Skocz do zawartości

Woda w 450l


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

A po co baterie? Zwykly odmulacz z kawalkiem rurki wystarczy. Zanurzasz go w baniaku, zatykasz palcem koncowke weza, potem wkladasz ja do wiadra na podlodze i grawitacja zalatwia sprawe. Sily natury w sluzbie czlowieka, baterie niepotrzebne.

Taki to mam
Myślałam, ze masz na myśli co innego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w 300L mam 27 pyszczków 5-7cm, ponad dwumiesięczny "purolite" (PA202), robię podmianki co 2 tygodnie (max 30%) wraz z odmulaniem dna (czyt. zbieraniem ton srak) i NO3 nie przekracza 10mg/l w krytycznym momencie, a karmię 2x dziennie. Jeśli będziesz miała znów szybkie i wysokie przyrosty NO3 to będzie to powód do zastanowienia i działania, bo to będzie zły znak dotyczący biologii. Nie przejmowałbym się narazie zbytnio filtracją mechaniczną, a skupiłbym się na biologii i nie mam tu na myśli jej "ochrony" prefiltrem, a raczej przepustowością, złożami, poziomu tlenu w wodzie oraz tym wszystkim co pomaga albo szkodzi rozwojowi bakterii - w filtrze, ale także poza nim czyli wszystkim tym co jest w baniaku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Deadi napisał:

U siebie w 300L mam 27 pyszczków 5-7cm, ponad dwumiesięczny "purolite" (PA202), robię podmianki co 2 tygodnie (max 30%) wraz z odmulaniem dna (czyt. zbieraniem ton srak) i NO3 nie przekracza 10mg/l w krytycznym momencie, a karmię 2x dziennie. Jeśli będziesz miała znów szybkie i wysokie przyrosty NO3 to będzie to powód do zastanowienia i działania, bo to będzie zły znak dotyczący biologii. Nie przejmowałbym się narazie zbytnio filtracją mechaniczną, a skupiłbym się na biologii i nie mam tu na myśli jej "ochrony" prefiltrem, a raczej przepustowością, złożami, poziomu tlenu w wodzie oraz tym wszystkim co pomaga albo szkodzi rozwojowi bakterii - w filtrze, ale także poza nim czyli wszystkim tym co jest w baniaku.

Właśnie jest zupełnie na odwrót tzn. przyrosty NO3 to nie jest "zły znak dotyczący biologii " tylko efekt kulejącej filtracji mechanicznej ponieważ końcowy produkt przemiany materii nie jest usuwany z akwarium oraz nie są eliminowane czynniki, które determinują znaczące przyrosty NO3 (obfite karmienie, przerybiebie itp.) Biologia niewłaściwie funkcjonuje jeśli. masz wykrywalne stężenie NH3/NH4 lub NO2, ale w tym konkretnym przypadku tak nie jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie pisałem o cyklu nitryfikacyjnym nie mając danych o NH3/4 i NO2 ;) Masz rację - wysoki poziom NO3 jako końcowy "efekt" cyklu oraz zerowy NO2 świadczy o tym, że działa on poprawnie, pytanie kluczowe brzmi skąd takie przyrosty NO3 w takim litrażu przy tak jednak dość skromnej obsadzie. Akwarium jednak dość świeże i nie przemawia do mnie argument ilości odchodów - jak będę na dniach robić podmiankę to pokaże co ja wyciągam ze swojego baniaka. Owszem karmienie pozostaje na celowniku, ale to też musiałoby być sypanie łyżeczkami, a nie jednak szczyptami jakie by one nie były.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa ryba z dużym prawdopodobnienstwem wpłynęła na no3. Cieszyć się tylko że biologia działa dobrze i no2, nh3 na zero.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka



Cieszyć się nie wiem czy mogę. Ale skoro tak piszesz ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cyganeczka napisał:

No2-0 Nh3-0. Co może być jeszcze złe ?

No i po co podpowiadacie by dokładała Basia ceramiki i to w kilogramach.

Basiu - przestań grzebać w biologii na litość Boską .

Biologię masz doskonałą  i nic ne zmieniaj . Masz Nh4 -0 i NO2 -0 więc biologia perfect - łapy w górę i nie tykać biologii.

Masz typowy wzrost NO3 bo w kranie NO3 nie masz zerowego , a zdechła rybka ci ciutdołożyła i zapewne mocno przekarmiasz ryby.

.

Już ci tyle razy pisałem nie ruszaj tej biologii - więcej nie napiszę .:P bo polecą mocne słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co podpowiadacie by dokładała Basia ceramiki i to w kilogramach.
Basiu - przestań grzebać w biologii na litość Boską .
Biologię masz doskonałą  i nic ne zmieniaj . Masz Nh4 -0 i NO2 -0 więc biologia perfect - łapy w górę i nie tykać biologii.
Masz typowy wzrost NO3 bo w kranie NO3 nie masz zerowego , a zdechła rybka ci ciutdołożyła i zapewne mocno przekarmiasz ryby.
.
Już ci tyle razy pisałem nie ruszaj tej biologii - więcej nie napiszę . bo polecą mocne słowa.

Aż się bałam otworzyć tą wiadomość , ale czekałam również na Twoje zdanie.

Czyli tylko dołożyć prefiltr falownik i wyczyścić mechanika tak ?
A biologii nie ruszać ?

Trochę zaczynam się gubić ...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cyganeczka napisał:

Czyli mechanika czyścić co tydzień wraz z nową watą? A biologa zostawiać. Dziś mogę wyplukac także gąbki i wymienić watę ?I założyć prefiltr na biologa ?
Chcę to zrobić porządnie, żeby tylko potem prefiltr czyścić.

Tak - mechanika czyścisz co tydzień i wymieniasz watę a na biologa załóż  prefiltr i czyść jak widzisz że wata w nim zmieniła na czarny kolor .:D

Basiu nie reaguj paniką na każdą radę i nie leć od razu do Niemiec po zakupy.;) .  Jest dobrze a nawet bardzo dobrze - akwarium masz w stadium stabilizacji  z rybami i teraz te rady jakie były przy starcie baniaka bez ryb już nie są ważne, a ty stale się ich nadal trzymasz.

Teraz dbasz o płukane mechanika , usuwaniu wężem widocznych odchodów na piasku, liczysz rybki by ci nie ginęły bo jak się trafi że padnie to trzeba ją możliwie szybko usunąć z systemu wody by nie psuć parametrów.

 

Co do NO3 =50ppm

Masz test NO3 Tetry - on ma dziwną skalę a ty żle widzisz ten kolor  i widzisz zazwyczaj więcej niż on wskazuje .

Nie masz żadnego tragicznego NO3 i nigdy nie miałaś. Jak w kranie masz NO3 -10ppm to do podmianki stosuj ustrojstwo wersja II z  Purolite 

Rób podmianki co tydzień  po 20%  wody mierząc NO3 przed podmianą i wysyłaj mi fotkę z testu .

Wsadziłaś też chyba Purolite do kubełka i chyba ci nie działa bo powinno w akwarium po dobie być NO3 =1-5  ppm

Temat umieszczenia Purolite   opisz bo chyba żle go włożyłaś - daj fotkę jak to wygląda w koszu -  egon albo suricade ci podpowiedzą jak zrobić by działał dobrze.

 

Usiądz i zrób sobie kawę  odsapnij i pobaw się z Alexem.:D

pozdrawiam i za tydzień czekam na fotkę testu.:D

 

PS - zrób fotkę ze swoją piękną rączką a na niej jednorazowa SZCZYPTA pokarmu

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.