czyli filtr wewnętrzny jak i kubel jest polecany z tego względu, że filtr biologiczny powinien odpowiadać za filtrację biologiczną i raczej zaglądamy do niego raz na pół roku, a na wlot zakładamy gąbke czyli prefiltr. Tak samo bród nie ma prawa dostawać się do takiego filtra bo zmniejsza to jego "moc" czyli zdolność do przemiany NO2 w NO3. Filtr wewnętrzny zaś odopowiada za czyszczenie akwarium z wszelakich bródów, odchodów itp i do niego zaglądamy i czyścimy znacznie częściej czyli raz na tydzień.

kubełek ma dla mnie zbyt wiele minusów eksploatacyjnych

tzn?

i rozumiem ze bez kubelka to nie ma co zaczynac?

ja bez kubełka bym nie zaczynał jak i zdecydowana większość tutaj

mając sam kubełek musisz go używać jako filtr bio/mech co wieże się z częstszym jego czyszczeniem co nie jest wskazane bo osłabiasz wtedy jego funkcje bio, w dodatku czyszczenie kubła jest bardziej upierdliwe niż wewnetrznego no i kubeł pod względem mech nie czyści tak dobrze jak wewnetrzny wiec i ma się wiecej pracy przy odmulaniu itd, w dodatku brudy moga byc bardziej widocznebo nie będzie ich miało co zasusać na co dzień. I to sa główne powody aby stosować tandem kubeł + wewn bo wtedy na kubeł zakładasz prefiltr i do niego zaglądasz co kwartał albo i co pół roku a wewnetrzny przepłukujesz co tydzień i jest czysto ładnie i przyjemnie.