Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam jeszcze przemyślenie odnośnie filtracji i mam nadzieję że @deccorativo- konstruktor tejże filtracji da nam odpowiedź.

Nurtuje mnie sprawa czyszczenia tego filtra.Chcąc wyczyścić tą gąbkę, wyłączamy filtrację otwieramy szybkowar i podmieniamy na czystą?

Czy wyciągamy całą konstrukcję przez odłączanie węży i idziemy z nią w inne miejsce?

Nie ukrywam że chodzi mi głównie o możliwość rozlania wody po otwarciu "parzoka" nie ruszając go z miejsca. Jasna sprawa że można go ułożyć na "czymś" żeby nie zalewać szafki czy podłogi. Chyba że jest jakaś opcja odlania częściowo wody z filtra aby jej nie rozlewać po otwarciu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mareckee napisał:

Nie ukrywam że chodzi mi głównie o możliwość rozlania wody po otwarciu "parzoka" nie ruszając go z miejsca.

Owszem u mnie prażok wyjeżdza ze stelaża abym nie musiał nurkować pod akwarium a ponieważ dekiel zamykający prażok jest niżej niż krawędzie samego garnka więc po zakręceniu obu zaworów otwarcie pokrywy nie może spowodować by nawet kropla się wylała na podlogę.

W przeciwieństwie do narurowca i każdego korpusu który też ma blisko zawory ale głowica korpusu jest pełna wody i odkręcenie kubka zawsze spowoduje ulanie się wody. I to jakoś nie przeszkadza. Tylko nieliczni piszą o podłożeniu szmaty pod otwierany korpus.;).

Na temat noszenia do łazienki wypełnionego wodą z pompą ważacego niemal 20kg prażoka już pisałem - nosimy tylko gąbki i watę.

Na razie temat stoi bo stelaż, blaty, obudowa stelaża i baniak oraz tło jest na pierwszym planie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, del napisał:

Witam.

Może nie doczytałem, czy pompa jest przed szybkowarem ?

No i do Decco czy możesz pstryknąć zdjęcie wnętrza bez górnego dekla, tak aby zobaczyć ułożenie mediów.

Tak pompa jest przed szybkowarem i pompuje brudną wodę ale ma wirnik z kołnierzem i jej to zwisa.

Na wnętrze pażoka przyjdzie czas i wtedy będę tam układał złoża  i po kolei od dołu okażę com wydumał. A na końcu jak zaleję baniak to pomierzę sik na wszystkich 3 biegach tej pompy -  oczywiście zamienię tą z fotki na IBO Betę bo ma lepsze i oszczędniejsze siki na wyższych biegach , tak myślę że poniżej II nie zejdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.