Skocz do zawartości

dobór filtrów ,cyrkulacji


pyton79

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, adam napisał:

Otóż o pralkę chodzi ,mnie osobiście jeśli nie wypali mój kibelek vel semafor,nie będzie nic,tylko mocny ruch.Grubszy piach,i kamloty to potęzna masa filtracyjna+oczywiście podmiany, o świetle nie wspomne temat pomijany  w filtracji, nikt nie mówi a szkoda,glony to także dobry filtr.W miejscach zawirowań ,tam gdzie będzie zbierał się syf posadze valisnere.(taki tatarak w brudnych zbiornikach)i tyle,oczywiście plus rozsądna ilość ryb :cool:

Chodzi o to, żeby wprawić wodę w ruch w naszym biotopie. Pyszczaki to brudasy i trzeba zakręcić tą wodą, aby wszystko zostało ładnie pozamiatane do filtra. Do tego dochodzi fakt, że w naszym biotopie używamy kamieni jako schronienia i miejsca tarła dla tych ryb,co nie ułatwia sprawy. A teraz wyobraź sobie taką zupę rybną, którą planuje kolega...60-80 ryb. Powodzenia z unimaxami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemo-h napisał:

A teraz wyobraź sobie taką zupę rybną, którą planuje kolega...60-80 ryb. Powodzenia z unimaxami!

Nie przesadzaj z tą zupą to w końcu akwa powyżej 1300 l a kolega nie planuje tam wpuścić potworów rzecznych tylko tropheusy lub jak domniemam mbuniaki :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ?Raczej będą tropheusy?

Załóżmy że zdecydowałem się na któryś z wymienionych filtrów,czyli unimax700i jbl e1902.

Przy obsadzie jak pisałem 60-80ryb , najprawdopodobniej tropheusow jaką kombinację byście polecili .

DwaJBL?

Czy może dwa unimaxy?

Czy unimax z JBL?

Dodatkowo cyrkulator rw15.

Co do ułożenia kamieni na prawej i lewej stronie kamienie schodzące do środka zbiornika i na środku niska wysepka.

Tak jakby 3wyspy dwie większe po bokach i jedna mała na środku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eljot napisał:

Nie przesadzaj z tą zupą to w końcu akwa powyżej 1300 l a kolega nie planuje tam wpuścić potworów rzecznych tylko tropheusy lub jak domniemam mbuniaki :).

Może przesadzam, ale w moim zbiorniku, który jest o 120cm krótszy, 10cm szerszy i 10cm niższy jest na ten moment 34szt. Po ostatniej redukcji zostanie ze 30. Wydaje mi się to dość optymalna ilość. Jeśli dodać do tego te 120cm i dołożyć jeszcze 50 ryb... Dla mnie to trochę pstrokato. Każdy zrobi, jak uważa. Z drugiej strony Tropheusy to stadne ryby. 

Przy tym sprzęcie, taką ilością ryb i z takim gruzowiskiem problemy z zalegającymi kupskami będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pyton79 napisał:

Przy obsadzie jak pisałem 60-80ryb , najprawdopodobniej tropheusow jaką kombinację byście polecili .

Uważaj za to za chwilę ci moderator zamknie temat .

Nie planujesz tropheusów i nie pytasz o ryby z Tanganiki na forum Malawi.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemo-h napisał:

Może przesadzam, ale w moim zbiorniku, który jest o 120cm krótszy, 10cm szerszy i 10cm niższy jest na ten moment 34szt.

W centymetrach 200x45x45 / 320c60x70 może nie wydaje się to znacznie większe akwarium w litrach już to robi różnicę (ponad 3 krotną) a na żywo taki baniak jest naprawdę duuużo większy. Oczywiście 60-80 ryb to pojęcie względne bo co innego gdy są to ryby kilkunastocentymetrowe a co innego kilkudziesięciocentymetrowe.

Co do filtracji to biologicznie (nitryfikacja) da sobie radę każdy z tych filtrów, co do mechaniki może być jednak potrzebne inne rozwiązanie. Czy  tropheusy czy mbuniaki to i tak syfią na potęgę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.