Wislanin Opublikowano 15 Listopada 2017 #1 Opublikowano 15 Listopada 2017 (edytowane) Witam Jestem w trakcie zakładania mojego pierwszego Malawi i chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczenia pasjonatów obecnych tu na forum. Mam na imię Marcin, a o to mój baniaczek - standardowe 240l, filtr zewnętrzny aqua nova 1500, 2 kosze ceramiki i koralowca, trzeci to węgiel, a 4 gąbka , filtr wewnętrzny aquael turbo 2000, grzałka 250w Oświetlenie to 2x 30w T8 . Akwarium ma już tydzień i zrobiłem pierwsze testy: NO2-0,2 NO3-1 ph-8 NH4 1,5 KH 10 Czy ktoś może mi powiedzieć, co pływa na powierzchni wody- podobne jest to do takiej bardzo drobnej kaszki, trochę widać to na focie? Jakie rybcie pasują do takiego wystroju: mbuna czy nom-mbuna? Pozdrawiam Edytowane 15 Listopada 2017 przez Wislani
Bezprym Opublikowano 15 Listopada 2017 #2 Opublikowano 15 Listopada 2017 Witam Jestem w trakcie zakładania mojego pierwszego Malawi i chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczenia pasjonatów obecnych tu na forum. Mam na imię Marcin, a o to mój baniaczek - standardowe 240l, filtr zewnętrzny aqua nova 1500, 2 kosze ceramiki i koralowca, trzeci to węgiel, a 4 gąbka , filtr wewnętrzny aquael turbo 2000, grzałka 250w Oświetlenie to 2x 30w T8 . Akwarium ma już tydzień i zrobiłem pierwsze testy: NO2-0,2 NO3-1 ph-8 NH4 1,5 KH 10 Czy ktoś może mi powiedzieć, co pływa na powierzchni wody- podobne jest to do takiej bardzo drobnej kaszki, trochę widać to na focie? Jakie rybcie pasują do takiego wystroju: mbuna czy nom-mbuna? Pozdrawiam Lekarstwem na ten kurz jest skimmer. Wystrój ewidentnie pod Mbunę tylko zdecyduj się na jeden rodzaj kamieni, będzie bardziej naturalnie. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Deadi Opublikowano 15 Listopada 2017 #3 Opublikowano 15 Listopada 2017 A skąd masz tło? Ta jak kolega wyżej pisze - ujednolić kamienie, najlepiej jeszcze zlikwiduj garaże, a poza tym jest całkiem super i obiecująco A co do filtracji to moja wskazówka: W kubełku zostaw tylko około litra ceramiki, (koralowiec raczej jest zbędny skoro masz pH8, ale dla pewności zmierz jakie pH masz w kranie, jeśli będzie powyżej 7.5 to koralowiec jest niepotrzebny) oraz zostaw jeden koszyk gąbek. Węgiel i resztę ceramiki zostaw na lepsze czasy
deccorativo Opublikowano 16 Listopada 2017 #4 Opublikowano 16 Listopada 2017 Proponuję zlikwidować ten dział a temat od razu przenieść do Start Akwarium. bo oczywiście wszystkie rady kolegów słuszne tylko nie do przedstaw się. Na razie kolego @Wislani startujesz baniak z biologią a jest to czas gdy nic nie grzebiemy w filtracji szczególnie w kuble i szczególnie jak biologia rusza - a to widać. Przestawianie kamieni to grzebanie w piasku a to też złoże biologii i teraz mieszanie piachem też nie jest zalecane . Widzę ułożone kamienie bezpośrednio na piasku i zapewne brak podkładki na samym szkle dna więc i tak wystrój do gruntownego przemeblowania z przesuwaniem piasku po całości. Poczekaj ze zmianami jak ci baniak dojrzeje , a na razie notuj rady, wybieraj obsadę i pytaj gdzie kupić ryby dobrej jakości, ale to nowe tematy.
Wislanin Opublikowano 16 Listopada 2017 Autor #5 Opublikowano 16 Listopada 2017 (edytowane) 14 godzin temu, Deadi napisał: A skąd masz tło? Ta jak kolega wyżej pisze - ujednolić kamienie, najlepiej jeszcze zlikwiduj garaże, a poza tym jest całkiem super i obiecująco A co do filtracji to moja wskazówka: W kubełku zostaw tylko około litra ceramiki, (koralowiec raczej jest zbędny skoro masz pH8, ale dla pewności zmierz jakie pH masz w kranie, jeśli będzie powyżej 7.5 to koralowiec jest niepotrzebny) oraz zostaw jeden koszyk gąbek. Węgiel i resztę ceramiki zostaw na lepsze czasy Tło dostalem od kumpla imitacja kamieni stoi za akwarium żeby ryby za niego nie wpływały i było więcej miejsca w baniaku . Edytowane 16 Listopada 2017 przez Wislani
Wislanin Opublikowano 16 Listopada 2017 Autor #6 Opublikowano 16 Listopada 2017 (edytowane) 4 godziny temu, deccorativo napisał: Proponuję zlikwidować ten dział a temat od razu przenieść do Start Akwarium. bo oczywiście wszystkie rady kolegów słuszne tylko nie do przedstaw się. Na razie kolego @Wislani startujesz baniak z biologią a jest to czas gdy nic nie grzebiemy w filtracji szczególnie w kuble i szczególnie jak biologia rusza - a to widać. Przestawianie kamieni to grzebanie w piasku a to też złoże biologii i teraz mieszanie piachem też nie jest zalecane . Widzę ułożone kamienie bezpośrednio na piasku i zapewne brak podkładki na samym szkle dna więc i tak wystrój do gruntownego przemeblowania z przesuwaniem piasku po całości. Poczekaj ze zmianami jak ci baniak dojrzeje , a na razie notuj rady, wybieraj obsadę i pytaj gdzie kupić ryby dobrej jakości, ale to nowe tematy. Kamienie ułożone są na podkładzie ze sztywnej pianki pod panele 6mm grubosci który ulożony jest na całym dnie . Trochę poczytałem sobie forum przed zalożeniem akwarium aby popełnić jak naj mnie błędów początkującego akwarysty . Dziekuję z dobre rady i przenoszę się do inny działów tematycznycznych. Pozdrawiam ? Edytowane 16 Listopada 2017 przez Wislani
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się