Jump to content

Cyrkulacja - Glossy 100


Guest

Recommended Posts

No i mam problem z cyrkulacja. Sytuacja jest dosyć dziwna. Jak widać na pierwszym i drugim filmie paprochy i inne kupy, które powinny być zassane przez mechanika lub w najgorszym wypadku odkładać się na dnie blisko lewej strony akwarium osiadaja na środku tuż przy przedniej szybie. Jeżeli tak się nie dzieje to w niektórych momentach widać jak z przodu lecą od lewej do prawej strony. Rozumiem z tyłu bo tak powinno być ale z przodu? :confused: W zasadzie sytuacja lekko się zmienia jak włączę cyrkulator (obecnie pracuje tylko co jakiś czas) ale przy tej długości akwarium takie ustawienia jak mam to sam  mechanik i wyloty biologów spokojnie powinny sobie poradzić. Nawet na wylot mechanika założyłem lopatke aby woda bardziej obmywala tylną szybę. Co o tym myślicie? Czy dla Was to nie dziwne?

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

Nawet na wylot mechanika założyłem lopatke aby woda bardziej obmywala tylną szybę. Co o tym myślicie? Czy dla Was to nie dziwne?

Jak obmywa tylną szybę to tam nie będzie klocków :). Ustawienie cyrkulacji przy takim ustawieniu kamieni nie jest proste i tylko metodą prób i błędów dasz radę.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, luck83 napisał:

A tak poza tematem, nie masz za jasno w tym baniaku? :)
Bynajmniej na zdjęciach tak wygląda, że mocno świeci..

Na filmach faktycznie wygląda to bardzo jasno. W rzeczywistości jest ciemniej. Poniżej dwa zdjęcia, które najlepiej pokazują jak to mniej więcej wygląda.

Godzinę temu, eljot napisał:

Jak obmywa tylną szybę to tam nie będzie klocków :). Ustawienie cyrkulacji przy takim ustawieniu kamieni nie jest proste i tylko metodą prób i błędów dasz radę.

I klocków nie ma. Kamieni nie jest jakoś super dużo. Ustawienie klasyczne aby były obmywane z przodu i z tyłu. Mój problem polega na tym, że paprochy i kupy z przodu płyną pod prąd. Jak to możliwe? Jaka może być przyczyna?  Ktoś też tak miał?

20171125_105727-1.jpg

20171125_110111-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Mój problem polega na tym, że paprochy i kupy z przodu płyną pod prąd. Jak to możliwe?

Masz źle ustawioną cyrkulację :P. Niestety chyba nikt na odległość nie będzie ci w stanie pomóc, musisz kombinować sam.

Link to comment
Share on other sites

Jarek, moim zdaniem powinieneś ustalić główny kierunek ruchu wody wokół całego akwarium.
Mam 2 pomysły jak to możesz zrobić :)

Wersja 1: 
Przestaw cyrkulator na lewą szybę nad wewnętrznego mechanika i skieruj go wzdłuż tylnej szyby akwarium.

Wersja 2: 
Rozdziel wyloty z kubełków na dwie strony akwarium - tak jak mam u siebie :) 
Wylot z lewej skieruj wzdłuż tylnej szyby w prawo tak jak wylot z wewnętrznego mechanika (ja mam w tym miejscu cyrkulator), a drugi wylot skieruj na boczną prawą szybę.
Przy takim ustawieniu może wcale nie będziesz potrzebował cyrkulatora? :) 
Ewentualnie możesz go ustawić tak żeby "dmuchał" wzdłuż przedniej szyby od prawej do lewej lub wzdłuż tylnej szyby nad mechanikiem (ale nie wiem czy wtedy prąd nie będzie zbyt silny).

Kombinuj :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Przy którychś zakupach kupiłem na zaś AQUASAN IMMUNO Zooleka. Daję co prawda połowę zalecanej dawki po podmianie, ryby zdrowe, więc czysto profilaktycznie i nie mogę stwierdzić, czy pomaga, ale na bank nie zaszkodził. 🙂
  • DCP - ile, z ciekawości? 🙂
  • U mnie na 1000l - 40l K1 w panelu z boku akwarium jako jedyna filtracja. Brak filtracji mechanicznej.  Napędzane Jebao dcp  na 30% mocy - pobiera 12,5W. Woda super. Podmiana: ciągła przez kroplownik  (teraz 1l/h). Wodę mam pociągniętą 2 pomieszczenia dalej do kanalizacji. Obsługa akwarium to tylko przetarcie szyb raz na 3 miesiące i napełnienie karmnika.
  • Hej, Easy -Life Voogle. Nie wiem, czy działa, czy kolejna woda ze "świętego źródełka" , ale podobno podnosi kondycję. Ja sam, u schyłku innych odmian akwarystyki wyleczyłem tym paskudną ranę na boku skalara (kilka miesięcy próbowałem wszystkiego). Może zbieg okoliczności, ale zacząłem to lać i się wciągnęło. Podpowiedział mi to jeden z hodowców pyszczakow, jako wzmacniacz dla ryb pobitych i samic wymęczonych po inkubacji. Nawet kiedyś pytałem tu na forum czy znane i działa, ale bez echa. Wiara czyni cuda, więc nie upieram się, że jakiś super środek, ale faktycznie  przy spadkach kondycji jakby podnosił witalność  u ryb.  Wg. mnie pomaga, a na pewno nie szkodzi😉
  • Dobrze , że ryby coraz zdrowsze. Co to za preparat na wzmocnienie? 
  • W takim litrażu nie trzeba podmieniać wody co tydzień. Ja w moim 1050l podmieniam wodę raz na parę miesięcy, jak mi się przypomni, co prawda mam też blok purolite. Filtracja oparta na jednej kasecie zabudowanej w tło. Pompa DCP 3000 ustawiona na 90%. Dodatkowo narurowiec do krystalizacji wody 3 wkłady sznurkowe połączone równolegle - obsługuje to pompa ibo, która pracuję na pierwszym biegu 8watt. Sznurki wymieniam jak przepływ wody spada - raz na miesiąc, może 2 i wszystko hula jak należy . Tak wygląda woda podmieniana ostatnio w wakacje 
  • Akwa wróciło do normy prawie. Ryby powyłaziły z dziur i zachowują się w miarę normalnie. Może ciut bardziej płochliwe, trochę posklejane płetwy u niektorych, ale jakoś to wyglada. Idzie w dobrą stronę. Leje preparat na wzmocnienie polecony przez jednego z kolegów. Nie widzę od dwóch dni samca rdzawego. Tak z autopsji ten akurat gatunek zawsze był u mnie wrażliwy na wszelkie problemy. Kiedyś przy dużym skoku temperatury mocno odchorowaly, jako jedyne z obsady. Baniak mocno zagruzowany, może gdzieś siedzi i się wyliże. Jak nie wylezie, to go jutro będę szukał. Testy na chlor nic w kranówce nie pokazują. Albo inne skażenie, albo sobie wylosowalem kiepski moment na podmiane.
  • Pozwole się nadpisać i podsumować krótko nad poprzednim postem - może jakiejś zabłąkanej w internatach osobie się przyda (jest tego dużo, ale nie tak łatwo czasem trafić)   Zgodnie z radą wszystkich powyżej odpuściłem zakupy stacjonarne. Wykręciłem numer do p. Jacka z Zor (pielegniceafrykanskie.pl). Pełna profeska - nie szczędził czasu na rozmowę, doradził, opowiedział. Nie będę nadzbyt się rozpisywał, ale rzadko spotykana inicjatywa. Telefon o 17.25 w niedziele, o 22.30 odebrałem maluchy w Piasecznie (okolice Warszawy - znajomy[klient] p. Jacka jeździ co niedzielę). 32szt. Saulosi. Jestem mega zadowolony Diskus'a odwiedziłem, ale zrezygnowałem z zakupów. Może dla bardziej doświadczonej osoby ok, ale dla mnie jako amatora, jak przeczytałem na jednym baniaku z narybkiem "Saulosi + Zebra Manda", to już nawet nie podejmowałem próby pytania po czym je rozpoznają - wyszedłem  Odwiedziłem też akwarystyczny w którym kupiłem poprzednie Saulosi (czyt. samiec Red Red). Pan(ten sam od którego kupowałem rok wcześniej) dalej w zaparte, że to Samica - może Coral (bo nie ma ciemnych pasów).  Temat do zamknięcia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim. 
  • Cześć @BlackAdder_Pl Moje 900 l filtruję za pomocą gąbek schowanych za tłem. Napędzam jedną pompą obiegową i od roku nie wyczyściłem ani razu filtra, jedynie podmieniam wodę. A dlaczego tak? Miałem filtr kasetowy i właśnie czyszczenie kasety 1-2/tydzień było dla mnie uciążliwe. W ramach eksperymentu schowałem pocięte gąbki za tłem (miałem w poprzednim baniaku i teraz tło na całą długość akwarium. Wynik był więcej niż zadowalający. Teraz za tłem mam 55-60 l. pociętych gąbek o różnej gradacji (głównie ppi 10). Woda o dużym stopniu krystaliczności (nie jest to może poziom jak po użyciu żywic, ale całość wygląda naprawdę dobrze). Chemia również bez zastrzeżeń. Pzdr. Rysiek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.