Skocz do zawartości

eheim 2217 pytanie/problem


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Kupiłem w końcu filtr Eheim 2217, zasypałem złożami tak jak mi powiedział człowiek od którego je kupowałem - ceramika -> gąbka -> zeolit -> gąbka matrix -> wata.

Na początku było ok do pierwszego wyłączenia filtra przez moją żonę, która jak stwierdziła - buczy jej i nie może spać...

Rankiem po odpaleniu zaczął brzęczeć, podejrzewam że dostało się tam gdzieś powietrze i trzeba go zalać od nowa. Ale zauważyłem też jedną rzecz - na załączonym zdjęciu macie filtr i gąbkę, którą podniosło do góry, widać tam też pęcherzyki powietrza. Czy tak ma być czy coś jest źle złożone?? Nie chciałbym go zaraz sfajczyć :D

20171024_230058.thumb.jpg.868df36c8ba0207fa6911d5e88ba3a40.jpg

Opublikowano

Jakie masz akwa i jaką masz filtrację? Ten filtr jest zagruzowany i warto go odetkać, ale to zależy od tego co jeszcze masz i jaki zbiornik.
Co do samego filtra to musisz go odpowietrzyć, czyli włącz go i bujaj nim na wszystkie strony co jakiś czas, aż przestanie wylatywać powietrze. Oczywiście sprawdź wszystkie połączenia na wężach.

Opublikowano

Akwa 240 l - 150 x 40 x 40

poza eheimem 2217 w środku jest jeszcze aquael turbo 2000 z prefiltrem eheima.

A ta wata powinna być tak przyssana do głowicy??

A z kubłem nic się nie stanie od takiego telepania na wszystkie strony??

Opublikowano (edytowane)

Nic mu się nie stanie, swoim tez tak telepalem a wata szybko się zapycha i tamuje przeplyw przez co filtr moze buczec.  Kolejna sprawa to nie wydaje mi się ze wylaczanie filtra na noc jest dobrym rozwiazaniem. Filtr powinien chodzic 24/7. 

Edytowane przez mlody.czub
Opublikowano
14 minut temu, b&b napisał:

ale warunkiem jest jego cicha praca :)

Zacznij od sprawdzenia czy ten kubeł przypadkiem właśnie dlatego nie został sprzedany bo buczał a poprzedni właściciel nie znalazł ratunku i dlatego go sprzedał.:(

Wyjmij wszystko ze środka zalej wodą i zamknij  - uruchom potrząśnij by się odpowietrzył i powinien być bezgłośny. Jeśli co jakiś czas zaskrzeczy to łapie lewe powietrze gdzieś na uszczelkach albo na podłączeniach węży. Jak na pusto będzie głośny to dalej go odsprzedaj bo części zamienne są drogie a nie wiadomo czy wymiana wirnika będzie skuteczna .  Najpierw jednak wirnik wyjmij zobacz czy nie wyrobiona ośka , pęknięty lub odklejony magnes,  wyczyść i nasmaruj i złóż na powrót.

Jeśli dobrze pamiętam  to tam woda płynie od dołu ku górze. i mają być w środku dwa ruszty - na fotce nie widzę ani tego górnego ani dolnego

Do biologa w baniaku 240l  należy zastosować  nie więcej jak 0,5-1 litr dowolnej ceramiki i prefiltr  Eheima na zasys i koniec . Zeolit to słaby absorber a zapchanie kubła na full poza jego wyhamowaniem i włączeniem buczenia:D nic nie daje lepszego z biologią - przecież on  jest tylko do tego by swobodnie płynęło 500l/h przez kupkę kamyków porowatych , bo mechanika 2000l/h masz oddzielnego.

Opublikowano (edytowane)

filtr jest nowy - kupiony w sklepie belio.pl

Czyli wszystkie gąbki i wata do wywalenia i zostaje sam matrix?

Edytowane przez b&b
Opublikowano (edytowane)

Czyli pompa z prefiltrem robi za mechanik, eheim powinien pełnić rolę biologa. Zatem ja proponuję Ci taki układ patrząc od dołu z czyli strony ssącej: gąbka, ceramika 600-800ml, gąbka matrix. Jeśli dasz zasys przy samym dnie to możesz dać dwie gąbki na dole i wtedy masz mechaniko-biologa, chociaż moim zdaniem jeśli nie masz dużo ryb (podaj obsadę) to daj zasys na wysokości 1/3 baniaka patrząc od góry, a do kubła daj tylko jedna gąbkę na dole, ceramika i jedną gąbka na górze.

Edytowane przez Deadi
Opublikowano
15 godzin temu, b&b napisał:

Kupiłem w końcu filtr Eheim 2217, zasypałem złożami tak jak mi powiedział człowiek od którego je kupowałem

tu napisałeś że kupiłeś od człowieka a nie z firmy i że filtr jest nowy. Na przyszłość pisz precyzyjnie bo wprowadzasz w błąd publikę.:( i popraw swój profil bo tam też  chyba błąd -  a może i dobrze napisałaś blondynko.:D

jest baniak 240l i KOBIETA  ???? to jak jest naprawdę? :D ile ma ten baniak.

 

Oczywiście nie podajesz ile tej ceramiki a ile Matrixa masz .  Ja ci proponowałem na akwarium 240l tyle ile podaje firma Seachem Matrixa zapodawać w kubeł czyli 0,5l Matrixa na 200l wody dając 1 litr Matrixa czy innej ceramiki już masz 200% normy .  Nadmiar ceramiki hamuje przepływ w kuble i nie daje nadfiltracji - daje tylko nadmetraż . Zostaw tam miejsce na mądre złoża jak np Purolite A520E czy TMBT czy choćby węgiel aktywny.

 Masz już w baniaku Aquael Circulator 2000 z prefiltrem Eheima ( masz obok temat jak koledzy zmodyfikowali ten prefiltr )

Dokup trójnik o tej średnicy i wstaw między pompą AqC a prefiltrem i podłącz tam ten Eheim2227 .

Wtedy prefiltr będzie ssał mocniej  czyli  i na AqC i na 2227 i nie będzie innych prefiltrów a wtedy w kuble nie dajesz żadnych  gąbek .

Dasz w kule gąbkę = trzeba otwierać i czyścić .

Nie dasz gąbek w środku a dasz prefiltr na ssaniu = nie otwierasz kubła rok. 

Takie rozwiązanie - trochę biolog i trochę mechanik to trochę trzeba otwierać i grzebać w biologii bo gąbka jest na spodzie , a grzebanie w biologii nie jest wskazane. Najlepiej  biologii nie  ruszać i  tam nie grzebać co chwila by gąbkę wyjąć do płukania..

Twój wybór.

 

 

 

 

Opublikowano
4 godziny temu, deccorativo napisał:

i popraw swój profil bo tam też  chyba błąd -  a może i dobrze napisałaś blondynko.:D

jest baniak 240l i KOBIETA  ???? to jak jest naprawdę? :D ile ma ten baniak.

Już poprawiam błędy w profilu - profil założyła moja żona po czym stwierdziła że to nie dla niej tematy stąd błędy.

Baniak ma 240l 150x40x40 i został zalany w sobotę (21.10) obsady nie ma jeszcze żadnej - czekam aż zbiornik dojrzeje :)

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.