Skocz do zawartości

dobór filtrów ,cyrkulacji


pyton79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników ,jes.t to mój pierwszy post na Waszym forum ,piszę w nadzieji uzyskania pomocy w doborze sprzętu do mojego akwarium.

Akwarium zamówione  u Przemka ze Szczecina wymiary to 320x60x70h szkło float 12mm.

Proszę o radę jakie filtry zastosować gdyż sumpa nie będzie.i zadnych narurowców również...

Biorę pod uwagę jako biolog unimax700  i jako mechanik również unimax700.

Ewentualnie może jbl?  Te dwie firmy mają raczej dobry stosunek ceny do jakośći.

Teraz jaki cyrkulator aby był cichy polecacie i czy jeden wystarczy?

zbiornik będzie zalany w grudniu ale wpuszczenie ryb nastąpi dopiero za 3 miesiące gdyż wyjezdzam za granicę.

Co do obsady to bedzie ok 60-80 ryb pyszczaków lub tropheusów ,nad obsadą jeszcze  myślę intensywnie.

Proszę o poradę doswiadczonych userów.

Pozdrawiam Leszek

 

Edytowane przez pyton79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką filtracją to będzie jedna, wielka katastrofa. Jeśli nie chcesz narurowca, to pozostaje ci kaseciak lub kubły, ale nie unimaxy 700, a fluvale fx5 lub fx6. Jest jeszcze chińczyk, który zapowiada się bardzo dobrze, bo można zmienić w nim pompę w razie potrzeby. 

 

Co do cyrkulatorów..

Jebao RW15 jest o tyle dobry, że można regulować moc, jednak mój się rozsypał po roku (coś z elektroniką). 

Hydor Coralia został szybko zepsuty przez samca saulosa, który sypnoł na niego piachem. 

Najlepsze doświadczenie mam z Tunze i NeWave. Ten drugi jest na prawdę nie do zdarcia. Był kilka razy zasypany piachem przez tego samego samca w mniejszym akwarium i nic. Działa niezawodnie już kilka lat. Minusem Tunze jest niestety cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego katastrofa?

Piszecie zgodnie ze 1l dobrej ceramiki wystarcza na 200-300l akwarium.

Biologii w unimaxie mieści pewnie ok 10-12litrow to gdzie problem?

Wiadomo że dodatkowo muszą być cyrkuratoly aby popchnąć wodę .

No to czekam na dalsze wypowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Przemek napisał - biologię obsłuży bez problemu jednak jako mechanik będzie za słabo. Polecam filtr DIY w formie kasetowej na pompie Jebao zamiennie Aqua nova powyżej  4000l lub kubeł DIY  opisany W dziale DIY przez deccorativo. Tanio i skutecznie

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pyton79 napisał:

 Lubię gotowe rozwiązania?

Jeżeli chodzi o filtr zewnętrzny jako mechanik to co możecie polecić trwałego aby wytrzymał częste otwieranie?

Napisałem już wcześniej jakie kubły wchodzą w grę do takiego baniaka. 2x Fluval FX5 lub FX6, 2x Odyssea, ewentualnie 2x Eheim 1500 XL 2260.  Do tego dwa falowniki ok 8000 l/h (w zależności od wystroju). Przy takiej ilości ryb cienko to widzę, ale na początek powinno wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś doprecyzować o co chodzi mi z tym cienko?

Poczytam o tych filtrach i się odezwę jeszcze.

Pamiętam jak miałem tropheusy ok 25szt w 450l i tylko jeden fluval405 i nie było nic tam cienko hihi jak na moje oko biologia NO2 0. , No3 20.

Filtr czyściłam zawsze co 3 tygodnie i było ok.

Dziękuję za Wasze odpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamto spokojnie pociągnie nawet i bez ceramiki. W biologu jest ważny przepływ, gradacja i grubość gąbki. Wystarczy tylko raz na pół roku odmulić gąbkę nawet jej nie wyciągając. Mechanik zaś wyłapie wszystko z wody i sik z tego jest konkretny, bo pompy nic nie spowalnia. Po prostu wywala na wprost przefiltrowaną wodę. Z tego powodu nie jest potrzebna potężna, prądożerna pompa. Zamaskować można bardzo łatwo roślinami, czy kamieniani. Kwestia tylko, czy kolega przemyślał już temat poboru prądu przez te kubły Fluvala czy Eheima, które po jakimś czasie mogą się okazać za słabe do takiej zupy rybnej.

Dobrych rozwiązań jest wiele, a to jest jednym z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.