Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, aurban6 napisał(a):

Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ?

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#.

Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe.

Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć.

Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.

 

Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".

Edytowane przez makok
dopisek o arduino IDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, triamond napisał(a):

Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...

Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SunCalc - sunrise, sunset, shadow length, solar eclipse, sun position, sun phase, sun height, sun calculator, sun movement, map, sunlight phases, elevation, Photovoltaic system, Photovoltaic

Tu jest piękne miejsce w necie... i jak wspaniale że mają API, ale będzie zabawy... już mi się podoba. 😍

Voila, mamy dane - darmowy dostęp daje do 1000 zapytań miesięcznie, więc update co godzinę zakończy miesiąc z 744 zapytaniami, czyli free:
image.thumb.png.49e226ef4331dbd8a8cd799f7af89015.png

i kilka chwil później...

image.thumb.png.ffa8833d7fa1b307382d321d2d7b7ec7.png

Edytowane przez makok
obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, aurban6 napisał(a):

Nie widzi mi się to a już c# ale bardzo mnie ciekawi Twoje podejście. Czasami szalone pomysły są strzałem w 10.
Myślę że czas zabrać się za c++ http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.png

Nieee, za C++ się nie zabiorę. Mam w kalendarzu na najbliższy czas TypeScript. Rozpykam do w C#. Co może pójść nie tak? 🤣

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, za C++ się nie zabiorę. Mam w kalendarzu na najbliższy czas TypeScript. Rozpykam do w C#. Co może pójść nie tak? 
Nie potrafię sobie wyobrazić Arduino i c#. TypeScript ok czyli javascript ale to bardziej jako klient.

Chyba, że PCA.... chcesz obsłużyć przez raspberry z Windowsem, Linuxem (net core). Dla mnie to kiepski pomysł.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.