Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium (204x67x50) - Troad


troad

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne ryby.Roślin szkoda oczywiście,ja chcąc mieć odrobinę zieleniny w swoich akwariach co jakiś czas dokupuje nową.Dwóch samców Kadanego nie udało mi się utrzymać w jednym zbiorniku.Na chwilę obecną mam trzy wyrośnięte i wybarwione i każdy siedzi w oddzielnym akwarium.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Spore kotlety ;) Ile masz sumarycznie ryb ?

Jest ich w sumie 26, ale takich sporych kotletów jest ok. połowa ;).

1 godzinę temu, Chelydra napisał:

Piękne ryby.Roślin szkoda oczywiście,ja chcąc mieć odrobinę zieleniny w swoich akwariach co jakiś czas dokupuje nową.Dwóch samców Kadanego nie udało mi się utrzymać w jednym zbiorniku.Na chwilę obecną mam trzy wyrośnięte i wybarwione i każdy siedzi w oddzielnym akwarium.

Dzięki. Z roślinami chciałem spróbować choć przeczuwałem że tak się to skończy ;)
Mam w tej chwili 3 wybarwione samce Kadango, i czytając co czasem mbuna wyprawia (ostatnie perypetie Bartka @Bartek_Dez pobitą samicą) to w dalszym ciągu uważam że nie dzieje im się specjalna krzywda.
Zobaczymy jak będzie dalej. Jak będę musiał to zareaguje ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemo-h napisał:

Z tymi roślinami to chyba lepiej próbować przy starcie, gdy ryby są jeszcze młode. Nasze ryby to szarańcza i bandyctwo😄.

Przypuszczam, że rośliny po prostu zmarniały. Non mbuna nie ma morderczych ciągotek wobec roślin. Nigdy nie zauważyłem u siebie niszczycielskich zachowań. Co innego mbuna. Chyba że u Adama yellowy załatwiły rośliny.

Teraz mam trawę posadzoną do ziemi ogrodowej i jakoś się utrzymuje, ale szału nie ma. Pewnie przez nieodpowiednie oświetlenie. Wcześniej też mi dość szybko padała.

Ryby są piękne. W ogóle całe akwarium jest piękne.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pozner napisał:

Przypuszczam, że rośliny po prostu zmarniały. Non mbuna nie ma morderczych ciągotek wobec roślin. Nigdy nie zauważyłem u siebie niszczycielskich zachowań. Co innego mbuna. Chyba że u Adama yellowy załatwiły rośliny.

Teraz mam trawę posadzoną do ziemi ogrodowej i jakoś się utrzymuje, ale szału nie ma. Pewnie przez nieodpowiednie oświetlenie. Wcześniej też mi dość szybko padała.

 

 

Vallisneria lubi dobre światło, a w naszym biotopie tego światła jest niestety niewiele. 

Adam z tego co pamiętam dobrze świeci. Jak to tam było u Ciebie @troadz tą trawą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim jeszcze raz za miłe opinie.
U mnie największym niszczycielem trawy okazał się nie Yellow, a Lethrinops Lethrinus, który nawet zjadał liście. Widziałem że czasem Kadango szarpały.
To nie jest tak że koniecznie muszę mieć zielone. Chciałem spróbować, może jeszcze spróbuję. Dzięki @egon44za propozycję.
Czy świecę mocno? Może trochę, ale raczej ryby miały decydujący wpływ że trawa zniknęła.
Jak pisałem walki C.B.Kadango lub L.Lethrinops czasem są widowiskowe, ale poza okresem tarła, raczej jest to tylko stroszenie i przeganianie.
Wrzucam jeszcze film z dziś wieczora ;).



 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło C.B.Kadango, nie pierwszy i nie ostatni raz ;).
Od kilku dni wszystkie gonione przez buhaja. Moje dzisiejsze grzebanie w baniaku przeszkodziło im tylko na chwilę. Po dopuszczeniu wody dostały dodatkowego szwungu.
Początek nakręcony wczesnym popołudniem, ostatni fragment z wieczora.
Obydwie samice mają w tej chwili pełne pyski. Za chwilę powinno być spokojniej, i dobrze bo idą Święta ;).

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku narybek raczej nie ma szans na przeżycie, tak jak w zagruzowanych mbunariach;).
Bywało że w kasecie widywałem narybek Kadango, natomiast Yellowa jeszcze do tej pory nie udało mi się zauważyć, choć samice już wielokrotnie inkubowały.
Dziś zauważyłem wewnątrz modułu jednego młodego. Wywabiłem do go sfilmowania pokarmem ;).
Nie sądzę żeby się ostał przy Kadango i Frejach.

 

Edytowane przez troad
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.